Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az, amit a második...

Mi volt az, amit a második babánál már teljesen másképp csináltál, mint az elsőnél, mert rájöttél, hogy nem úgy kellett volna?

Figyelt kérdés
És a másodiknál bevált? Gondolok etetésre, altatásra, nevelésre, stb.
2010. okt. 15. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

nem használnék bimbóvédőt szopinál.

még csak az 1.-nél tartunk, már a kórházban bimbóvédővel kezdtem szoptatni, mert másképp nem ment. azóta folyamatos gondjaim vannak miatta, mert rosszul tratja miatta a száját, és a mellemet nem tudja rendesen szopizni.


3 hónapos

2010. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Hamarabb és rendszeresebben használnék hordozókendőt/mei-tai-t!
2010. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsőnél túl hamar adtam cumit-cumisüveget, beletörödtem hogy csak az egyik cicit "használja" a bébi,emiatt túl hamar leszokott a cicizésről, 4 hósan már kellett esti tápszer pótlás és 11 hósan már nem cicizett többet.Lelkiismereti kérdést csináltam belőle hogy nem tudom magam kipihenni ha velünk alszik egy ágyban (ergo rossz anya vagyok) és nem használtam se a szopipárnát se a hordikendőt vagy mei tait (mert mire rátaláltam már utálta).Ráhagytam hogy nem evett darabosakat így most alig bírtuk rászoktatni a rágásra kb.2-3 évesen kellett ezzel küzdenünk.

Most a lányommal mindent másképp csináltam :) Mindkét cicit "erőltettem" hogy kiürítse, több lett a tejem, nem adtam se cumit, se cumisüveget, ennek örömére 7 hóig cak szopott és még mindig cicizik napi 3-4szer (14 hós).

Már terhességem alatt vettem egy szopipárnát aminek hála többé sose akart beszakadni a hátam és a szoptatás is ezerszer könnyebb (mostmár lelóg róla teljesen de még mindig használjuk).6 hós korától adtam a keze ügyébe bulátát, kenyércsücsköt, gyümölcs darabokat, ennek örömére hónapok óta gyönyörűen eszegeti fel az ételt egyedül.

2 hetes kora után kiköltöztettük az ágyunkból, és nem görcsöltem rajta mint a fiamnál ahol 3 hónapig küzdöttünk és rettenetesen fáradt voltam már mire rájöttem hogy mindketten (3an) jobban alszunk a saját kis helyünkön.

2010. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A másodikat nem szoktattam a csendben alváshoz. Ugyanúgy zörögtünk, beszéltünk mellette a lakásban, szépen megszokta.

Többször bíztam másra, hogy ne legyen annyira anyás, mint az első.

2010. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én csak az ösztöneimre hallgatok, mindenben:) Boldogok vagyunk és kiegyensúlyozottak!

2010. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

- Nem lenne lelkiismeret-furdalásom amiatt, hogy nincs elég tejem. Tápszerrel is szépen felnőnek a gyerekek és nem kizárólagosan attól függ az ellenállóképessége, hogy mennyit szopott, hanem a genetikán is múlik. Meg a környezeten.

- Nem engednék az édesség iránti könyörgésének és erőszakolnám a sok-sok gyümölcsöt.

- Rászoktatnám a játékok elpakolására (2 éves kora körül).

2013. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!