Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen női nevekre emlékszel,...

Milyen női nevekre emlékszel, amik a gyerekkorodban különösen felkapottak voltak, de a mostani fiatal generáció között már alig találkozni velük?

Figyelt kérdés

‘99-es vagyok.

Emlékszem, amikor óvodába, általános iskolába jártam, az összes intézmény tele volt Alexandrákkal / Szandrákkal, Vivienekkel, Fannikkal, Kittikkel, Emesékkel, Cintiákkal, Dalmákkal, Klaudiákkal, Grétákkal, Viktóriákkal, Vandákkal, a mai fiatalok között pedig már alig találkozni ilyen nevű kislányokkal.

Aki nem Hanna vagy Anna, az most Zoé, Emma, Olívia, Szofi.


Ti milyen nevekre emlékeztek?



2023. júl. 30. 14:41
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Azt Adriennt is ide sorolnám. Az egész általános iskolánk tele volt Adrikkal, de az elmúlt években egy kisbabát se hallottam a környezetemben, akinek ezt a nevet adták.
2023. júl. 30. 14:44
 2/35 A kérdező kommentje:
Basszus, a Bettinát meg a Dominikát is kihagytam.
2023. júl. 30. 14:58
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Ildikó (volt 3 is az osztályban), Zsuzsanna, Mariann, Júlianna

83-as vagyok

2023. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok nevet fel lehetne sorolni, úgyhogy csak pár azon kívül, amiket te is írtál:

Judit, Barbara, Henrietta, Kinga, Julianna, Nóra, Beatrix, Enikő... Stb stb.

Én 91es vagyok.

2023. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

95-ös vagyok.

Alexandra, Szandra, Vivien, Viktória, Bettina, Fanni, Kitti, Dóra, Anett, Anna, Adrienn, Renáta, Rita, Réka, Mariann, Barbara, Tímea, Orsolya, Nóra


Ezek voltak a népszerű női nevek akkoriban

2023. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

89-es vagyunk, amik így most eszembejutnak, hogy oviban, suliban sok volt, de most már szerintem ritkán adják:

Alexandra, Bettina, Nikolett/a, Gabriella, Krisztina, Viktória

2023. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Én Adrienn (45 éves)vagyok, lányom Vivien (6 éves) 😁


Nálunk Szilvia, Beáta, Krisztina, Márta, Anikó, Eszter nevek voltak a 80-as években gyakoriak.


Szerencsére az általad felsorolt gyakori nevek nem fordulnak elő félénk. Inkább Léna, Jázmin, Zsófi, Lili nevek gyakoriak.

2023. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
73-as vagyok Andrea (èn is) , Mónika , Mária ,Ildikó. Fiú nèvből Gàbor , Attila , Ferenc
2023. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Mónika, Mariann/Marianna, Bernadett, Bettina, Renáta, Melinda, Georgina, Szilvia, Anikó, Enikő
2023. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

85-ös vagyok.

Amiből rengeteg volt, de ma már alig hallani: Andrea, Tímea, Krisztina, Katalin, Zsuzsanna, Barbara, Hajnalka, Beáta, Anita, Anikó, Judit.

Ami akkor is sok volt, és most is: Anna, Zsófia, Dóra, Nóra, Luca.

Grétát a saját korosztályomban nem ismerek, a mostani gyerekek közül viszont többbet is.

De egy barátnőmnek pl.nemrég született Vivien nevű gyereke, az se halt még ki teljesen.

2023. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!