Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a (leendő) kisbabánk éjszaka a kiságyban, napközben pedig velem/velünk alszik?

Figyelt kérdés
Alig olvasok itt olyat, hogy valaki a kezdetektől kiságyban altatja a bébijét. Meg régen is ez volt a szokás. kicsit meg vagyok zavarodva. Sajnos kicsi a háló, és az ágy mellé sem tudjuk helyezni lenyitva. Másik szobában pedig nem lenne szívem hagyni...
2008. jún. 8. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
azt gondolom, hogy ha megszok titeket, akkor majd neéz lesz elválasztani...arrab figyelj, hogy a férfi férfi is marad, nem csak apa lesz úgyhogy nem szabad hagyni hogy a kapcsolat rovására menjen. Éjjel mindenképp külön legyen és jó ha megszokja hogy a saját ágyában aludjon. A délutáni alvás más dolog.. Az első szexmentes 6 hetet nyugodtan aludhatja veletek , de nehéz utána leszoktatni..! Ezt gondolom én.
2008. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Én is ugyanígy gondolom, és jólesett a megerősítés.
2008. jún. 8. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam minden gond nélkül az 1. nap óta külön alszik. Szerintem jó,ha mindenkinek megvan a maga helye.
2008. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
hogyan lehet úgy aludni hogy az a csöpség melleted van, én nem tudnék normálisan aludni, úgy is nehéz ha külön alszik nem még egy ágyban. a külön szobát ö nem érzi, de apuka annál inkább minek kall apukának aki dolgozik napközben keményen éjszakánként felkelnie hogy üvölt a baba, úgy sem tudja megszoptatni. és még ö is kialvatlan legyen meg fáradt. inkább délután legyen toppon apuka mikor haza jön és ö is tud foglalkzni a babával.
2008. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Hát, nem tudom. Én, amikor a baba 6 hónapos korában már kész zombi voltam a kisszobába átmászkálástól egy éjjel 6x, akkor átvittem magunkhoz a kicsit, leszereltük a kiságy rácsát és odatoltuk a mi ágyunkhoz. Az éjszakák így sem voltak zavartalanok, de ezerszer jobb volt, mint a séta ide-oda, ami aztán végképp kiveri az ember szeméből az álmot. Most 2,5 éves, melletünk alszik, és ezzel mindenki elégedett. A kisöccse sokkal jobb alvó, ő kifejezetten szereti a kiságyát, és 1x ébred éjszaka, azt a kis sétát pedig ki lehet bírni. A "közös ágy" módszer nem vezet elhidegüléshez, de a fáradtság az igen - ezt a szülők együttléteit féltő kommentezőnek mondom. Nincsenek itt szabályok és tuti módszerek, csináld úgy, ahogy mindannyiótoknak kényelmes, pihentető, megnyugtató!
2008. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a napközbeni együtt alvásról nehezebb lesz leszoktatni, mint az esti együtt alvásról. Hiszen az ismétlődik napi 5-6*, gyorsabban és erősebben berögzül nála, hogy minden szopi után egy ágyban alszom el anyával. Aztán, ha megmozdulsz, mert el kell mosogatni v. csak a mosdóba kell menned és felébred, akkor nem tudod visszaaltatni, csak, ha lát téged. Én napközben a kiságyban altattam este aludt velünk, de az is csak azért volt, mert 3 hetet éjszakáztunk végig, betettem a kiságyba és üvöltött, mellettünk viszont nem sírt, így a családi nyugalom érdekében hagytam magunk mellett. 3,5 hónapos volt mikor áttettem az ágyába, azóta ott alszik. De, ha Te ettől idegenkedsz, akkor ne csináld és sem tettem volna be az ágyunkba, ha nincs az a 3 hét. Nagyon jó, ha a kezdetektől kiságyban tud aludni napközben és este is, az én lányomnak idő kellett, hogy megérjen rá. Én egyedül a külön szobától idegenkedem ilyen pici korban, nem tudtam volna nyugodtan aludni, ha nem látom. A gyerekszoba nálunk is kész volt még születése előtt, jövő hónapban 6 hónaposan "költözik", de még mindig nem oda, mert messze van a hálónktól, a mellettünk lévő nappaliban alakítunk ki neki egy kis sarkot, így csak egy fal választ el :-), nem tehetek róla én így vagyok nyugodt, ha a közelemben van.
2008. jún. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk este a saját kiságyában alszik a délutáni alvás néha melletem a nagyágyban és szerintem ez így jól müködik.Megszokta,hogy este külön kell aludnia,de máshol is eltud aludni így el lehet menni vele akárhova nincs gond az elalvással.De gondolom gyerektől függ a dolog.
2008. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vard meg amig megszuletik a babad es akkor majd tudni fogod hogy jo nektek. Az en kislanyom elso perctol fogva kosagyban alszik az o szobajaban, es en is ott alszom egy masik agyon. mar 2 es fel honaposak vagyunk de meg nem tudom otthagyni pedig mar atalussza az ejszakat. Ha meg a ferjemmel egyutt akarunk lenni bekapcsoljuk a bebiorzot es a pici ugyis alszik.
2008. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeiteket! Nagyon hasznosak mind. Persze, egy dolog, h mit szeretnék, de a fontos, h a baba mit szeretne. És a párom is ugyanolyan fontos. Majd látjuk, de azért talán annyira nem elveszett az ötlet, ha van, akinél működik.
2008. jún. 9. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!