Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik az, hogy egy közel 3...

Létezik az, hogy egy közel 3 hónapos baba kimondja utánunk a szavakat?

Figyelt kérdés

Tegnap itt volt rokonunk a kutyájával, akit Tengónak hívnak. Kint voltunk kisfiammal és amikor szóltunk többször is a kutyának, a férjem is, rokonom is és én is hallottuk, hogy a kisfiam is mondta utánunk, hogy Tengó.

Mondjuk múltkor mikor tisztába raktam és mondtam, hogy “volt-e kaka?” Akkor kétszer is kimondta, hogy kaka..

Igazából létezik, hogy már ilyen idősen is kimondja utánunk a szavakat?



2023. aug. 28. 07:16
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig szimpatikus volt a kérdező, hogy milyen aranyos, hogy büszke a kisbabája gőgicsélésére - ami teljesen rendben is van. Legyen is büszke, biztos szupercuki baba.


Na, de hogy ilyen lenézően azt állítani, hogy a 2 éves lánya miket szaval azért, mert foglalkozva van vele? Ez bizony nem a te érdemed. Nyilván a foglalkozás hosszabb távon meglátszik a gyereken, de az még nem a 2 éves kor. Ilyenkor ez még szinte teljesen a gyerek "érdeme", képessége.

2023. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nyílván ha a 3 hónapos gyereked nem beszélhet még akkor a miénk egész nap telefonozik. EZ a tipikus magyar mentalitás amiről beszélsz. Vagyis.. kétséges, hogy magyar-e ez :D
2023. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%
A tipikus magyar mentalitásra mi is mondhatnánk ennyi erőből, hogy te is így viselkedsz. Teljesen úgy jön le, mintha csak nagyzolni akarnál avval, hogy a gyereked már 3 hónaposan beszél. Sokan leírták, hogy ez nem lehetséges, fogadd el a jó válaszokat. Még ha csoda gyereked lenne sem lenne okod itt dicsekedni, mert az elég alacsony IQ-ra vall.
2023. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
10-szer megkérdezte remegve a rokonságtól, hogy "Ugye, ugye, ugye ti is hallottátok, hogy hogy Tengót mondott, ugye hallottátok?!?". Nyilván azt mondták, hogy hallották, csak fejezze már be anyuka a nyígást...
2023. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekem extrém korán beszélt a középső, cserébe extrém lemaradásunk volt mozgásfejlődésben, másfél éves koráig se nem mászott, se semmi, pedig egy vagyont költöttünk terápiákra.

Az agy így kompenzál, ha extrém lemaradás van egy téren, tolja a másikat, ahol nincs akadály.

5-6 hónaposan voltak egyszerűbb tudatos hangutánzásai. Pl mondtam, hogy "hő", akkor ő is vigyorogva, ha utána mondtam, hogy " Há", akkor azt. 7-8 hónaposan jöttek az első egyszerű szavak, apa, baba, mama. Az első szava 7 hónaposan "kijájá" volt=királylány, az volt a kedvenc játéka.

Innen nagyon gyors volt a beszédfejlődése. Egy évesen egyszerű mondatokban beszélt, persze helytelen ragozással, de elmagyarázott bármit. Megőrült az új szavakért, mindent kérdezett, hogy mi az és utánozta a szót 13-14 hónaposan.

Fun fact, hogy 8 éves és évek óta logopédiázunk, mert néhány hang nem tiszta, ez valószínű a kimaradt kúszással és en bloc a mozgásfejlődési gondokkal van összefüggésben.

2023. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Mi azon nevetünk, hogy a 7 hónapos már 4 "szót tud". Nagyon határozottan mondja a nem, te, mama, dada "szavakat". Persze csak gügyög, de tényleg olyan mintha ezeket mondaná. Gyerektelen ismerősök lesnek is mikor rám néz, és ordítja hogy mamamamamamama. Nézik hogy milyen okos, már mondja hogy mama. Közben én meg anyának hívom magam előtte, szóval biztos nem. Szimplán ez jön ki a száján. De a legviccesebb mikor az utcán idegenekre ordibál rá nagyon határozottan, hogy Te! TE! Teljesen olyan mintha megszólítaná őket.

Szóval sok mindent bele lehet hallani, de ez csak gügyögés.

2023. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!