Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyű természetű babából...

Könnyű természetű babából nehezebb természetű totyogó? Vagy minden baba ilyen?

Figyelt kérdés

Kisfiam kb 1 éves koráig nagyon könnyen kezelhető baba volt, örök mosolygó, mindenkivel barátságos, imádta a babakocsit, az autót, bárhol elaludt, tényleg minden új helyzetet könnyen kezelt. Most 15 hónapos, és egyre többször akaratos, hisztis. Újabban fél órát van el max a babakocsiban, utána nyűgös, ki akar jönni, de totyogni még nem tud pár percnél többet, ha utána visszarakom, nagyon nagyon nem tetszik neki a dolog, nem is sír, kurjongat ilyenkor. Az etetőszéket utálja pár hete, fel akar állni benne, sőt, mostanában enni se nagyon szeret úgy általában. Ha teszem bele, már nyűgös, sír, néha annyira, hogy inkább ölben etetem vagy totyogás közben, pedig tudom hogy ez sem jó. Ráadásul egyre jobban szereti azt csinálni, amit nem szabad. Mikor mondom neki hogy nem szabad, vigyorog rám, és csak azért is csinálja. Mikor felkapom és elhozom onnan, akkor pedig nagyon nevet. Egyébként nagyon édes ilyenkor, de nem tudom mikor lett ilyen akaratos. :D

Ez már a dackorszak kezdete? Minden baba ilyen ebben a korban vagy ilyenkor kezd kialakulni a kis természetük? Nektek is sokat változott ekkoriban a babátok?


2023. aug. 19. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy van ilyen. Ez normális.
2023. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Kb így voltam én is a lányommal. Nála nagyon hamar, 1 éves kora után előjött a dackorszak. Már 4 éves, még mindig sokszor hisztis, akaratos gyerek. Neki ilyen a természete. Nem minden gyerek ilyen, az öccse teljesen más. Elég későn lett dackorszakos és a hisztijei is rövidebbek, könnyebben kezelhetők.
2023. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

2 éve koràig csupa mosoly volt a gyerekem. Csecsemőkent egy kezemen meg tudnàm szàmolni, hànyszor sìrt. Kisbabakènt pàrszor sìrt csak. Dackorszaka 3 ès 4 èves kora közt nagyon nehèz volt. Harapott, óràkig visított.

Ez nagyon vèglet, nem gyakori, de előfordul.

2023. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Dackorszak..enyém pl földhöz vágja magát és visít,csapkod harap

Ez mind természetes ők nem tudják máshogy kifejezni az érzelmeikket és elmondani sem.tudják.

A harapásra azt mondjak azért mert szeret de nem tudja hogy az rossz dolog.

Kitartás :):)

2023. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fiam is 15 hónapos. Nagyon ki tud borulni, ha meghallja, hogy Nem. :D

Mondjuk nem csapkodja magát földhöz (még), csak elkezd sírni. De műbalhé, mert könny egy szál se. Az a mázli, hogy pillanatok alatt ki lehet ebből zökkenteni. Nagyon könnyen el lehet terelni a figyelmét.

Barátnőm kislánya is ennyi idős, na ő simán seggre veri magát, ha valami nem tetszik. De neki hatalmas krokodil könnyei is vannak. :D

Életkori sajátosság. :)

2023. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!