Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért üldöznek a teáztatással?...

Miért üldöznek a teáztatással? Konkrétan anyám és anyósom.

Figyelt kérdés

3 hós babám anyatejes, de újra meg újra előjön a téma, hogy kellene neki teát adni, mert szomjas, mert jó a beleinek, mert nem muszáj éjjel is szopizni, elég a tea. Szerintem a tea egy értéktelen lötty, semmi szüksége rá a babának. Cumisüveget meg semmiképp nem akarok használni. Hiába mondom

anyámnak, hogy nem kell, nem mondák a védőnők sem meg az orvos sem hogy teázzon a baba, erre azt mondja, régen is megoszlottak a vélemények. Anyósom meg elhúzza a száját, hogy "hát igen, tudja hogy már nem divat". Mintha lustaságból nem teáztatnék. Néha már úgy érzem tényleg igazuk van, mert belémbeszélik. Mit gondoltok erről?


2008. dec. 31. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia Sorstárs :DDD


Én anyósom és anyukám is így gondolkodik. Nálunk az lett a megoldás, hogy amikor ők jönnek vagy hozzájuk megyünk, akkor elkészítek egy cucisüvegbe egy adag mecsek baby teát és akkor azzal játszhatnak a nagymamák. Babám nem iszik belőle többet soha 10-20 ml-nél.

Így mindenki jól jár: a baba sz.rik a teára, nagymamák igénye is kielégül, nekem meg nincs vitám senkivel :)

Ez szerintem egy olyan kérdés, amin nem érdemes

2008. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
... vitatkozni. (ez lemaradt)
2008. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

engem is mindig a teával nyúz anyu.

igaz tápszeres a baba, de a doki mondta hogy nem kell, elegendő a tápszer.anyu meg, ha a pici felsír:egy ből teát!!!!!!!!!!!

2008. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell neki tea elegendö az anyatej hiszen szopizásnál az elején a higabb szomjuságukat oltja majd hozzá jútnak a hátsó dúsabb tejhez ami táplája öket.A tápszeres táplálásnál kell viz,tea.Persze mindenki maga dönti.
2008. dec. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
az én babóm néha cumisüvegből kap tejcsit, tápot szerencsére nem kell adnom, de teát nem adok neki. Amikor az orvosnál tanácsadáson néha előkerül egy-két teás cumisüveg el tudnám magam hányni: ne mossák el rendesen, a teától megbarnul az üveg, gondolom egy egész üveget addig itatnak vele amíg el nem fogy, kis izék úszkálnak a teában.... pfúj! Persze akinek nem inge ne vegye magára, mert biztos van, aki odafigyel rá, hogy friss teát kapjon a baba minden alkalommal, de nekem a teáztatás a fejemben már egyet jelent ezzel az igénytelenséggel, nem is adok neki. Néha, ha csuklik és cicizni nem hajlandó egy kis vizet kap.
2008. dec. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ne hallgass senkire, etesd és itasd a babádat ciciből! irigyellek, nekem egy hete semi tejem és szintén 3 hónapos a kicsim.

engem rögtön az újszülött osztályon győzködött a nővér, hogy ha éjjel nem adok teát a babámnak, kiszárad és besárgul stb. ki is borultam, mert én mindent elolvastam szopiról, tudtam, nem kell tea. a harmadik este forró volt a babám feje és sírt kegyetlenül, a nővér bizonygatta, hogy tea kell neki, mert kiszárad. sírva adtam neki. később derült ki, hogy oltást kapot és az volt a baj...

iszonyú volt. nekem még cumisüvegem sem volt. nem akartam használni, most meg már muszáj.


buék és jó szopit!

2008. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válaszolónak üzenem, hogy próbáld ki a more milket. Én nem akartam venni, mondván milyen drága és a homeos bogyók is olyan hatást érnek el. Hát hétfőn vettem egy doboz kapszulát és azóta úgy tejelek, hogy lassan tejbárt nyithatok, de komolyan. Hihetetlen, pedig már pótlást kellett neki adnom pár napja, alig volt tejem. Szenté avatnám aki kitalálta... és az ára? 2 doboz tápszer ára, ami nálunk kb 2 hétig tartana... Szerintem egy próbát megér, ha szoptatni szeretnél. Bocs, hogy offoltam és búék.
2008. dec. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki az anyatejen kívül semmi. Teát vagy vizet esetleg akkor szoktak adni, ha nyáron 40 fok van. Nekem az Anyósom, Apósom ölte az életemet a teával, tehéntejjel, darált kekszel már újszülött kortól, hogy is ezt adta 40 éve!!! a Férjemnek, mert ettől lakott jól. Utána próbálták titokban csokival, kenyérrel tömni. Szerencsére Anyukám és Férjem szentírásnak vették, amit én mondtam, így voltak támogatóim. Egyszer-kétszer határozottan, lehető legudvariasabban megmondtam a véleményemet, illetve kivettem a gyerek kezéből a kenyeret, csokit, utána még voltak néha próbálkozások, de a gyerek sem volt ezekre vevő, aztán el is telt ez az időszak. Kisfiam azóta 4,5 éves és nem szereti az édességet, fehér kenyeret. Ne hagyd magad, mert aztán jön a következő. Ha szerencséd van, nem issza meg, de ha igen, eltelik vele, nem szopik annyit, csökken a tejed mennyisége, szóval csak rosszat teszel vele. Nehéz ügy, de ne add meg magad, gondolj arra, hogy a gyerek érdekében teszed. Áprilistól én is kezdem a következő felvonást, mivel most 26 hetes vagyok.
2009. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

én akartam adni neki teát, de nem fogadja el a cumisüveget, így abba is maradt a próbálkozás!

Bőven elég az anyatej a babának!

2009. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!