Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemváladékozással hova...

Szemváladékozással hova forduljak, ma és holnap?

Figyelt kérdés

Babám vasárnap volt 2 hetes és ma rengeteg váladék jött az egyik szeméből. Kamillával borogattam, törölgettem, ha alszik utána össze is tapad.

Ha nem múlik , akkor bevinném az ügyeletre, de hova? Szemészet, háziorvos ügyelet? Pécsett vagyunk és fogalmamsincs hova kell menni, csak a sima ügyeletet tudom.

Köszönöm a segítséget.


2008. dec. 31. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a sima ügyeletet, ott megadják neked, hogy hol van gyermekorvosi ügyelet és hívd fel őket is
2008. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikor nálunk volt ilyen, a mobilján hívtam a gyerekorvost, mert csak másnap este rendelt. Kaptunk szemcsepp receptet, amivel naponta többször kellett mindkét szemébe cseppenteni. Cseppentés előtt mindig letöröltem a csipát a szeméről.

Ne aggódj, két nap cseppentés után már szinte nem is fog látszani a szemén semmi. Persze azért utána még pár napig kell folytatni, nehogy visszafertőződjön.

BÚÉK!

2008. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a sima ügyeletre mehetsz vele, de annyira nem vészes szerintem a dolog, hogy ühgyeletre kéne menni vele. Tudom, hogy csúnya látvány, nekünk is az volt, kaptunk rá szemcseppet, attól nem múlt el és a szemészeten átmosták a könnycsatornáit, 2 perces dolog. Szerintem ne kamillázd, inkább csak forralt lehűtött vízzel mosd le finoman, mindkét szemét külön vattával. A kamillát mostanában már nem nagyon ajánlják allergizáló hatása miatt, nekem a gyerekosztály főorvosa mondta a kórházban.Pénteken már mehetsz vele dokihoz.
2008. dec. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak nagyon sokáig ilyen volt a szeme az orvos írt rá szemcseppet ami időszakosan mulasztotta csak el..aztán már úgy volt hogy át kell mosni a könnycsatornáit de akkor a védőnő javaslatára anyatejet cseppentettem neki bele napi 2x hihetetlen de BEVÁLT!egy próbát meg ér ártani semmiképp nem árt!
2009. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!