Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor forduljak gasztroentolog...

Mikor forduljak gasztroentologushoz?

Figyelt kérdés
Kislányomnál már 3 honapos kora ota észleljük hogy kiütésés lesz mihelyt valami tejterméket eszem. Ebből gondolom hogy tejallergiás lehet. Erre a háziorvosunk azt mondta hogy csak a meleg ütötte ki. De ha nem eszem tejtermékeket akkor elmulik nála és ujra szép lesz a bőre. A védőnönk azt mondta felesleges elmenni gasztroentologushoz(nem tudom jol irom e), mert ugyse tudja még megállapitani hogy most allergiás e vagy sem! Meddig kellenék várni ezzel a vizsgálattal? Már lassan 6 honapos lesz a kislányom.
2011. okt. 21. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt megspékelve tojásallergiával is.mi 1 évesen vittük a fiamat,akkor vért vettek,amiben emelkedett volt az egyik érték,de nem kórosan magas.szigorú tej és tojásmentes diétán vagyunk,jövő hónapban megyünk megint vérvételre,majd tejterhelésre.annyinak esetleg érdemes lenne elmenni,mert 90%-ra felírhatja a Sinlacot,illetve javaslatot ad.
2011. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! De mi az a Sinlac?
2011. okt. 21. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az egy tápszer. Ami tejmentes. De ha szoptatsz még akkor hagyd el a tejtermékeket egy időre, mert akkor kinőheti.
2011. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt, 6 hetesen jöttem rá, hogy a lányom tejfehérje allergiás, nála nem pöttyöket, hanem erős hasgörcsöt okozott.

Nekünk azt mondta a dokinéni, hogy két éves kor előtt nem érdemes vérvétellel tesztelni, mert nem megbízható az eredmény. Én a lányom 10 hónapos korában kezdhettem el kis mennyiségben tejet fogyasztani (tejterméket előtte is, de csak sajtot és sovány tejport tartalmazó ételeket/italokat), és szép lassan kinőtte. Két és fél éves volt, mire a tesztet meg tudták csinálni, de addigra már negatív volt tejre és szójára is (mert az is gondot okozott neki).

Amíg szoptatod, addig semmi másra nincs szüksége. Nekem 19,5 hónapig szopott a lányom, és nem sokkal azután tudtuk lassan bevezetni a tejtermékeket nála, így én semmifajta kiegészítőt nem adtam neki. Ma már 4 éves, egészséges kislány.


A kisebbik lányom ugyanúgy hasgörccsel reagálta, amíg szoptattam (főleg a szójára), de amióta ő is eszik, a tejtermék ha becsusszan, akkor pöttyös lesz tőle ő is, a hasa nem fáj, csak a szójától...

Remélem ő is kinövi.


SAjnos engem sok helyen hülyének néztek, de tényleg irtó érzékenyek voltak rá. Csak egy példa: megettem egy kiflit (ami tejes kifli ugye, de hát mennyi tejet tartalmaz az?) És 20-24 órára rá jött mindig a hasgörcs. Szóval én csak "magamra hallgattam", mert számomra bizonyított volt a dolog...


Nem olyan vészes egyébként a tejmentes diéta, hozzá lehet gyorsan szokni, levesekbe a család is csak később teszi bele, a rakott dolgokba a tepsi egyik sarkát tejföl nélkül készítettem. Szóval nem kell külön főzni, csak pár dolgot máshogy csinálni. Margarinból a Liga és a Delma Multivitamin nem tartalmaznak semmilyen tejszármazékot. A gyerkőcök meg megtanulják, hogy bizonyos dolgokat nem ehetnek (pl. túrórudi, csokik, ilyesmi), de ez sokkal jobb, mint ha egy gyerek 5-6 éves korában jön ki egy ilyen allergia, akkorra már tudja, miről kell lemondania.


Minden jót Nektek, remélem a Te kicsid is kinövi majd!

2011. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónaposan vittük el gasztoenterológiára.Más problémával(születésekor kapott egy fertőzést és antibiotikumot kapott sokáig amitől olyan hasmenése volt,hogy nem maradt meg benne semmi)

Nos egy nagyon kedves doktornő kivizsgálta és kapott gyógyszert,2-3 nap múlva szinte teljesen rendbe jött a kisfiam.Azóta 2 havonta járunk kontrollra és minden rendbe van vele.

Én minél hamarabb elvinném a helyedben,nagyon szuper gyerekorvosok szerintem.Legalább időben kiderül ha esetleg allergiás.

2011. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 6 hósan voltunk először (magán) gasztroenterológusnál, tejallergia gyanúval. Ő hidrogén kilégzési vizsgálatot csinált. Majd 1 évesen kontrollra mentünk. Legközelebb másfélévesen megyünk vissza, akkor lesz tejterhelés. SZigorú tejmentes diétán van, 90%-os kedvezménnyel kapjuk a Sinlac-ot és a Milupa Pregomin tápszert.
2011. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

12:56

Úgy tudom, a kilégzéses vizsgálattal a laktózintoleranciát vizsgálják, és nem a tejfehérje allergiát. Vagy tévedek?

2011. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!