Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiétel kontra házi, kinek...

Bébiétel kontra házi, kinek mi a jobb?

Figyelt kérdés
De most ne a pénz döntsön, hanem kinek mi a szimpatikus! Őszintén szólva én az első gyerekemnek szinte csak üveges bébiételt vettem majdnem 1 éves koráig, mert nem főzőcskéztem! Persze a legjobb minőségűeket választottam! Meg olyat amit én sohasem csinálnék!
2010. okt. 14. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az első gyereknek eleinte pacsmagoltam. Aztán nem ette meg, elég mérges voltam, hogy mi a fenének töröm magam. Aztán megvettem a boltit. Ha azt nem ette meg, valahogy nem dühített annyira, pedig az drágább. De idővel mindenképp nyersz. De abból sem evett meg mindent, csak 1-2 félét, amit ha én magam főztem meg, úgy már nem is kellett.

A második gyereknek is elkezdtem főzni, na ő is marhára válogat. Még az édes kajáknál tartunk, sárgarépa, sütőtök. Elég rosszul jártam, mert ezeket csak úgy eszi meg, ha keverek hozzá almát, szóval megveszem, és még kutyulhatok is. De azért az almát megpárolni, leturmixolni nem olyan nagy ügy.

Az tény, hogy az üveges babakajákból nincs olyan nagy választék.

2010. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán főzök magunknak, alig van itthon a párom, nekem meg a szüleim hoznak hétvégén ebédet. Így üvegeset adok neki. Nem is tudom, aki naponta 2-szer is sétál, mint én és keveset alszik a babája, hogy tud főzni mellette. 8 hós, már áll, én nem merem a konyhában a járólapon figyelem nélkül hagyni, így is elesett már szegénykém. És megállásom sem lenne reggel 6-tól este 8-ig akkor.

Másik dolog, hogy a boltban, zöldségesnél vehető gyümik, zöldségek nem feltétlen megbízhatóak, még a gyerekorvosom is az üvegesre voksol ezért.

2010. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Dettó... Kecskemétit veszünk (a hipp-et is ott gyártják). Danone joghurtok, és babakeksz (később háztartási) ja, és kölesgolyó! A túrót a nagyi csinálja! Fincsi!!
2010. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor elutaztunk, vagy nem volt időm megfőzni, akkor vásároltam csak üveges bébiételt. Havonta 2-3x. Akkor is olyat, amiket nem szoktam főzni pl: lazacos főzelék, vagy nyúlhús stb. Szerintem jobb a házi készítésű, mivel azt az ízvilágoz szokja meg a baba. Később gondok lehetnek abból, ha csak üvegeset kapott, mert a főztödet nem fogja szeretni.
2010. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő bejön, és szerencsére a fiamnak is! Ha van időm, meg kedvem, akkor én főzök. Ha nagyiéknál vagyunk, vagy csavargunk valamerre akkor üvegeset kap.

Na meg jártam már úgy is a főzés után, hogy megfogadtam, hogy soha többet nem cseszem el ilyesmivel az időt: ez pedig a spenót volt. Mi nem szeretjük. Életemben nem is csináltam, de úgy gondoltam a babám kedvéért megteszem. Legalább 1 órát vacakoltam negyed kiló spenót előkészítésével, és a végén egy maréknyi zöld trutymó lett belőle... Hát tudod mikor legközelebb!? Megveszem üveges formában.

De mindig van itthon több üveg bébikaja, és ha úgy alakul, nyugodt szívvel adok neki üveges kaját. Mikor hogy sikerül!

2010. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én bébiételt tuningolok fel házival.arany középút.
2010. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerencsére semmi bajom a bébiétellel,és Gyermekem is szívesen eszi,de természetesen legtöbbször főzök. Heti 2x kap üvegeset,a többi napokon házilag készített ételt csinálok.

De néha van amikor "nincs kedvem",vagy gyorsan kell,és akkor mindig van tartalék.

2010. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én nem szeretek bébiételt adni neki mert tele van rizskeményítővel, burgonyakeményítővel. Frászt kapok ezektől. Utánna meg nehezen tud kakilni..

10 hós a lányom, minden kaját én készítek neki. Olyan volt hogy megnéztem a bébiételgyártók honlapját, ötletet meríteni. Persze, hozzáteszem hogy szerencsém van hogy minden megeszik a gyerek.

Ettől függetlenül volt már olyan hogy elutaztunk, hűtőtáska nélkül mentünk és bébiételt kapott.

2010. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7 hós a kisfiam, csak bébiételt kap. Oka: egyszerűen egy perc megállásom sincs mellette, sem főzni, sem mást csinálni nem tudok, így ez egyszerűbb megoldás és nyugodt vagyok, hogy azt kap, ami szerintem a korának megfelel és egészséges. A nagyobbik fiam is sokáig azt kapott, és kb. 1 éves korától kezdte azt enni, amit mi. Ja, és ha véletlenül nem ízlik neki, fel tudok bontani egy másika, míg ha én kutyulgatnám és nem kellene neki, nem tudom, mit adnék helyette hirtelen.
2010. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olyan jó ilyen normális válaszokat olvasni és nem a szokásos vérszívást, lecseszést, beszólást stb :)


Amúgy én kb. fele-fele arányban adom. Hetente max. 3x főzök, ha olyat, amiből ő is kaphat, akkor azt eszi, ha nem, akkor üvegest. Én is a Kecskemétit adom, szerintem elég jók és nem annyira drágák.

Próbáltam, hogy külön főztem neki minden nap, de tök sok időm és energiám elment vele, mindig azon görcsöltem, hogy hol vegyek neki megfelelő zöldséget és ráadásul sokszor meg sem ette :(

Úgyhogy azt hiszem most már megtaláltam az arany középutat :)

2010. okt. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!