Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt szokott le a...

Mennyi idő alatt szokott le a babád hogy mindenkibe beleharapjon? Hogy csináltad? Hány hónapos volt? Hogy bírtad? Mit csináltál a játszón ahol a többi gyerek is ott volt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Soha nem haraptak, egyik sem...


A harapás nem "normális" viselkedés. Ha ezt teszi, akkor mindenképpen vegyél igénybe gyerekpszichológusi segítséget. A bölcsiben volt egy kislány, aki harapott. Őt vitték pszichológushoz és ha jól tudom nagyon sokáig tartott, míg leszokatták róla.

Arra is emlékszem, hogy ki volt függesztve egy cikk a hirdetőtáblán, ami a harapós gyerekekről szólt (Vekerdy jegyezte). Próbálj rákeresni google-n.

2011. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szuper anyuka vagy! Köszönöm, de NEM a kérdésre válaszoltál.

A babáknál előfordul, h harapnak, 2-3 éves kor után probléma csak, h orvoshoz kelljen menni.

2011. szept. 1. 14:04
 3/14 krisztivan ***** válasza:
Igaz hogy nekem még nincs 1 éves sem a fiam,de csak 1X harapott meg.Annyira nem vártam és annyira fájt hogy nem is gondolkoztam csak hirtelen felkiáltottam és abban a pillanatban rántottam is el magamtól.Aztán mondtam neki hogy nem szabad.Nagyon meglepődött és nem is harapott meg többször.Lehet véletlen.
2011. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is nagyon aktuális kérdés! Most 13 hónapos és szintén mindenkibe beleharap, akibe teheti. Sajnos akkor is ezt csinálja, ha valamit nem engedek meg neki és mérgébe tárgyakba is harap. Pl asztalba, ruhába sőt ha nem tud másba, akkor a saját kezébe... Ez valamiféle feszültséglevezetés lehet nála... Nem tudom én se, tanácstalan vagyok, hogy lehetne erről sürgősen leszoktatni, ezért nagyon várom én is a hozzászólásokat. :)
2011. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyerekpszichologushoz vidd, o majd segit. Nem normalis viselkedes. Es nem 2-3 eves korban problema. Akkor mar nagyon nehez dolgod lesz. Amig kisebb egyszerubb. Szakertovel beszelj errol szerintem is.
2011. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
sziasztok! fiam 15 hónapos, kb 13 hónapos korában kezdődött a harapás, és egy hónapig tartott, és egyértelműen feszültséglevezetés volt nála, ha valami nem úgy történt ahogy ő akarta, én ilyenkor "sírva "fakadtam. ez nálunk bejött és már nem harap, csak hébe hóba. beletelt egy kis időbe amíg elhagyta, én is kétségbe voltam esve. Ami még bejött, hogy ha harpott akkor eltartottam magamtól, és akkor meglepődött, de ő is magát is harapta, ezt is elhagyta. Van olyan gyerek, aki a falba veri a fejét, van aki csapkod, és van aki harap. Sokszor kell benne tudatosítnai és elmúlik, én vagyok rá a példa.egyetlen egyszer sem hagytam ki , hogy "sírjak" vagy elmondjam ez fáj. És mivel látta, hogy ez nem jó, így saját magát sem harapja.
2011. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem hiszem, hogy ezzel még pszichológushoz kéne menni, mert hát ő még kicsi, nem tudja még mi a jó és mi a rossz, és ösztönből cselekszik. Ki így-ki úgy.Ő még nem tudja hogy kifejzni az akaratát annyira. persze, ha tartós lenne, az más, de szerintem ez még nem pszihiátriai eset.
2011. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
megint én vagyok:-) ugyanez a simogatással is, először durva volt,belekapott a szemembe, megkarmolt véletlen, majd 1000* megmutattam hogy hogy simizünk, vezettem a kezét, és most már nagyon finoman csinálja.
2011. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az enyém 15 hónapos, összesen eddig kétszer fordult ez elő, akkor rendkívül frusztrált és dühös volt, kétségbeesésében ez volt az utolsó lehetőség és a vállamba harapott :-) (akkor kapott homokozót, és egy idő után bevittük fürdeni, ez volt a tragédia oka mindkét esetben). Ez kb. 2-3 hónapja volt, azóta nem fordult elő. Idegeneket, ismerősöket, más gyerekeket sem harapott meg még, meg is lepődnék, ha ez előfordulna.
2011. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a kérdésre is némi tanács:

[link]

2011. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!