Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fajta babakekszet és...

Milyen fajta babakekszet és gabonapépet adtok tejérzékeny babátoknak? Meg persze az is érdekel, hogy ezeken kívül mi szerepel az étrendjében.

Figyelt kérdés
Ma keresgéltem a dm-ben babakekszet de mindegyik tartalmazott valamilyen tejszármazékot. A gabonapépek között pedig csak natúrt találtam, ízesítettet nem. 6 hós a babám.
2010. okt. 16. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tesco-ban van Fosfovit nevű babakeksz. A babakaják közt találod. Tej és tojásmentes, nagyon jó, hihetetlen gyorsan olvad a baba szájában. A fiam 7 hónapos, nagyon szereti, ezt kapja. Gabonapépbe keverj gyümölcsöt! Holle-nek van alma-körte ízű kölespépe, de bekeverve is vízíze van. Szerintem finomabb, ha simába keversz gyümölcsöt. :) Jobbulást Nektek!

Ekcémás a babád? (enyém az volt)

2010. okt. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sinlac az tuti jó, csak fel kell íratni, mert teljes áron 3200Ft.
2010. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Humana tejmentes almapép (Apfelbrei) 4+ kortól

Milimil gabonapép 6+ kortól

Milupa HA és HA vaniliás pép 4+ kortól

A legtöbb háztartási keksz, babapiskóta

mi ezeket ettük pici korban utána és azóta isminden tejszármazék mentes enni-innivaló.

Minden drágább és rengeteg idő átolvasni a termékek tartalmát.

Nálunk is volt ekcéma de az később jelentkezett.

Kitartást!

2010. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nem ekcémás baba, legalábbis még eddig nem volt. 1 hónapos sem volt mikor hasmenése lett ami véres is volt. Azóta gyógytápszert eszik és szopizik is. Szóval így jelentkezett a tejallergia.

Úgy elnézegettem, annyi féle tejpép van minden féle ízben, gabonapépből viszont nudli a választék.

Hollét olvastam, de nem találtam sehol. Müllerben is néztem. Te hol veszed? Pesti és környéki üzletek kihúzva, az legalább 250 km-re van tőlünk :) A milupát vettem meg, bio gabonapép.De csak sima. Kipróbálom majd gyümivel is akkor. Egyébként így is eszi, rizstejjel csináltam mert az édes ízeket jobban szereti, a tápszerének pedig semmi íze, csak gondoltam változatossá tenném az étrendjét kicsit.

Valamilyen grízt adtok nekik?

A sinlacnak is utánna járok ha megyünk a dokinénihez. köszi, hogy válaszoltatok!

2010. okt. 16. 20:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Tejcukorra vagy tejfehérjére érzékeny a babád? AZ én lányom tejcukor, tehát laktózérzékeny. Most 11 hónapos és én nagyon vigyázok minden más olyan étellel is, ami allergizálhat. Nem adok neki még gluténtartalmú ételeket sem, várok vele 1 éves koráig, mert az orvosunk szerint másféle allergiára is hajlamos lehet.

Egyébként nekünk is a Sinlac vált be, receptet íratok, így nagyon olcsó. Szereti magában is, de keverhető bármilyen gyümölccsel, sőt a főzelékébe is teszek. Kölespépet is vettem neki, ettől nincs elájulva, de elfogadja és gyakran főzök neki rizst, amit szintén gyümölccsel keverek.

2010. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tejfehérjére allergiás. a tejcukorral nincs gond szerencsére :)...de a te dolgod se lehet könnyű, a tejcukor még egy egyszerű homeós bogyóba is ott van.
2010. okt. 16. 21:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia ugyanígy jelentkezett nálunk is a tejfehérje allergia, 6 hetes volt a kislányom akkor.

Remélem tudod, hogy nektek a HA pépek is szigorúan tilosak, de rá vannak írva a dobozra is, hogy diagnosztizált tejallergia esetén nem adható.

Maradnak a natúr gabonapépek. Milupa 7gabonás, DMnek is van saját márkás 3 gabonás pépje.

Nekem azt mondta a gasztroenterológus, hogy a glutént nyugodtan vezessem be 6 hónaposan, mert nem okoz keresztallergiát a tejjel. Pedig a vérvétel igazolta, hogy hajlamos a kislányom az allergiára. Mondanom sem kell, semmi baja a gluténtől szerencsére :)

Humana Apfelbrei is jó, az gluténmentes.

Ízesítésnél neked kell kreatívnak lenned. Én sokáig úgy adtam, hogy belemorzsoltam a Fosfovit kekszet, eláztattam a gyógytápszerrel, és utána bele a gabonapép. Azt javaslom, hogy a tápszerével csináld, mert kell neki a tej alapú táplálék, és a rizstej korántsem az... Maci kávét is tehetsz a pépbe, vagy lehelltenyi fahéjat 8 hónapos kora után, icipici vaníliás cukrot, vagy simát. De a kekszes verzió megunhatatlan tapasztalataim szerint :)

Sima háztartási kekszet nem javaslom, mert általában van benne tojás, és a tojásfehérje nagyon mumus, mert szeretnek párban járni a tejfehérjével.

2010. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi csajok, kijegyzetelgettem amiket írtatok, holnap a babaexpón keresgélek majd.

Nem is tudtam, hogy a tojásfehérje is "mumus", ahogy írtad, mondjuk egyelőre nem is szándékoztam adni neki tojásos dolgokat. a glutént viszont szeretném lassan bevezetni, ez a fosfovit keksz alkalmas is lesz rá, ha tartalmazza.

Jól átbogarászok mindent, amit megveszek, nehogy gond legyen. Bízom benne, hogy kinövi. Ti beszéltetek már a dokival arról, hogy mikor vizsgálják ki az allergiát? Mármint, hogy kinőtte vagy allergiás e még?

2010. okt. 16. 22:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Tej-tojás-és szójafehérje szeretnek keresztbe allergiásodni :)

Tehát ha már megvan az egyik, vigyázni kell a másik kettővel.

Mi most voltunk tejterhelésen, de félbe maradt, mert úgy megfogta a kislányomat a banános tápszer, hogy a második nap nem kakilt egyáltalán :) És negatív kaki kell mindkét nap reggelén, csak utána kezdik a terhelést. Kedden megyünk megint...

Közben eszemben jutott az egyetlen ízesített tejmentes pép, amit szoktam venni. Mülleres természetesen, mert ott vannak különleges dolgok :) HIPP Guten Morgen Müzli, almás-banános. Teljesen tejmentes, a gyógytepszerével elkészítve nagyon finom tud lenni, csak az is fogós egy kicsit tapasztalataim szerint, ezért én két egymást követő nap után adom csak, harmadjára már másmilyet. Müllerben egyébként érdemes sok időt eltölteni a pépek közt, mert nagyon széles a választék tejmentesekből is, Getreidebrei a gabonapép németül, ha ezt látod rajta, akkor valószínűleg tejmentes. Mert a tejpépekre meg Milchbrei van írva. Gluténmentesek is vannak, amíg még nem vezetted be, bár ha már a küszöbén vagytok, nem érdemes vele szöszölni.

Kölespéppel nekem az a tapasztalatom, hogy hasmenést okoz, konzultáltam a gyerekorvossal, és több anyuka is mondta neki már. Állítólag azért mert lúgosít meg tisztítja a beleket. Én a frászt kapom a hasmenéstől, a tejallergia miatt, ezért száműztem a kölest az étrendjéből :)

Én a tápszer miatti szorulás miatt most nagyon bizakodó vagyok. 15 hónapos a kislányom, nem tudom, ezt írtam-e már? Egy éves kor után szokták a terhelést megpróbálni, de mire az ember eljut idáig... egy éves kor körül bejelentkeztünk a gasztróra. Időpont egy hónap múlva... Levették a vért, labor egy hónap. Az készen lett, üldöztem napokig a doktornőt telefonon, hogy mi az eredmény. Kaptunk időpontot egy hónap múlvára. Eljött az időpont, előtte beteg lett, lemondtam, új időpont... az ember megöregszik, mire a végére ér :)

2010. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Fosfovit gluténes, én is ezért vettem. :)


A fiam anyatejes és csúnya ekcémája jött ki 2 hónaposan. Csak szteroidos krémmel múlt el, de amíg én fogyasztottam bármilyen formában tejterméket, mindig visszajött. Nyáron modnta a doki, hogy próbáljuk meg a joghurtot, egyek egy pohárral. Fél pohárral ettem és 10 óra múlva tiszta pötty lett a gyerek, mentünk az ügyeletre vele. Hétfőn mentünk az orvoshoz, aki szerint ez véletlen egybeesés volt és ő nem hisz a tejallergiában (szerinte nem ez okozta az ekcémát). Utána 2 hónapra rá ismét ettem egy fél pohár kefírt, akkor csak egy folt jött ki, ami másnapra el is múlt. GYanús, hogy ez nem attól volt. De amióta semmi tejeset nem eszem, gyönyörű a bőre, semmi ekcéma nincs. A dokink nem is küld így allergia vizsgálatra, de én ragaszkodni fogok pedig hozzá. Most 7 hónapos a fiam, nem tudom, hogy fogom bevezetni a tejtermékeket így.


Egyébként volt olyan ismerősöm, akinek szintén csak véres kaki volt, 8 hónapig Neocate tápszert adott a babának és endoszkópos vizsgálaton kiderült, hogy csak a K vitamin hiánya miatt vérzett a baba.

2010. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!