Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hasgörcstől sírni...

Lehet hasgörcstől sírni reggel délben este egy 3 hetes babának 12 óra hosszát?

Figyelt kérdés

Első gyermekes anyaként, tapasztalatlanságom pótlására szakkönyvek és internet tömegét olvasva se jutok konkrét információhoz. Egymásnak ellent mondanak. Én pedig hiába figyelem kisbabám jelzéseit, nem tudok rájönni mi a baja.

Már a születése óta sokat sírt, de főleg este 8-12-ig, nappal azért aludt. Aztán 2 hetesen már sokkal többet sírt, mire gyerekorvos frontérzékenységet, majd hasfájást mondott. Espuvisan/ Infacol nem használ, mert most 3 hetesen a dolog tovább romlott. 3 napja csak sír. reggel 7-től délig (hiába tettem 2 óránként mellre), majd 3 óra alvás és 4-től 8-ig megint sírt, a köztes szopi megint nem nyugtatta meg. Majd 3 óra alvás és ismét 2 óra sírás éjjel 2-4-ig. Aztán alvás 6-ig. És minden kezdődik előről. Védőnő szerint nem kell gyakrabban szoptatni, nem növekedési ugrás, ez kólika.

Normális egy 3 hetes babánál, hogy 10 órát sír, összesen 8-9x 20-30 percet szopizik, és 8 órát alszik a 24 órából?!

Lehet egy kisbabát túletetni? Több helyen azt írják a hasgörcsnél ha sokszor kerül mellre, csak ront a dolgon. :(

Ha 7-kor szopiztunk f8-ig, de aztán némi nyüsszögés után ordító sírásba megy át és ismét cicire teszem 8 vagy f9-kor?

Képtelen vagyok rájönni miért sír. Se a ringatás, se a tornáztatás, se az éneklés, se a bőrkontaktus nem nyugtatja le.

Ha ez kólika és semmi nem használ, akkor még sokat fogunk szenvedni. :( De ha növekedési ugrás, én meg nem etetem meg elég gyakran, akkor én okozom a sját kisfiam szenvedését. :(



2014. júl. 10. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kólika és ebben az esetben az állandó ráetetéssel csak rosszat teszel. Vannak más hasfájás elleni szerek is, próbálgasd őket valamelyik használni fog. A Biogaiát sokan dicsérik.
2014. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

lehet simán hasfájás is, de hidd el, el fog múlni teljesen, ez csak egy kis időszak!!

másik: méred, hogy mennyit eszik? mennyit szoptatsz egy mellből? mert lehet attól is, hogy sok előtejet iszik. Vagyis a sima etetésre ráetetsz sok előtejet, na attól is fájhat a hasa.

Előtejnek hívom a tej elejét. Amit szomjoltásra is használnak a babák.

infacolt adjad minden etetés előtt, használni fog, de kell pár nap. 2 órán belül ne etess rá, persze, ha normális adagot evett.

2014. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is. Próbáld meg megvárni a két két és félórát két etetés között. Rengeteg hasfájás elleni szer van (Infakol, Biogaia csepp, Colief, Espumisan, Kömény tea, Kamilla tea...) ki kell próbálni többet hogy rájöjj nektek melyik válik be. Ringasd, vegyetek hintát, tornáztasd, nekünk attól mindig nagyokat pukizott :D Altasd hason. Ja és az idő :D Nekünk 4 hónapos volt amikor elmúlt a hasfájás, mondjuk a durva időszak kB az első 6 hét volt. utána már sokkal jobb volt. Kitartás.
2014. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

nem tudom, hogy meg tudod-e oldani, de próbáld ki azt, amit én 3 hónapig "csináltam". a gyereket szinte le se vettem ciciről, mindig össze voltunk bújva.

vagyis így nézett ki a napunk: reggel 6-kor ébredt, magam mellé vettem, ciciztünk. apucikája megfogta, járkált vele, én készítettem magamnak egy csomó szendót, és odakészítettem a nappaliba a kinyitott kanapé mellé a kaját, 2 liter vizet, telefonokat, rágcsálnivalót, pelenkákat, popsitörlőket, stb. mindent, amit egy nap használni kell (ja meg a mellvédőkrém, anélkül élni se tudtam volna) aztán átvettem a gyereket, apuci ment dolgozni, én meg a gyerekkel délután 5-ig, amig haza nem jött "apjuk" feküdtem a kanapén, tévéztem, neteztem, aludtam, ettem, ittam, és amikor elaludt a kicsi - ezt onnan tudtam, hogy ha kihúztam a szájából a mellem, nem kezdte el keresgélni, elmentem pisilni, zuhanyozni, esetleg felmostam, pakolásztam, házimunka (ez kb. egy nap kb 2x 1 óra idő lehetett. ahogy felsírt, rögtön ugrottam hozzá vissza)


azért ez nem teljes 3 hónapig volt így, de én nyitott voltam mindig erre a módszerre. ha a párom itthon volt, akkor persze nem volt ez az együttheverészés, akkor kézben elvolt a gyerek.


sose fájt a babám hasa. most egy éves, és hiper-nyugodt, tündér gyerek, csodájára jár mindenki. tejem pedig annyi van, hogy lehet, még 3-4 egy éves gyereket simán tudnék szoptatni az enyém mellett :)


próbáld ki pár napig az együttpihizést. ja, a baba akkor AKTÍV mikor a SZEME NYITVA, minden egyéb esetben alszik.

egyszer csak beállít Ő MAGA egy ritmust, addig semmi órafigyelés!


szerintem közelségre vágynak az ekkora babák. amúgy meg, gondolj bele, hogy mondjuk az ősember mit csinált... megszülte a babáját, és mindig magán tartotta (magára kötözte, feküdt vele) mert ez volt az egyetlen egy esély a kicsinek a felcseperedésre. a hideg ellen a testével védte - mert miért is nem olyan jó a baba keringése 2-3 hónapos koráig? mert a szülő hőjével védi? pl.

akkor lesz tej, ha a baba igény szerint szopizik, ez pedig úgy működik, hogy az anya mindig ott van a kicsivel. (stb.stb)


nem kell semmi mást csinálnod, vagy feküdj együtt mindig a babával, legalább te is pihensz - kell is hat hétig, nem véletlen hívják gyermekágyas időszaknak...

vagy hordozókendőben kösd föl magadra - ez pont olyan, mint amikor a pocidban ringatózott 9 hónapig... számára nagyon is ismerős, megnyugtató létforma :)


NEM LEHET TÚLETETNI ANYATEJJEL. bárki mást mond, TUDATLAN!

az anyatej összetétele a gyermek életkorának és evési ritmusának, valamint napszaknak megfelelően változik. gondolj csak bele, ugyanaz a cici táplál egy 2 napost és egy 11 hónapos gyereket... (zsírosodik a tej) a legnagyobb hőségben se itatja a kisbabáját vízzel egy szoptató anya, mégse szárad ki a kicsi? mert változó a szomjoltó, tápláló aránya a tejnek.

épp ezért nem lehet túletetni a babát. a felesleget kikakilja és kész. max. pufi lesz, de ez meg az egészséges, mert egy nátha miatt akár tizedannyit is ehet a baba, így ha pufi, van miből felhazsnálnia...


hülyeség a hasfájás - etetés dolog. akkor az én babám "betojt" volna a fájdalomtól.


azért sír, mert cici kell neki, és a te közelséged.


majd idővel rájössz, mikor miért sír :) most még kicsi, most még csak anyagcserével van elfoglalva, te csak búj vele össze, szeresd és tápláld :)


tudom, furán hangzik, meg túl sok ez a folyton együtt lenni a babával, de nem hosszú idő ám ez az időszak, így sokkal könnyebb (altatni is, meg bizhatsz abban, hogy eleget eszik, iszik, és jól érzi magát) és kifizetődik (én már csak tudom, olyan könnyen megy már minden a gyerekkel)


2 hetesen van növekedési ugrás, akkor nálam nem aludt a pici, ott mondjuk nem a baba sírt, hanem én, úgy ki voltam borulva, merülve, de pár nap és elmúlik. mindig vannak nehéz időszakok, de válaszd a könnyebbik utat, ha mindig a gyerekkel vagy, nem fogod érezni azt a FRUSZTRÁCIÓT, hogy vajon jól csinálod-e a dolgokat, a baba meg nem fog sírni.

2014. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát pedig fájhat a hasa attól hogy nem ürül ki rendesen a gyomrocskája. Nekünk sokkal rosszabb volt a helyzet amikor félóránként óránként cicire tettem. Örülj neki hogy nem fájt a hasa de szerintem semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz.
2014. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs. Neked egyszerűen nem volt hasfájós a babád.
2014. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom iszol e szoptatós teákat, nálunk még a csak édesköményt tyrtalmazó Mecsektől is fáj a kicsi hasa, uhogy leszoktam róla.


A hasfájás miatt adtunk neki Biogaia-t, Infacolt, Espumisant szép sorban, majd egy idő után észrevettük, hogy inkább azért sír mert nem hagy neki nyugtot a pocija a cuccoktól amiket kap. Mióta nem kap semmit nincs sírás.


Túletetni nem tudtam sosem, mert ha nem éhes, és nem esik neki jól, hogy egyen a mai napig csak jobban sír ha cicire akarnám tenni.


Nem jön nagyon a tejcsi? Mert az viszont bánthatja a pociját, hogy hirtelen eszik sokat...

2014. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen sajnos az éretlen emésztőrendszere okozza a szenvedését. Én háromszor csináltam ezt végig. Mindháromszor kipróbáltunk mindent, gyógyszereket(Biogáia, Espumisan, Infakol, Angolvíz) Próbáltam szigorúan 3 óránként szoiztatni, hát egyik sem segített. Szélcsövezés, hajszárítós hasmelegítés, és a hordozókendős ringatás vált be annyira, hogy elviselhetőek legyenek az ébrentöltött órák is. De három hónapig rajtam aludtak, mert még lerakni sem lehetett őket. Harmadik hónap betöltése után az egészet mintha elfújták volna. Kitartás!!!
2014. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hetes koráig ilyen szinten hasfájós volt mint a te babád. Konkrétan 0-24-ben sírt kivéve ha aludt. Már mindent kipróbáltunk, ringattuk így-úgy, pihenőszék, babakocsi, hasra rakás és még sorolhatnám. A férjemmel felváltva cipeltük a lakásban körbe-körbe, néha volt pár perc nyugi aztán újra nagy keserves sírás.

Mi a Mecsek Baby teát itattuk vele, az valamit segített de így is voltak extra rossz napok, ja és Infacolt kapott minden evés előtt, az is használt valamit de teljesen nem mulasztotta el a hasfájást.

A gyakoribb etetéssel tényleg nem teszel jót, ott vannak a levegő buborékok a kis hasában, erre te még ráetetsz és még jobban fog neki fájni a hasa. Próbáld jó sokszor hasra rakni és hagyd, had erőlködjön kicsit, nekünk ezt anyu mutatta akkor. Igaz, nagyon sírt hason mert épp hogy csak fel tudta emelni a kis fejét és nagyon zavarta az a pozició de pár perc után jött kifelé a levegő és utána 1-2 óráig jobb volt a helyzet. Természetesen ez sem jött be mindig. :(

Nem tudok mást mondani csak hogy kitartás, sajnos ez egy ilyen időszak. Ha szerencsétek van 3 hós korára elmúlik, általában az a vízválasztó.

2014. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinalta a fiam.csak evett es sirt.ebbol allt a napunk. 1-2 hetesen is volt,h csak 4x 20 perceket aludt napkozbe,de azt is kézben.Csak talalgattunk h mi lehet a baja.probaltunk mindent...aztan kb 6 hetes korara elmult.
2014. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!