Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 3 nyelvet hall egy baba,...

Ha 3 nyelvet hall egy baba, hogyan tanul így meg beszélni?

Figyelt kérdés

Az anya és az apa az angolt használják egymás között. A körülöttük élők törökül beszélnek (apa anyanyelve is ez, család, barátok, később ovi, iskola). Az anya viszont magyar és mindenképpen így akar hozzá beszélni?


Mi lesz így vele? Hogyan különìti el a nyelveket?


2023. aug. 4. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészségesen fejlődő gyermeknél ez nem szokott gondot okozni!
2023. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Unokahúgom ugyanígy 3nyelvű. Teljesen jól csinálják.
2023. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így lesz a gyerek kezdettöl három nyelvü. Mivel eléggé külön helyzetekben hall egy-egy nyelvet, semmi problémája sem lesz vele a gyereknek. Ebböl csak elönye lesz, illetve késöbb újabb nyelveket nagyon könnyen fog tanulni.
2023. aug. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a kutatások szerint akár 6 nyelvet is el tud sajátítani egy kisgyerek. Bár nem tudom, hogy derítették ezt ki, direkt nem tennék ki ilyennek egy kicsit. De négy nyelvig még simán előfordulhat, extrém esetben mondjuk 5 (X nyelvű anya, Y nyelvű apa, Z nyelven beszélnek egymással, Q hivatalos nyelvű országban élnek, ahol a helyi kisebbség R nyelvet beszél - ennél extrémebbet már nem tudtam kitalálni).


A három nyelvű eset, amit írsz, szerintem egyáltalán nem ritka olyan családoknál, ahol a szülők különböző nemzetiségűek. Általában valamivel lassabb ilyenkor a beszédfejlődés, meg kicsinek keverik a nyelveket, de ez nem jelent tartós hátrányt. Kifejezetten javasolt, hogy az anya az anyanyelvére tanítsa a kicsit, akkor is, ha ez nem a helyi beszélt nyelv.

2023. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 3 nyelvű, bár a 3. nyelv csak később jött be, de most már ez a fő nyelve (iskola, környezet.)


Nálatok ha kezdetben te leszel többet a gyerekkel, akkor valószínűleg magyarul tanul meg legjobban, aztán amint közösségbe kerül, akkor egyértelműen török, és neked egyre többet kell majd "dolgozni" rajta, hogy magyarul is beszéljen. Hogy az angolt mennyire tanulja meg, az tőletek függ, hogy mennyi időt tölt együtt a család, és hogy kommunikáltok-e vele angolul. Én voltam au-pair ilyen családnál, ott is angol volt a szülők kommunikációs nyelve, és a gyerekek valamilyen szinten megértették, de nem beszélték. Gondolom anyuka is megtanul törökül előbb-utóbb, különben egy idő után kimarad mindenből.


Nekünk még úgy is nehéz fenntartani a választékos magyar beszédet, hogy itthon mindhárman magyarul beszélünk. A harmadik nyelvet meg tényleg "erőltetni" kell, mert az most éppen nincs jelen a hétköznapokban.

2023. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
El fogja különíteni gond nélkül, viszont az anyának nagyon kitartónak kell lennie, ha a magyart meg akarja tartani a gyerekkel közös nyelvnek, mivel ő lesz az egyedüli, aki magyarul fog vele beszélni. De ez is akkortól lesz csak igazán gondot okozni, amikor már közösségbe kerül.
2023. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lassabban tanulja meg, de semmi gond nem lesz.

Az anyanyelv(ek) tanulása nagyon egyszerű, gyors, és sokkal könnyebb, mint a későbbi nyelvtanulás.

2023. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!