Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a fiam , imádom de egyszerűen folyamatosan fáradt vagyok pedig éjjel csak kétszer kel enni.


Nem tudom mi van velem de egyszerűen nincs türelmem hozzá. Nonstop kézben akar lenni, folyamatosan szórakoztatni kell mert megun mindent negyed óra alatt. Állandóan azt nézem mikor lesz már este.. ez egy őrület.. úgy érzem semmi nem jó neki amit csinálok. Úgy érzem teljesen ki vagyok szipolyozva, nem tudok egyszerűen pisilni se elmenni két percre.


Mindenki azt mondja milyen jó ez a korszak hát nekem egy rémálom. Napközben alig alszik, max fél órákat.


Mikor lesz már könnyebb ez a része? Mikor lesz el egyedül is? Mert jelenleg egyáltalán nincs el egy percig se. A hátam már leszakad. A hordozót utálja..


2023. aug. 29. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás. Nagyjából mindenki ezt érezheti szülés után, főleg első gyereknél. Oda a szabadság, énidő stb. , de csak egy darabig. Nekünk 2 éves kora körül lett jobb, mire kijött az utolsó foga és nem kelt éjjel minimum 3-4x, és már nem ringatva aludt el(igen, kb két éves koráig csak úgy tudtam). Akkor már le tudta magát kötni amíg főztem, vagy nekem “segített”. Kinyílt a kis értelme, lehetett vele kommunikálni. Addigra már ugye magától közlekedett a házban, beszédje is folyamatosan fejlődött. Addig az ember sűrűn érezheti azt, amiket leírtál, amíg ezek nem következnek be. Tényleg kitartást kívánok, mert el fog múlni. Hozzátenném nekem is mindenki az 1-2 éves kort mondta a legszebbnek. Hát nálam is ez a “nagy szerelem” két éves kora körül jött meg. Ezerszer egyszerűbb már vele a dackorszak ellenére is(2,5 éves). Esetleg a párodtól kérj egy kis énidőt naponta 15-20 percet amikor teljesen félrevonulsz vagy kimész egyedül egyet sétàlni. Hidd el már ez is segítség lehet.
2023. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

3,5 hónapos.. nem 8 éves.. még jó ideig nem lesz el egymagában. Sőt jön majd a szeparációs korszak 2* is, a dackorszakról ne is beszéljünk.

Ez egy ilyen korszak, és minden korszaknak meg van a maga nehézsége.

2023. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Hát kitartást. Nekem ugyanez van 8 kilósban, sok éjszakai keléssel (7 hónapos). Egész nap ölben lenne, de a hordozókat utálja. Nálunk valahogy pont 4 hónapos kora körül kezdett elmúlni a baby blues ami szülés után kialakult nálam. Onnantól kezdtek kicsit kiszámíthatóbbá válni a napok. Na nem szigorú napirendre gondolok, az még most sincs. De sokkal jobban kezdtem érezni mikor mi baja és hogy tudok segíteni neki.

De magában nincs el. Most szepa miatt még annyit sem mint eddig, ráadásul most csak én kellek neki, eddig legalább az apjának át tudtam adni ha otthon volt. Szerintem jó darabig nem is lesz el még magában. Eddig azt vártam, hogy tanuljon meg kúszni, hátha majd akkor. Most már kúszik, de nem hozott nagy változást. 5 perc alatt bekúszik valami alá, aztán ugyanúgy üvölt hogy vegyem fel. Most azt várom hogy tudjon ülni, hátha majd akkor jobban eljátszik. Mert most tényleg egész nap szórakoztatni kell. Van pihenőszéke, abban kb 10 percig el tud lenni, addig pisilek, iszok, eszek, amit épp kell. Amúgy meg járkálunk körbe a lakásban, énekelek, mondókázok. A legújabb játéka hogy levesz dolgokat a polcokról aztán ledobja. Én meg hajoljak le vele, hogy fel tudja venni. A hátam már szerencsére nem érzem, most épp a csuklóm tropa, úgy fáj mintha le akarna törni. Viszont elkezdett tényleg nagyokat aludni, ez nagyon jó. Most vettem csípőhordozót, ebben tud kifelé fordulva ülni, nekem meg legalább a fél kezem pihenhet, ha már a rendes hordozás esélytelen. Örülök a lehűlésnek, lehet menni vele sétálni legalább, azt imádja. Hát ilyen apró örömök vannak, ezeket kell beosztani egy darabig. Tényleg örülj neki, hogy legalább a tiéd jó alvó, én még mindig minimum négyszer kelek az enyémmel.

Szóval nincs semmi baj veled. Mindenkinek nehéz ez. De reméljük könnyebb lesz. Nekem minden hónappal könnyebb, mert ahogy fejlődik, azt hatalmas öröm nézni. Cserébe mindig van valami szar, fogzás, növekedési ugrás, alvási regresszió, most épp szepa. De mind elmúlik egyszer szerencsére, és akkor jön egy átmeneti könnyebb korszak. Legalábbis eddig ezt tapasztalom.

2023. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat arra, hogy magaban ellegyen, meg varhatsz… az enyem 8 honapos, elvan magaban mostmar neha egesz sokat, cserebe hol ezzel, hol azzal tori ossze magat. 🤦🏼‍♀️ Plusz szepa, fogzas, alvasregresszio, minden is…
2023. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Hát mit vártál? 3.5 hónapos baba... ez még hónapokig, évekig így lesz és ebből nincs kiszállás. Össze kell szedd magad.
2023. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Idő, idő és idő.

Nálunk akkor lett csak jobb, miután megtanult önállóan járni. Addig csakis kézben volt el.

2023. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!