Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kialvatlanság betegségeke...

Ha a kialvatlanság betegségekek, problémákat okoz, miért vállalnak több gyereket is az emberek, miért akarják újrakezdeni az éjszakázást?

Figyelt kérdés

Interneten olvastam már egy jó néhányszor a nem alvás okozta eü-i problémákról, pl. stressz okozta betegségek, depresszió, remegés, hangulatingadozás, de érdekes, hogy akit nagyon megviseli a kialvatlanság, annak ellenére is vállal 2., vagy akár 3. gyereket is.


Mindenkit nagyon megvisel, vagy embere válogatja?


2023. aug. 8. 15:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%

Valaki jobban bírja a kialvatlanságot, más kevésbé. Ez így van gyerek nélkül is.

Azért vállal második/többedik gyereket, mert az a gyerek ad is, nem csak elvesz és a kialvatlanság nem egy életre szól, csak néhány évre, vagy szerencsésebbeknek néhány hónapra.

Az első gyerekünk 6 hónapos koráig azt mondtam, hogy én ezt soha többé... Aztán változott a véleményem, mert úgy éreztem ekkora áldozat belefér. A második után viszont azt mondom ezt már tényleg soha többé. Rosszabb alvó, de az is hozzá tartozik, hogy soha nem is akartam három gyereket. Kettőt igen.

2023. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem mindenkit megvisel valamilyen szinten.

Gyereket pedig nem azért vállal az ember mert az tiszta rózsaszín felhős mámoros boldogság ☺️

A sok álmatlan éjszakáért kárpótolnak a gyerekek pl most is tánc/ének előadást tartanak nekem.

Borzasztó hamisak, és irtó cukik 😂

2023. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem mindenkinek olyan rossz, mint azoknak, akik az interneten panaszkodnak. Azért az viszonylag ritka, hogy valaki kiírja, neki milyen jó és könnyű, itt gyakorin is meg úgy általában a fb-csoportokban is inkább a problémákról van szó, sorstársakat és segítséget kér az ember, nem vagizni akar, hogy neki ez mennyire laza. Persze van ilyen is néha, de annak nem túl jó a fogadtatása jellemzően :D

Másrészt meg ez átmeneti. Simán lehet, hogy mire jön a következő baba gondolata, már túl van az ember ezen az időszakon, és az emlékek megszépülnek. Nem a rossz dolgokra emlékszel vissza a gyerekekkel kapcsolatban, legalábbis nem szívesen :D

Harmadrészt meg minden gyerek más, simán benne lehet az emberben, hogy _hátha_ nem lesz olyan vacak, mint először. És amúgy tényleg sokszor van olyan, hogy a második (harmadik, többedik) gyerek sokkal könnyebb típus, mint az első volt. Vagy pont fordítva, persze ez is előfordulhat :D De az ember alapvetően szereti a gyerekeit, akkor is, ha nehéz velük. Ha több gyerekre vágyik, akkor a nehéz időszakokat is átvészeli velük. Én legalábbis egyáltalán nem bánom, hogy már lassan 3 éve nem pihentem ki magam, és még legalább ennyi ideig nem is fogom, mert bár nyilván abban a pillanatban, amikor felvernek a gyerekeim a legmélyebb álmomból, elmormogok pár válogatott csúnya kifejezést a bajszom alatt, azért igenis örülök neki, hogy vannak és igenis úgy gondolom, hogy minden befektetett energiát és nyűgöt megérnek. Harmadikat mondjuk nem szeretnék, de ha véletlenül bekopogtatna a gólya vele, akkor örömmel fogadnám őt is.

2023. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

#1


Hát mondjuk igaz, a kialvatlanság bárkivel előfordul, még gyerek nélkül is. :)


Viszont amikor valaki azt mondja esetleg 1 vagy 2 gyerek után, hogy "ezt soha többé", vagy "ezt biztos hogy nem csinálom végig újra", nekem az jön le a gyereknevelésről, hogy rossz.

2023. aug. 8. 16:04
 5/42 anonim ***** válasza:
83%

Biztos erősebb a gyerek utáni vágyuk.

Nekem fontos az egészségem, nem vállalok másodikat. 😁

2023. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Meg sokat gondolkodtam azon is, hogy a dackorszak alatt egy csomó szülő ha mentálisan kikészül, és állandó feszültség van, annak ellenére hogy van energiájuk imádni a gyereküket?
2023. aug. 8. 16:05
 7/42 anonim ***** válasza:
77%

Van akit nem visel meg 🤷‍♀️

Volt aki azt írta h elaludt állva a buszon, de nem érzete vészesnek h tanul kisbaba mellett.

Más anyuka babaklubban mondta h 2-3 ébredés a gyerekkel semmi gondot nem okoz neki.


Én nekem pl. tényleg betegségeket okoz a kialvatlanság.

Rossz alvó a kislányom (1,5 éves), nem extrém rossz, szóval ennél van még durvább és összességében életben vagyok, nem szédelgek, nem esek össze, nem alszom el ülve.

De tényleg szörnyen alszik és engem borzasztóan megvisel.

Folyamatosan kijön rajtam afta, herpesz, ekcéma, emésztési problémák (inkább hasmenés, mint rendes széklet), hüvelyi fertőzések és a legrosszabb, felfázás, amire fájdalomcsillapítót is kell szednem ha eldurvul.

Nekem nem lehetne mégegy gyerekem, mert ha ennél is kevesebbet aludnék és kevesebbet pihenhetnék napközben, akkor biztos h kórházban kötnék ki (így is orvosokhoz rohangálok hónapok óta, hogy a tüneteim csak stressz okozta panaszok vagy rendesen beteg vagyok-e).


Sokan vannak ugyanígy, de bevállalják a több gyereket, mert valamiért kell. Hatalmas hiányérzet van bennük, ha nincs meg a kellő létszám és inkább tönkremennek bele, de legyen elég gyerek. Mert kell a testvér, ha anya belerokkan, akkor is.

Inkább meggyőzik magukat mindennel és félretolják a testi tüneteket.

Ha kis korkülönbségget akarnak akkor "legalább hamar túlleszünk az éjszakázásokon"

Ha nagy a korkülönbség akkor meggyőzik magukat, hogy jah hát sz.r az eleje, de egyszer végetér.

2023. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
80%
Mert a kettő nem zárja ki egymást. Vannak jobb és rosszabb napok, a gyereknek is és nekünk is. Én is van, amikor bal lábbal kelek fel és semmi türelmem a gyerekek nyűgjeihez, máskor meg sima liba. Meg még a dackorszakos 3 évesemnek (aki közben testvérféltékeny is, tegyük hozzá) is vannak olyan napjai, amikor semmi sem jó, mindenért nyíg, máskor meg egész nap übercukin bújik, azt mondja, mennyire gyönyörű vagyok(!), mennyire szeret, és úgy általában a csillagok is összeállnak és irtócukin eljátszik a 9 hónapos húgával is (aki meg néha ráharap a mellemre szopizás közben, mert jön a foga, és olyankor legszívesebben az ablakon hajítanám ki, aztán olyan tündércukin elkezd kacagni, hogy ha megkérne, a világot felgyújtanám a kedvéért). A rossz dolgok mellett mindig ott van egy rakás jó is, amik ellensúlyozzák az egészet.
2023. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
80%

#2 vok.

3 évesek az ikreim a nagylány 8 éves.

Hihetetlennek tűnik de ez a sok szeretet amit kapok tőlük, azok a pillanatok mikor cukiskodnak, tényleg feledtetik az a temérdek hisztit, amit leművelnek😅

2023. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%

#6 én valóságosan küzdöttem ezzel az elején.

A baba konkrétan fájdalmat okozott.

Fájt a szoptatás, a cipelgetés (császár), a nemalvás, fájt ébren lenni, fájt vérhigító (21 napig vagy meddig..).

Napi szintű terhelés és fájdalom volt az életem.

Pszichologushoz jártam, mert nem tudtam szeretni a babámat.

Hogy szeressek valakit, aki kizárólag elvesz és csak fizikai, mentális szenvedés és fájdalmat okoz.

Jelenleg is hatalmas fizikai és mentális leterheltségben vagyok (én írtam h megbetegített a nemalvás)

DE

Most már nem kisbaba, aki semmit nem reagál semmire és kb csak arra képes h megtépjen.

Hanem másfél éves kislány, akinek vannak érzései, gondolatai, kívánságai, félelmei, örömei, van igazi szeretet nyelve, egy igazi kicsi ember.

Ki ne tudna szeretni egy gyereket, aki odamegy hozzá és szeretet teljesen megpuszilja, elalvás előtt átöleli a nyakát, ha fél akkor belékapaszkodik és olyan feltétlen bizalommal bízik benne, hogy belesajdul a szíved.

Az ember a saját párjára is tud olyan mérges lenni, hogy szíve szerint kivágná az ablakon.

A düh érzése egy dackorszakos 2 éves felé is ugyanolyan, mint a párod felé aki megint h.lye.

A méreg elmúlik és csak azok a dolgok maradnak, amiért szereted a másikat.

2023. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!