Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák Tudom ( legalab...

Kedves Anyukák Tudom ( legalabbis úgy vélem), hogy problémámmal nem vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Előbb ide szerettem volna írni, bízva abban, hogy tapsztalt anyukáktól kaphatok valami jó tanacsot, mielott bármiféle lépést tennék. Kislányom elmúlt 3 éves. Szeptemberben kezdtük az ovodát,bár nem hinném hogy ennek köze lenne a problémánkhoz, hisz imád ott lenni.Tehát a probléma az evés 😞

Határozottan ki merem jelenteni,hogy semmit nem hajlando megenni,legalábbis amit én szemely szerint a “rendes főétel “ kategóriába sorolok be.Gondolok itt a húslevesre,fozelekekre,rantott húsra és társaikra.

Amivel nincs probléma az a rizs illetve a főttészták.Ezekbol bármikor bármilyen mennyiségben képes elfogyasztani,illetve a gyümölcsök is jöhetnek bármilyen mennyiségben.

Minden étkezés elott egyben van a gyomrom,es az ove is (szerintem).

Ha meglatja hogy veszem elo a tányérját,mar indul is a siras.....es kezdodik az egesz hercehurca minden egyes nap.

Indul azzal hogy “csak egy keveset egyel,szep nagylany lesz beloled”...majd szepen haladunk fokozatosan a masik vegletig,ahol nem mindig minden esetben vagyok kepes nyugodt maradni.

Egy ido utan hajlamos oklendezni az ebedtol,kikopkodni es volt hogy egy oran at a szajaban tartotta,hiaba konyorogtem h ragja meg es nyelje le. 😞

Mindenféle trükkozest kiprobaltam....Semmi nem jott be.Ketsegbe vagyok esve,es felek hogy nagyobb problema is lehet a dologbol.


Nagyon szepen koszonom ha vegigolvassatok,es halas lennek egy ket jotanacsert,mivel erdemes probalkozni?

Tisztelettel Reka (Zara Lea anyukaja)



2017. okt. 5. 12:13
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Megírod, mennyi a súlya? Hány centi?
2017. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itt az alap probléma hogy már gyomorgörccsel kezdődik az evés, túl nagy feneket kerítetek az evés körüli mizériának.

Kislány már előre tudja hogy vita lesz, anya feszült és mérges lesz ezt összekapcsolja az evéssel.

Helyedben megpróbálnám lazábban venni a dolgot, próbálj meg mosolygósan, játékosan tálalni az ebédet, kérd meg hogy segítsen neked megtálalni, hozzátok a kedvenc babáját is enni és ha nem kér hát majd következő étkezésre eszik ,nem kell ilyenkor se súlykolni belé a dolgot mert csak szorongani fog tőle. Tehát nem könyörögsz, nem alkudozol vele.

Adj neki választási lehetőséget is, pl 2-3 vagy étel között, ilyenkor is ösztönözve az önállóságra.

Ha az étkezés így egy vidám,játékos dolog lesz ő is szívesebben fog enni.

2017. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
88%

De minek ez a hiszti?

Oviban eszik. Vajon miért?

Mert senki se áll felette, hogy még egy kicsit.. stb.

2017. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
15,7 kg es 95 centi
2017. okt. 5. 12:21
 5/53 A kérdező kommentje:
A problema az hogy ovodaban sem eszik.Ha legalabb ott enne,annak nagyon orulnek
2017. okt. 5. 12:23
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

A probléma gyökerét Te magad már le is írtad: Anyuka gyomra görcsben van, hogy enni fog-e a gyerek. Emiatt a gyerek is feszült, hiszen tudja, hogy veszekedésbe fog torkollni az evés. Vagyis: sokkal lazábban!

Egyetek együtt. Terítsetek hozzá együtt. Üljetek le enni, ha nem eszik, hát nem eszik. Viszont: nincs nasi a következő étkezésig. Hidd el, semmi rossz nem fog történni, ha kimarad egy evés. A legrosszabb a könyörgés és a veszekedés, hidd el, minden gyerek utálja azt.

Próbálkozhatsz olyannal is, hogy amit szeret (tészta, rizs), kicsit másként készíted el. Pl. a kifőtt tésztából zöldséges tésztasalátát készítesz, a rizsből rizseshúst, hátha. De ezt sem szabad mereven, ha nem ízlik, akkor nem eszik.

2017. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
90%
Rendben vannak az adatai, tehát valahonnan mégis beszerzi a szükséges tápanyagokat. Ha egészségileg rendben van, hagyd békén! Legyen kint az asztalon többféle étel, de ne szólj semmit. Ha nincs állandó kényszer, hogy enni kell (ezért sír), talán elkezd csipegetni olyanokból is, amit most nem eszik.
2017. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
87%

6. vagyok

A legnagyobb fiam 6 évesen volt 18 kg. A Te lányod súlya nekem nem tűnik kevésnek.

2017. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Köszonom a valaszokat.Mindent probaltunk 😞 A rizsbol rizskot,tesztabol borsokremlevesbe kett teszta.De semmi.

Probaltam varni addig amig meg nem ehezik.Majdnem ketto napig birtam,aztan feladtam,mert akkor sem evett.Csak vizet ivott,illetve teat mezzel.

2017. okt. 5. 12:28
 10/53 anonim ***** válasza:
29%

Ne haragudj, de már-már kövér is a magasságához (75-90 percentilis)... nem értem, min rugózol.

Megnyomorítod a saját gyereked!

2017. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!