Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy baba hamarab...

Létezik, hogy egy baba hamarabb feláll, mint hogy felüljön?

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam, szélsebesen kúszik, és próbál néha kapaszkodva felállni. Felülni egyáltalán nem, sőt ülni sem akar. Amikor ültetném (pl evéskor) szinte lehetetlen rávenni, mert kitámasztja a kis lábait, és áll, mint a cövek lábujjhegyen! Volt/van valakinek hasonló tapasztalata?
2011. okt. 20. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:

itt egy válasz :)


Kérdés:

Kislányom 8 hónapos lesz..Kéthetesen már tartotta a fejét mivel hason alszik, ülni még nem tud csak ha felültetjük, akkor pár percig megül egyedül. Két hónapja négykézláb lovagol de mászni nem akar. Ha fogjuk állandóan állna, pedig még ülni sem tud. Nem kéne már neki ülnie, másznia?

Válasz:

A csecsemők mozgásfejlődésének üteme az átlagostól gyakran többé-kevésbé eltér. Nemegyszer látunk már egyedül felálló, de ülni még nem tudó babát 8-9 hónapos korban. Levelüket olvasva semmi okot nem találtam aggodalomra. Kislányuk a tankönyvben leírt 8. hónapos kornak megfelelő szinten van mozgásfejlődésben. Ami ekkor az "átlagosnak megfelelő": forgás, a mászás kezdése, rövid idejű megülés (felültetés után) támaszkodva, ha felállítjuk, rugózás, tárgyak után nyúlás. A mozgásfejlődés, főleg a mászás inspirálására alakítsanak ki megfelelően nagy és biztonságos teret a babának, tegyenek le izgalmas tárgyakat megfelelő távolságra!

Dr. Gömöri Ágnes

2011. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hamarosan akkor szerintem te is szívsz, mint mi... :) Megtanult felállni, és mást sem akar csinálni, csak ezt. Mindenbe belekapaszkodik, persze nem tudja, hogy mi stabil és mi nem, és sokszor borul. Vagy feláll, álldogál, nézelődik, beszélget kicsit, aztán elfárad, és sír. Ő mondjuk már le tud ülni, de már egyáltalán nem érdekli az ülés, csak állni akar. :)

Úgyhogy egész nap mellette kell lennem, így is sokszor borul.

Bocsi az offért, csak körülírtad az etetőszékes dolgot, és mintha a fiamról beszéltél volna.

Én az ülésért nem aggódnék még, nagyon sok baba állásból, amikor már stabilan egyedül áll, akkor tanul meg ülni.

2011. okt. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem tudott még egyedül felülni mikor állásba már fel tudta magát nyomni/húzni. Ha leültettük a földre, akkor is egyik kezével mindig kitámasztotta magát. Miután egyre ügyesebben állt, megtanult LEülni. Azóta tud csak stabilan ülni. Utána rövid idő belül arra is rájött, hogy hogy lehet FELülni, de ő a leüléssel kezdte!

Ja és mindez 11 hónaposan történt meg.

2011. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,7 hónaposan állt,10 hónaposan ült meg egyedül.
2011. okt. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom már feláll, nemhogy felülni, még ülni sem tud támasztás nélkül! Azt mondta a védőnő, hogy amit ő magától csinál, az nem árt neki! Úgyhogy majd ül, ha kedve lesz hozzá!
2011. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Szóval nincsenek sémák, és nem vagyunk egyedül! Megnyugtattatok! :)
2011. okt. 22. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!