Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikot adtok a babának tejpépet?

Mikot adtok a babának tejpépet?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb a tejpép vagy a gríz? Illetve a nap mely szakaszában adjátok a babátoknak? 4,5 hónapos kislányomnak felírta a doki a sinlac-ot, de nem tudom mikor adjam neki mert nem annyira akarja elfogadni. Azt mondta keverhetem a tápszerrel is. Ti milyen arányban csináljátok? Vettem még milupás vaníliás tejbegrízt az jobban ízlik neki.
2023. szept. 9. 07:57
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
91%

Sinlacból van vaníliás is, erre gondolt az orvos, amikor a vaníliást említette, nem vaníliás tejbegrízre. Ahogy írják, ezt akkor szokták javasolni, ha nem hízik eléggé a gyerek, belekeverheted a tápba vagy később pürékbe.

Teljesen jó szándékkal írom, valahol nagyon félreérrettétek egymást az orvossal.

2023. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
80%

A Sinlac-ot két okból szokták adni:

1, allergia, reflux

2, gyarapodási elégtelenség.

Fennáll bármelyik?

Ha nem, felesleges, hisz a hozzátáplálás lényege, hogy fokozatosan átálljon a ti ételeitekre. Ti esztek Sinlac-ot? Bármilyen más gyógypépet?

Ha nem, neki se kell.

Ugyanez igaz a tejpépre: szerepel a ti étrendetekben? Ha nem, felesleges zsákutca, a tápszerrel többre megy, attól jobban fejlődik.

Egyébként a korai hozzátáplálással nagyon sok mindent el lehet rontani. Általában nem is gyorsítja az átállást, mert koruknál fogva nem vesznek rész aktívan az etetésben. Nem tudnak nyúlni, fogni, húzni a kanalat és csak azt tanulják meg hogy tömik őket. Később meg megy a karszéttárás, hogy "nem akar önállóan enni". Miért akarna? Míg aki később kezd, előrébb lesz.

2023. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Semmi baj a súlyával, sőt sokszor szól is érte és ennek tetéjbe csak felírta, sőt a hozzátáplálást is erőltetné már, hogy kezdjük el. Amúgy bukni sem bukik.
2023. szept. 9. 09:25
 14/42 anonim ***** válasza:
86%

Az a lényeg, hogy ezt NEM tehéntejhez kell keverni.


Szó sincs valódi tejbegrízről.


Táphoz esetleg. Vagy sima vízzel kell elkészíteni.

2023. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
86%

4,5 hónaposnak nem kell tejpép, sem tejbegríz.

Vannak orvosok, akik nyomják a, sinlacot, akkor is, ha semmi szükség rá.

Keress m@sik gyerekorvost.

2023. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
86%

a hozzátáplálást is erőltetné már, hogy kezdjük el


Na itt vannak bajok, hány éves a doki, 70+? Én keresnék másikat, full ellentétes a mai ajánlásokkal a 6 hónapos kor előtti hozzátáplálás is (egészséges, jól hízó baba esetében), a tehéntej is.

2023. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező!


Az én orvosom imádom, nem egyszer mentette meg a gyerekem a kórház elől, azzal, hogy időben írt antibiotikumot, amikor másik doki még nem adott volna semmit.

A nagyobbik lányommal csak 6 hó után mondta a hozzátáplálást.

A kisebbik most múlt 5 hónapos, és már elkezdtük vele, mert nincs elég tejem, illetve a hormonok miatt nem is annyira ízlik már neki. Az orvos javasolta. Amit tudok annyit adok anyatej ből, a többi pedig hipp-es gyümi, zöldség, vagy boltban vásárolt reszelve.

Ezenkívül a müller én vettem gyümölcsös tejpépet, amit vízzel kell készíteni.

A pici jól van, nem fáj a hasa, nem pattogott ki, szépen eszi.

Mikor elkezdtük rákérdeztem miért nem tápszert ír, azt mondta, hogy igazából teljesen anyatejesnél 6 hósan kezdenénk, tápszeres babáknál meg 4-5hósan kell kezdeni.

2023. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó vagyok, a kérdésedre is válaszolok

Reggel 9-kor kB, illetve délután 5 körül is. Sinlac öt nem használunk, az tényleg csak sűrítő a tápszerhez

2023. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
16-os a hozzátáplálással megkérdeztem 2 másik dokit is mi a véleményük erről és mindkettő tök természetesen azt mondta hogy igen nyugodtan adagoljam lassan neki azokat a gyümiket amik ehet. Mivel tápszeres meg elmúlt 4 hónapos így kell is.
2023. szept. 9. 22:55
 20/42 A kérdező kommentje:
17-es nagyon szépen köszönöm a válaszod és méginkább azt, hogy nem tiportad a földig a másikat, ennyire lettem volna csak kíváncsi. Köszi mégegyszer
2023. szept. 9. 22:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!