Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ette a gyermeketek...

Mikortól ette a gyermeketek azt, amit Ti? Fokozatosan vezettétek be, vagy egyből ment a kicsit borsos vagy kicsit paprikás is?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyéves kora körül kezdtem neki azt adni ebédre, amit mi eszünk. De még mindig van, hogy neki külön főzök főzeléket.
2010. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez átmenet volt, meg persze attól is függött, hogy mi mit eszünk. Levesek, főzelékeket adtam neki. kb. 14 s korától, addig nem nagyon ette meg a darabosakat. Most két éves, de ha olyan az ebéd, akkor még most is főzök neki külön.
2010. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mikor elkezdtem csak picit tettem az övébe. 22 hónapos, de még mindig pici paprikát adok neki, borsot pedig nem is. Még mindig sokszor külön főzök magunknak és külön a férjemnek, mert én a sót sem nagyon szeretem használni.
2010. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már 11 hós kora körül kezdtem kóstóltatni a kislányommal,meg a fiammal is annak idején.Most a kislányom 20 hós,fokozatosan vezettem be neki a "felnőttes ételeket".Mikor 1 éves lett,utána már nem főztem neki külön,hanem azt kapta,amit mi ettünk,persze nem fűszeres,csipős,borsos kajákat,hanem könnyebb ételeket főztem.Különben sem főzők én nagyon fűszeresen és sósan,csipősen sem.Finom zöldségleveseket,főzelékeket már habarással és rántással kapta ő is,tésztaféléket,palacsintát,mindig újabb és újabb izeket ismertettem meg vele,volt ami annyira nem izlett,később meg minél többször evett belőle,megizlett neki pl. a túrógombóccal voltunk igy.

Ha most akarod a picidnek bevezetni a ti ételeiteket,fokozatosan tedd,könnyű ételekkel,zsirosat,fűszereset,borsosat ne adj!Paprikás mehet,hisz a paprikás krumpliba vagy zöldbabfőzelékbe is kell pirospaprika és ezek nem nehéz ételek.

2010. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos kora óta nem szoktam külön főzni inkább fűszer szegényebben és változatosabban eszünk mi is.
2010. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6-7hónapos volt, amikor már kínomban adtam neki, addig vettem neki a kaját, és egyik napról a másikra nem kellett neki, viszont a miénk igen... És azóta eszi azt amit mi. Mondjuk és kevés fűszert, sót, zsiradékot használok alapból, kevés olyan ételt főztem ami megterhelte volna a pocakját, most már 15hónapos, és válogatás nélkül eszik mindent, naponta egyszer eszik reggeltől estig:)
2010. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most egy éves, úgy érzem eljött az ideje, hogy kicsit lazábbra vegyem a hozzátáplálásos dolgokat. :)

Minden jót Nektek!

2010. okt. 16. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!