Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megér nektek minden fáradságot...

Megér nektek minden fáradságot, (éjszakázást) kialvatlanságot, a gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Azt mondják sokan, hogy ez az egyetlen olyan dolog, ami megér minden kimerültséget.

Ti éreztétek úgy, ha esetleg nagyon sokszor kellett éjszaka kelni a babához, hogy megbántátok/mégsem kellett volna ez?


Én egész fiatal korom óta tudom, hogy anya szeretnék lenni, viszont az eleje sajnos nagyon nehéz, meg azt mondják a kialvatlanság sok problémávál jár, de még ez miatt nem halt ki az emberiség. :D

Szóval ezt el lehet felejteni egy idő után? A 3 gyerekes anyukák hogy bírják?


2023. ápr. 2. 17:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Mar kicsit unalmas minden nap 2 ilyen kerdes.. használd a keresőt
2023. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Meg. Voltam már rendszeresen kialvatlan, igazából most is az vagyok, de azért az sose jutott eszembe, hogy nem kellett volna gyerek. Sőt, a másodikat úgy vállaltuk, hogy az első még egyáltalán nem aludta át az éjszakát. Pedig mikor az első volt baba, brutális volt az alváshiány. Hozzá képest másodszor egyáltalán nem volt az. Hat éves a nagyobbam, már teljesen hozzászoktam. Ráállt a szervezetem, hogy elég annyi. "Elég." Nyilván ha tudok, azért alszok többet is, de sosem okozott nálam semmi gondot, mindig el tudtam látni őket rendesen, nem aludtam be sehol, ahol nem kellett volna.
2023. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez olyan, hogy amikor benne vagy, már benne vagy és akkor már szereted a gyereked, na meg nem csinálhatod vissza és tiád az összes felelőssége. Nem lehet hát azt kimondani, pláne mérlegelni előre, hogy megéri vagy sem. A másik meg, hogy van gyerek, aki születésétől fogva alszik éjszaka, más meg még 6 évesen se. Ezt se tudod se előre, "mit dob a gép", se összehasonlítani. Nem is érdemes. Ha már jobban akarsz gyereket majd, mint ezeket centizgetni, akkor úgyis mindent meg fogsz érte tenni, hogy legyen, így ezen agyalni felesleges önparáztató körök szerintem.
2023. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legkisebb gond az egészben, ez csak egy kis rész ami miatt nem érni meg
2023. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Ja, meg.
2023. ápr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván óriási mákunk is volt, de jó alvó volt mindhárom. Így az első pár hét totális káosza után azért egész jókat aludtunk.

A középső dackorszaka és most a nyolcadikos felvételije jobban megviselt, de mire dacolni kezdett, már megvolt a harmadik, iskolába járnia meg mindenkinek muszáj lesz még egy darabig, így már nem tudom meggondolni magam. :D Nem, csak viccelek, én egyáltalán nem bántam meg, jó móka a családom :)

2023. ápr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Együtt aludtam a babával (egy nagy, közös ágyban, de a babaöböl is jó), így nem voltam kialvatlan. (Csak az első két hétben, míg úgy nem döntöttem, hogy jobb lesz együtt aludni. Vagyis nem döntöttem, csak elaludtam a babával szoptatás közben a nagy ágyban, olyan fáradt voltam már.)


A következő gyerekemmel nem fogom megvárni a végkimerülést, kezdettől együtt fogunk aludni. Biztonságosabb is, mert hullafáradtan, nem tervezett együttalvás esetén azért lehet ennek veszélye.

2023. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem baromi jó álló gyerekeim voltak/vannak. De ha épp rosszabb periódus volt akkor simán lefeküdtem velük napközbeni aludni, így probléma megoldva 😃
2023. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Az alváshiány olyan kis apró probléma, ami eltörpül az igazi nehézségek mellett.
2023. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Hat igazabol 1 eves korig mindharom gyerekem angyal volt. Evett aludta nyugi volt sirni alig sirt, nem voltak szepasak, kipihent voltam, ejjeli szopirol gyorsan lejottek. A fogzas nemi nyaltoblet es pici nyuggel megoldottul. Betegek egyaltalan nem voltak (oke azota sem igazan)

Aztan elkezdtek jarni es borult minden 😁 mindharom akkor romlott el. 🤣

2023. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!