Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi gesztenyét készítsek...

Mennyi gesztenyét készítsek egy ebédre 8 hós fiamnak? Mit tegyek még hozzá? Egyáltalán hogyan kell elkészíteni? Sokáig tart míg megfő?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 09:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Friss, héjas gesztenye, nem mirelit. Köszi előre is.
2010. okt. 15. 09:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Áztasd be forró vízbe 1 órára. Utána a tetejét vagdosd be X alakban, majd sütőben süsd meg, ez is 1-1,5 óra kb. Közben tudod ellenőrizni, hogy mennyire sült már meg.

Utána megpucolod, és párolt fahéjas almával, párolt vagy roston sült husival tudod turmixolni (én a husit pár szem almával és a gesztenyével leturmixoltam, majd hozzáraktam a többi almát csak összetörve).

2010. okt. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De hány darab gesztenyét adjak neki?
2010. okt. 15. 09:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2 adag kajához (mindig két napra főzök) olyan 10-12 szemet csináltam kb.

Egyébként legközelebb vegyél bio gesztenyepürét - abban csak bio nádcukor van -, és azzal egyszerűbb az egész, és nem tudom miért de jobb íze is van. Annak a szélét szoktam mindig levágni, ami kicsit felolvadt, a maradékot visszateszem a fagyóba.

Ja, és most jutott eszembe, hogy almával és meggyel ha összekevered, akkor az adható uzsira vagy tízóraira is, az így egy desszert-féle.

2010. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálom.
2010. okt. 15. 09:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy közbekérdezek, de hol vesztek ilyen bio-gesztenypürét?

Köszi előre is a választ!

2010. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a Tesco-ban vettem. Csak bio gesztenye és bio nádcukor van benne. Zöld színű a csomagolása.
2010. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha több gesztenyéd van süssd vagy főzd meg egyszerre és kis adagokban fagyaszd le.
2010. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12:51-es, köszi az információt, figyelni fogom!
2010. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!