Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj, ha egy baba az első...

Az baj, ha egy baba az első napokban sokat alszik?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel született, tehát lassan 2 napos. Első éjszaka nem tudtunk együtt lenni, akkor azt mondják, hogy rengeteget sírt. Lehet, hogy ezért olyan aluszékony ma? Éjjel egyébként így tápszert kapott. Délelőtt még ugye vizsgálatokra vitték, azokon persze felébredt, de előtte és utána alig volt ébren, szopizásba is belealudt. Ma délután pisi sem volt. Kicsit aggódom. Itt a kórházban annyit mondtak, hogy ébresszem 3 óránként, hogy szopizzon. Valamennyi tejem amúgy már van, érzem, de gondolom majd még ezután indul be rendesen.

2023. júl. 31. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem baj. Teljesen normális. Most született, elfáradt ő is. Plusz neki most egy orvosi vizsgálat is nagyon-nagyon fárasztó. Ne aggódj, valószínűleg nem marad így örökre.

Be van sárgulva vagy kicsi súllyal született? Miért mondták hogy ébreszd 3 óránként? Elég elavult tanács.

2023. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy sàrga, lehet, hogy ,,sokkban" van az első napi szeparàciótòl. Ha nem pisilt, az nem jó. Mennyi ideje?

Keltenèm 2 òrànkènt enni ès előfejnèk neki. Ha nem elèg erős, akkor nem bìrja kiszivni a tejet. Mièrt vàlasztottàk el tőled ès mièrt kapott tàpszert? Kàros szokàs, ès ti szívjàtok meg, nem az, aki a hülyesèget csinàlja.

2023. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem aluszékony, hanem a születés, a világon lét óriási változás neki és nagyon fárasztó. Van mit kipihennie. Az első hetekben kb csak eszik-alszik, érdemben nem tölt időt ébren. Nem tudom, hogy az első éjszakát miért kellett külön töltenetek és miért kapott tápszert - ha orvosi indoka van, az oké, egyébként egyszerűen barbárság. Ha nem sárga, nem kell 3 óránként ébreszteni, hacsak nem akarod megalapozni, hogy otthon is 3 óránként ébredjen aztán. Alvó kisbabát csak akkor ébresztünk, ha feltétlenül muszáj.
2023. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Orvosi oka volt, hogy külön kellett lennünk. Nem született kis súllyal és a nővér szerint nem is sárga.
2023. júl. 31. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet szerencséd van és alvós babád lesz.


Èn este nem kelteném 3 óránként, de lehet amúgy sem. Valószínűleg amúgy a tápszer miatt. Jóllakott, most alszik.

2023. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs elég pisis pelus, akkor biztos ébreszteném, hátha csak ennyi a gond.

Jobb ezt megpróbálni szerintem, mint emiatt esetleg elszúrni a későbbi szoptatást. Hamar kiderül, hogy javul-e a helyzet utána.

Nekem az első 1-2 hétben kelteni kellett a kisfiamat, mert sárga volt. Egyébként elég soká múlt el a sárgás ármyalat teljesen, ennek ellenére a védőnő már azt mondta kb. két hét után, hogy szerinte abbahagyhatom az ébresztést, ha magától nem kel. Onnantól 1-2 alkalommal kelt éjszaka, kb. 2 hónaposan pedig már teljesen átaludta, és azóta is átalussza (most 10 hónapos múlt).

Tehát az ébresztés nem kavart be a későbbi alvásába.

2023. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

#6 Szerintem az első pár napban nem kellett néznem a pelusok számát. A lányomnak sem volt többször fél napjg.


Talán 2-3 mekóniumos pelus kellett. Azért maradt meg mert többször rákérdeztem, hogy nem gond-e, hogy nincs.

2023. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!