Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek először az...

Mikor mentetek először az újszülött babátokkal sétálni? Minden nap mentetek aztán, még télen is?

Figyelt kérdés
November végén fog születni a kisbabám, és alapvetően nagyon fontosnak tartanám, hogy minden nap megfelelő időt töltsünk majd a szabad levegőn is, de kicsit tartok attól, hogy ebben mennyire fog megakadályozni a téli hideg. Ill. erre való tekintettel mikor lenne a legideálisabb az első séta? Gondolom a szülés utáni első hétben az ágyból is nagyobb kihívás lesz felkelni, nincsenek illúzióim, főleg, hogy a negyediken lakunk egy lift nélküli házban, de kíváncsi lennék, kinek mikor jött el szülés után az első nagyobb séta ideje, és aztán ez mindennapossá vált-e (még télen is).
2023. szept. 8. 08:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%

Az első babám október végén született. 2 hetesen vittem sétálni először.

Előtte csak az ablakot nyitottam ki, úgy levegőzött, a fokozatosság elvét betartva.

Amikor kivittem az első pàr hónapban le volt takarva a babakocsi textilpelussal, hogy ne fújja az arcát a hideg szél.

Nem vittem ki minden nap, mivel mínusz 5 fokig ajánlott csak kivinni! Az alatt nem javasolja a védőnő.


Most ismét kismama vagyok, október közepére várom a picit. Ugyanígy fogok eljàrni.

2023. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Dec 13-án született, időn túl, egészséges gyerekként, elvileg azonnal lehetett volna vinni de ködös, csúnya idő volt majd hatalmas szél, így rövid 2 hét után, karácsonykor mentünk ki vele először amikor tiszta tavaszias idő lett. (császárom volt de kb 5nappal utána már elég fitt voltam, sétáltam, guggoltam, pakoltam, persze nem vittem túlzásba de nagyon jól éreztem magam, igazából az első 48 óra volt nekem borzalom csak)

A következő pár hétben mindennap mentünk, majd jött egy időszak, kb 1 hónap amikor kimaradtak napok mert borzalmasan nyűgös volt, és a babakocsit is utálta (hasfájása is volt meg szerintem túlstimulálta minden). Ezután, olyan kb 2.5-3 hónapos korától kezdve tulajdonképp minden nap mentünk, kivéve ha nagyon rossz idő volt, aztán olyan 5-6 hónapos korától naponta 2x (ha az idő engedte).

A lift nélküliség valóban nehéz lesz, akár császársebbel, akár nélküle. Érdemes utánanézni, tudod-e valahol lenn tárolni a babakocsit.

2023. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Az egyik gyerekem november közepén, a másik január elején született. Pár hetes korukban vittük le őket először. De az erkélyre előbb is kitettük már aludni. Jól be kell öltöztetni/takarni. Csak száraz időben mentünk és csak rövidebb időre amíg hideg volt. Nem minden nap.


A negyedik emelet lift nélkül és gyerekkel viszont hatalmas szívás lesz úgy a következő jó pár évre.

2023. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
A nagy februári, 1 hetesen, mikor hazajöttünk már az udvaron altattam babakocsiban. De igazából nem volt hideg, nagyon tavaszias idő volt. A kicsi novemberi, őt is kint altattam, akkor is amikor havazott, nagyon jókat aludt friss levegőn. A babakocsi védett, jól felöltözve és bundazsákban aludt így, a fedett terasz alá tolva.
2023. szept. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

November közepén született kislányommal a kórházból hazaérkezés utáni nap, tehát 4 naposan mentünk játszóterezni a nagyobbal (ő júliusi, szintén 4 naposan mentünk az első sétájára). Szép idő volt, csak hideg, -5/6 fok asszem, de a pici jól bebugyolálva végigaludta az egészet a babakocsiban. Szerette nagyon a hideg idős sétákat, karácsonyi vásár, játszótér, mindenfelé mentünk vele, 3-4 órákat is képes volt elaludni olyankor, amit azóta sem produkál :D 3 hetes korától kezdve minden nap kimozdultunk, amikor a nagyot hoztuk-vittük a bölcsibe.

Ha a nagytesó miatt nem kellett volna menni valamerre kb állandóan, nincs az az isten, hogy én minden nap kivittem volna a hidegbe. Vagy úgy egyáltalán bárhová. De 11 napos volt, amikor játszóházba mentünk, mert a nagy már nem bírt magával, az egy hónap helyett 2 hetet volt otthon tartva a bölcsiből, nagyon vágyott vissza a pörgésbe, szóval ennyit erről. Ha az első gyerek születik télen, akkor biztos nem viszem ennyit levegőre, nem azért, mert félteném a hidegtől vagy bármitől, semmi baja nem lesz alaposan felöltöztetve, hanem mert én utálom a téli időjárást :D Alapvetően is azt szoktam mondani, hogy csak akkor megyünk (rekreációs céllal) bárhová, ha én közben nem gyűlölöm a létezés minden pillanatát. Tehát esőben, hóban, fagyban, szélben, ha elkerülhető, akkor maradunk a melegben és szárazban. Nyilván egy 3 évesnek mondhatod, hogy te lusta vagy kimenni délután 4-kor az esti éjszakában a latyakos, undorító 2 fokban, de ez van.

2023. szept. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Lányom januári,három hetesen már vittük.

Fiam áprilisi,őt már egy hetesen vittük(muszáj volt egyebkent,vinnem kellett a nagyot iskolába reggel és aztán délután haza.akkor is mennunk kellett ha esett az eső,és akkor is ha fújt a szél.)

2023. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
A fene se' emlékszik, de eszem ágában sem volt minden nap kimenni!
2023. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Igazabol ez toled fugg. Egyaltalan nem muszaj kimenni minden egyes nap, ha te nem erzed jol magad, ezt tartsd szemelott! Illetve kiviheti a ferjed is, nagyszulok, akarki, ha van segitseged, hogy tudj pihenni.


Mondjuk a kisfiam tavasszal szuletett, mar a korhazbol is gyalog jottunk haza, mert nagyon kozel lakunk. Es mivel babakocsiban jokat aludt seta kozben, ezert onnantol kezdve, ha nem fujt iszonyatosan a szel, akkor kivittuk naponta. De en az elejen nagyon rosszul voltam, alig birtam jarni, inkabb a ferjem es anyosom vittek setalni.


Illetve nekem a vedono azt mondta, hogy mar elavult szokas ez a levegohoz szoktatas, meg hogy tedd nyitott ablak ala, stb, nem kell. 0 fok alatt, szelviharban, esoben persze ne vigyel ki ujszulottet, de egyebkent siman lehet, csak idojarasnak megfeleloen kell oltoztetni.

2023. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Október vége.

Már aznap udvaron volt, hogy hazajöttünk.

Másnaptól minden nap 1órát sétáltunk (pedig családiban lakunk).

Neki is jól esett, mert hatalmasakat aludt kinn, nekem meg kellett a mozgás, társaság.

2023. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Csaszar utan masnap (kulfold ).

Mar iskolas, meg sosem volt beteg. Mo.-n divat agyon felteni a gyerekeket, azert nincs semmi immunrendszeruk es beteg mindig az egesz ovoda.

2023. szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!