Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék túllépni ezen...

Hogyan tudnék túllépni ezen az egészen, és nem félni?

Figyelt kérdés
Férfiként írom a kérdést. Félelem van bennem, ha arra gondolok, hogy lesz egy gyermekem. Nem azért félek, mert nem szeretem őket, hanem mert tudom magamról, hogy nem tudnám elviselni, ha bármi történne vele. Összeroskadnék azon fájdalom, súly alatt, ami rám telepedne. Azt hiszem tudom, miből fakad a félelmem. Édesanyám rákban halt meg, végig itt voltam vele, 1 teljes évig szenvedett. Egy igen agresszív ráktípus támadta meg a gyomrát, amely gyakorlatilag elkezdte felemészteni azt. Végignéztem, ahogyan elindul a fogyás útján, ahogyan a kezeléstől legyengül, kihullik a haja. Szondán át lehetett már csak adni neki a pépes infúziót, amitől persze ment a hasa, és mindezek mellé folyamatosan hányingere is volt, nem tudott beszélni, mert mihelyst kinyitotta a száját, jött neki a nyál kifelé, öklendezett, hányt. A vége felé már nem bírtam itthon gondozni munka mellett, kezdtek megdagadni a lábfejei, áttétek alakultak ki nála, ezért elfekvőbe vittem, pár napra rá ott halt meg. Az orvosa azt mondta, igen erős asszony lehetett, hogy 1 évig bírta mindezt. Lelkileg nagyon mély hatással voltak rám az események, és ezen hatás miatt félek attól, hogy a leendő gyermekemmel történni fog valami. Látom olyan szülőkön, akik elvesztették gyermeküket, hogy mennyire fájdalmas, és ez megrémít.

2023. aug. 15. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Mindenképp jó szakember segítsége kell. Már csak azért is, mert ha mégis lesz gyermeked, még annál is jobban fogsz érte aggódni, mint ahogy most el tudod képzelni. Az meg nem lesz jó egyikőtöknek sem. Sajnálom ami édesanyáddal történt, és amin keresztül mentetek. Átérzem.
2023. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is ezt pszichológussal dolgozd fel ezt a traumát. Átérzem, anyukám áttétes rákos...Nagyon nehéz. Ráadásul a lányom betegen született, voltam vele mindenhol is kórházban. Láttam nagyon beteg babákat,és az nagyon nehéz volt. Évekig emlegettünk a férjemmel egy babát! Gondolhatod,hogy nézett ki szerencsétlen kicsi baba,ha évek múlva is szóba került.

Ezek traumák. Ha úgy érzed,emiatt félsz,menj el pszichológushoz. Segít,hidd el. Ha egy jót találsz.

Sajnos a betegségek ellen nem tehetünk semmit. A balesetek ellen sem. Ezt be kell vállalni, ez együtt jár az élettel. Valaki szerencsésebb,valaki nem. De ha igazán vágysz gyerekre,emiatt ne mondj le róla.

2023. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom. Bár nálunk "még" nem volt ilyen szomorú haláleset, de nekem minden nap eszembe jut, hogy mi van, ha a lányom meghal, rákos lesz... MINDEN EGYES NAP. Nehéz így élni.


Amikor fiatalabb voltam, anyám egyik munkatársának a 8 éves gyereke halt meg rákban, évekig küzdött... Szörnyű, hogy ilyen létezik. Lehet hogy más anyukáknak nem jutnak ilyenek az eszükbe, én azokat irigylem :(

2023. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hü..a soraid meghatottak rendesen. Sajnálom amin átéltél,borzalmas lehetett. De nem szabad építkezni egy tragédiából. Nekem folyton eszembe jut, mi lesz a fiammal ha így fog egyszer látni,ha neki kell eltemetnie,ha bármi történik velem. Neki apukája sincsen. Meg is könnyeztem most de tudom, hogy ha nem is ez a rendje az életnek,főleg ha betegség visz el,nem akadályozhatjuk meg. És legfőképp nem tehetünk róla. Ha ezért nem vállalsz gyereket mert félsz? Kérj segítséget és ne agyalj azon mi lesz 50 év múlva, hanem,hogy ha lesz gyereked, neveld erős embernek! Tanítsd meg neki mi az,hogy elveszíteni valakit!
2023. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, a legjobban akkor járok valóban, ha felkeresek egy pszichológust, és elbeszélgetek vele őszintén, kötöttségek nélkül. Egymagam nem tudok megküzdeni ezzel.
2023. aug. 16. 08:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichológus kéne. Sajnálom, hogy ezen keresztül kellett menned. Szerencsére nincs ilyesmiben tapasztalatom, de néha elkap egy érzés, hogy Úristen mennyi minden történhet a szeretteimmel és ha bármi bajuk lenne nem elnèm túl. Aztán gyorsan átlendülök rajta, mert arra gondolok, hogy pont ezért nem szabad erre gondolni...olyan rövid az élet és sajnos valóban bármi történhet. Ezért nem szabad elpazarolni arra, hogy rettegünk nehogy baj legyen.
2023. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam nem a közvetlen családban, hanem az egyik kollégám volt olyan aki fiatalon rákos beteg lett, leépült, szenvedett és meghalt. Nagyon nehéz ezt egyáltalán feldolgozni még általánosságban is hogy az élet ilyeneket is hozhat. Nekem is sokszor eszembe jut hogy nem tudnám elviselni, ha a gyerekem vagy akár anyukám, testvérem szeretteim ilyen állapotban kéne látni. De igazából akármilyen nehéz is elfogadni, tényleg ez is az élet része, de amíg éppen nincs ilyen gond, nem érdemes túl sok gondolatot az aggódasra vesztegetni.


Pszichoterápia tényleg érdemes lehet.


Látszik hogy jó ember vagy, és az anyukádnak biztos sokat jelentett, hogy szeretted és mellette álltál a betegsége alatt.

2023. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!