Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ha a védőnő...

Mit lehet tenni ha a védőnő nem segít semmibe? Nem tájékoztat nem vilagosit fel semmirol.

Figyelt kérdés

2023. júl. 26. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Kérdezel és nem felel? Vagy mi a gond? Tanàcsadason keresd fel és beséljetek 4szemközt.
2023. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem segít semmibe mindig csak számon kér.

Nem tájékoztat nem vilagosit fel mit hogyan kéne.

Be utalokat se ad ha kérek segítséget vagy véleményt nem segít.

Mit lehet tenni.??

Be jelentkeztem terhes gondozasra nem adtak időpontot nem mondtak el semmit netrol tájékozottam nőgyógyászhoz írták be oda jártam aztán nem rég ki derült hogy nem is kel járjak hozzá vizsgálatra csak beszélgetni más időpontban mint amikor van a vizsgálat ezért mivel nem jártam a beszélgetésekre be írt ahogy gondozhatatlam plusz veszélyeztette ami dihito és még így se kapok semmi segítséget hogy akkor most milyen vizsgálatokra beszélgetésre kell járni stb

2023. júl. 26. 12:51
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd a nogyogyaszod akkor, o is pontosan tudja, hogy mikor milyen vizsgalatra kell menned, ha meg baj van, ugyis ot kell keresned.

Vagy nem tudom miben kell segitseg, de gondolom egyelore ilyesmikben.


Nalunk is a vedono eleg hanyag, mondjuk legalabb nem is beszel bele abba, hogy mit hogy csinalok mar a babaval (pl hozzataplalasnal).

De 0 segitseget kaptam tole mar terhesen is es most is.

Megoldottam, kerdeztem a nogyogyaszt, most meg a gyerekorvost, ha kell valami es persze sokat is olvasgattam facebook-os csoportokban.

Utobbira nyilvan sok esetben nem lehet hagyatkozni, mert hulyeseget is lehet azert latni, de valogatni kell az informaciok kozott.

2023. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Beutalot nem kell adni. A kiskonyved a beutalo, eleg azt felmutatni :)

Csak idopontot kell kerned a megfelelo vizsgalatokra, ennyi.


Terhesgondozasra kellett volna jarnod, 4-6 hetente, gondolom errol van szo.


Szerintem akkor mostmar keress fel egy maganorvost aki megfeleloen tajekoztat es kerdezd meg, mit lehet tenni ebben az esetben.

2023. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

A fogalmazásod alapján van baj nálad is bőven.

Milyen vizsgálatokon voltál eddig?

2023. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szociális ellátás alá vagy vonva? Normál terhességnél nincs beszélgetős szeánsz, max. a védőnővel.
2023. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6-os, szerintem az allami terhesgondozasra gondol.

En egyszer voltam, az orvos kb ram se nezett, megkerdezte jol erzem-e magam, mondtam hogy igen, aztan ennyi volt, mehettem is ki.


Erre a 2 percre is 2 orat ott vartam, mikozben idopontra mentem. Na en akkor mentem inkabb maganba, ez azert durva volt :D

2023. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem. Milyen beszélgetésre kellett volna menned a nőgyógyászhoz?


Én összesen 4szer voltam UH-n meg kétszer nőgyógyásznál.

2023. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőhöz nekem havi 1x "kellett" menni, nem beszélgetni (az első volt csak az, amikor felvette az adatokat meg kiadta a kiskönyvet).Mért súlyt, vérnyomást, csinált egy vizelet gyorstesztet, beírta a kiskönyvbe amit bekell és kb ennyi. Ha volt kérdésem válaszolt, de amúgy nem raboltuk egymás idejét. A beutalóknak ott a kiskönyv, azt nem kell adni.
2023. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Jajjj.....


A várandósgondozási kiskönyvben le van írva, hogy melyik héten melyik vizsgálat esedékes.

A háziorvosod, ha kitöltötte a kiskönyvben a rá vonatkozó részt, akkor hivatalosan a kiskönyved a beutaló minden kötelező vizsgálatra a terhesség alatt.

Azaz sem a védőnőnek, sem másnak nem kell beutalót adnia sehová!

Kivétel a 28.heti vérvétel, mert ez az egyetlen vizsgálat, ami nincs feltüntetve a kiskönyvben. Erre a háziorvos fog beutalót adni!

A védőnőnek egyébként sem kompetenciája beutalót adnia, mivel ő nem orvos!

(Pár évvel ezelőtt még adhatott beutalót, de mostmár hivatalosan nem!)

Várandósgondozásra a védőnőhöz és a nőgyógyászhoz is, havonta 1 alkalommal javasolt menni!

Ha bármilyen panaszod van, akkor a nőgyógyászodat kell felkeresni vagy a legközelebbi kórházat!


A védőnő csak súlyt, haskörfogatot és vérnyomást mér, illetve tesztcsíkkal megnézi a vizeletet és 20. héttől meghallgatja a magzat szívhangját.

Hozzáteszem mindezt otthon is meg tudod tenni saját magadnak.

Tanácsot adhat, hogy szedjed a terhesvitamint és a magnéziumot. Ha görcsölsz vegyél egy meleg zuhanyt és pihenj le. Ne menj strandra. Diétázzál ha cukros vagy.

De ezek megint olyan dolgok, amiket az ember józan paraszti ésszel is tud, valamint ha panaszod van, akkor nyílván az orvoshoz kell fordulni és nem a védőnőhöz, akinek nem kompetenciája sem a diagnózis felállítása, sem pedig a gyógyítás.


Szóval a védőnő egy olyan felesleges, sokszor inkább káros, mint hasznos szolgáltatás, amivel próbálnak egy álmegnyugtatást adni a szülőnek.

Más országokban nincs is védőnő.

Orvos van, az ér valamit.

2023. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!