Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba születése után heti 3...

Baba születése után heti 3 óra szabadidős program anyukának belefér?

Figyelt kérdés

Sziasztok.:)

Márciusban fogok szülni. Jelenleg a férjemmel zene suliba járunk. Ez heti 1-1 órát jelent/fő.

Nekünk egyébként a zene a munkánk. Ez most egy plusz hangszer, amit nagyon szeretnénk elsajátítani és jó úton járunk, hogy lassan magunktól is menjen a tanulàs, azonban még kellene vagy bő 1,5-2 év tanár mellett.


Azonban ez egy nagyon új helyzet az életünkben. Mellette én babatornázok most, szeretném azt is folytatni heti egyszer ilyen regeneráló tornát.


Tudom, hogy sokan tanulnak baba mellett egyetemen/okj-n vagy van aki dolgozik is home office-ban baba mellett.

Számomra ennyi lenne, de nem szeretnék önző lenni a babával szemben, hogy elmegyek heti 3 órát plusz az utazás és addig a párommal lenne a kicsi.


Nektek erről mi a véleményetek?

Szívesen olvasnám, hogy ti a babázás mellett mit csináltatok.


Természetesen gondoltam, hogy a jövő tavaszi félévben passziváltatok és ősztől folytatnám a zene iskolát.



2023. aug. 18. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan, ennyi kell. Én a munkahelyemre segítek be és heti 2-3 alkalommal kardió edzésem van. Nem rabszolga vagyok, kell a kikapcsolódás.
2023. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nem baj, ha az apjával van a kicsi. Csak te bírni fogod e?
2023. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
En okj képzésre majd egyetemre jartam, de addig bejottek ők is a városba. Amíg szoptattam addig nem mentem sehova.
2023. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

MENJ! CSINÁLD!

Ha anya jól van az egész család jól van.

2023. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd kiderül akkor, amikor oda kerülsz. Nagyon sok múlik a babán is, azon is, hogy neked mennyire lesz hozzá kedved, energiád stb.

Fiammal 6hónaposan kezdtem el egy másoddiplomát, igaz levelezőn és már volt valami féle napirendje, amibe betudtam iktatni a sulit. Heti 2x jártam utána sportolni, igaz nem volt 2 óra az úttal együtt (1óra edzés plusz a 2x15perc autóút), simán elvolt az apjával is. Amikor a lányom született örültem ha aludtam pár órát, folyamatosan sírt, napirendje kb 1évesen lett (éjjel is rengeteget kelt). Az első 4hónapban szinte másból sem állt a nap, mint szoptatás, nyugtatás... Már az is haladás volt, ha sírás nélkül eljutottunk a tesóval az oviba vagy hazahoztuk (5perc séta). Sem babakocsiban, sem kendőben, sem autóban nem maradt meg. Kb addig volt csendben amíg ringattam. Amikor elkezdett kúszni-mászni sem lett jobb, csak akkor volt nyugodt, ha látott. Ha kiléptem a látóteréből üvöltött 🤷🏼‍♀️. Az apjával is addig volt el, amig én is ott voltam. Kellett bő egy év, mire ott tudtam hagyni vele 1-2órát anélkül, hogy kiboruljon.

2023. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek az APJÁVAL lesz, oke, tehat az apjaval, nem valami random csovesre hagyod ra. Semmi baja nem lesz, neked fog hianyozni jobban (tapasztalat) az tuti :D


Viszont az egy masik kerdes, hogy ne nagyon tervezz elore semmit szerintem. Lehet, hogy minden oke lesz es kipihent leszel, lesz erod egyaltalan hosszabb idore kilepni a hazbol, de lehet, hogy nem. Az jo dontes, hogy szeptembertol folytatod, remeljuk ossze is jon.


En a kisfiam 3 honapos koraban tertem magamhoz. Addig azt se tudtam, merre vagyok arccal, olyan brutalis volt az a rengeteg ejszakai keles (eloszor 30-60 percenkent, aztan 2 orankent) , raadasul nappal is csak hordozokendoben aludt rajtam, tehat egyszeruen 0 idom volt pihenni. Eletemben nem voltam meg ilyen rosszul a faradtsagtol. Ferjem meg ejszaka pl nem tudta atvenni, pedig akarta volna, de szoptattam ugye. Hat…aztan tapszeres lett, nem az alvas miatt mas oka volt, de azota alszik. Az elejen nagyon zavart, hogy nem tudok tobbet szoptatni, de aztan hogy hirtelen nagyon sokat javult az alvasa, mar nem bantam 😅


Aztan szepen-lassan jobb lett minden. Most 4,5 hos es mar ujra azt erzem, hogy elek. Ejszaka alszik, nappal alszik (nem sokat,de legalabb le lehet tenni, juhuu!!).

Mar van erom otthon sportolni (terem tolunk messze van, igy az nem opcio), egyedul elmenni bevasarolni, fozni, talalkozni baratnokkel.

De ehhez kellett ido.

Ferjem szokott vigyazni ilyenkor a babara vagy ritkabban anyosom 2-3 orara, ha kettesben el akarunk menni valahova.


Most gondolkozom en is, hogy belevagnek egy okj-be, de azert meg ehhez nem vagyok eleg bator. Tul jo minden, sejtesem szerint ez nem marad igy sokaig 😂

Igazabol csak ujra ettol a brutalis ejszakai kelestol rettegek. Mert ha megint az lesz, ami volt, akkor az tuti, hogy nem fogok tudni tanulni, egyszeruen elni se lesz kedvem.

2023. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha bírod gyerek mellett, akkor nyugodtan, szerintem nem önzés! Én csak kutyát sétáltatni járok el napi egy órára, mert kell a kutyának és a testemnek, lelkemnek is. A férjem marad addig a gyerekekkel, bár a nagyot régebben vittem egy darabig hordozóban magammal.
2023. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy hat hetes korig ne nagyon tervezz. Még a különböző “és akkor ragaszkodjunk a napirendhez” nevelési elvek is 90%-ban olyanok, hogy “majd hat hét után”.
2023. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8-as vagyok, mármint lehet szerencséd lesz a babával és menni fog, de ha nincs, akkor nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Ezt csak azért írom, mert egyetemen nekünk 14 hét volt egy félév. Ha abból hatot nem tudsz járni, meg mondjuk az utolsó hetet a terhességből, akkor az necces.


Meg írod, hogy oda-vissza út+1 óra. Ha fél órára van, az rögtön két óra, mire visszaérsz, szoptatott babánál az necces.

2023. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!