Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem mindig a kiságyban...

Baj, ha nem mindig a kiságyban altatjuk el? Néha autóban, magunkon stb

Figyelt kérdés

4 hetes a kislányunk, nem mondanám egy sírós, nyűgös babának ( még :) ).

Este a férjem viszi a fürdetés-etetés-altatást, az gond nélkül megy, este a kiságyában altatjuk (kb este 8-tól reggel 6-7-ig alszik egyhuzamban, ott van légzésfigyelő).


Viszont napközben van, hogy rajtam alszik 1-1,5 órát, vagy a séta közben alszik el a babakocsiban és olyankor hazaérve nem szoktam kivenni, átöltöztetni és betenni a kiságyba, mert félek, erre felébredne teljesen. Vagy ami jolly joker, az az, hogy az autóban azonnal elalszik, így ha éppen látom, hogy nehezen aludna el, 20 percet autózunk és már alszik is. Az autós hordozónk meg olyan, hogy teljesen vízszintessé alakítható, így ha kiveszem, abban alszik tovább.


Mennyire kéne erőltetnünk, hogy csak a kiságyban aludjon? Lehet ebből bármi gond a későbbiekben?


2023. szept. 16. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire?!🤷‍♀️
2023. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Csak 4 hetes, ilyenkor meg semmi se allando.


Az en kisfiam nappal 4 honapos koraig csak es kizarolag adamo hintaban aludt, este pedig mellettem az agyban.


Addig hiaba is probalkoztam, keptelenseg volt a kisagyban altatni, talan felt egyedul, nem tudom, de ha sikerult is lerakni, akkor 10 perc utan iszonyatos sirassal kelt es nem lehetett visszaaltatni sokaig.


Aztan 4 honapos kora utan egyszer csak sikerult elaltatni a kisagyban, ejjel is, nappal is.


De vannak, akik meg a gyerekekkel alszanak, x eves korig. Szoval mindenkinel mas valik be, csinald ugy, ahogy nektek jo.

2023. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Élvezd ki,hogy ilyen szépen alszik.

Nem biztos,hogy sokáig fog tartani.

Nem baj ha máshol is elalszik,nem is értem ez miért lenne baj

2023. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Kinek baj? Neked baj? Babának baj? És ha itt azt mondja neked 5 idegen hogy baj, akkor többet nem altatod magadon?
2023. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Például a gerincének.

Vagy így ugye nem tudjuk használni a légzésfigyelőt, most rendeltem ugyan Owlet smartsocks-ot neki, de ilyenkor azért bennem van a félsz, nehogy gond legyen.

2023. szept. 16. 13:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott alszik, ahol tud. Ez ilyen idős korban így működik, de az autóban altatáshoz azért nem feltétlenül szoktatnám hozzá.
2023. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes babanal orulj, hogy egyaltalan valahol alszik. Majd olyan 5-6 honap mulva, amikor kezd kialakulni valamilyen napirend fele, na majd akkor aggodj ilyeneken. Egyebkent az en gyerekem barhol elalszik, ejjel mindig a kisagyaban aludt, nappal, ha itthon vagyunk akkor szinten, de rengeteget vagyunk uton, szoval alszik barhol. Ha az idopontokat tartjuk, neki oke mindenhogy.
2023. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsiban, rajtatok nem lesz baja a gerincenek. A hordozo mar problemasabb, a gyogytornaszunk szerint osszesen max napi 1 orat, orvos szerint meg 3 orat is lehet benne.

Most az hogy ebbol melyik igaz, passz, de mi nem hasznaltuk ulni tudasig olyan sokat, igy en nem foglalkoztam vele.


Igen, a legzesfigyelo az ilyen, nekem el kellett engednem egy darabig, zoknira nem volt keret.

Most, hogy mar alszik a kisagyban, igy 5 honaposan, azert bekapcsolom, persze.

Bar ha baj tortenne, hiaba vettem reszt az elsosegelyen, oszinten, magamba nezve szerintem nem is lenne annyi lelekjelenletem, hogy segiteni tudjak. Meg ha ezt faj is igy leirni, tenyleg, de nagyon bepanikolnek.


Szoval a legzesfigyelo is inkabb hamis biztonsagerzetet nyujt.

2023. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

8# Szerintem a szülők 95%-a pánikol, ha besípol a légzésfigyelő.

Én inkább azt mondanám, hogy esélyt ad, mert meghallod, ha baj van és tudsz segítséget kérni. Kis szerencsével a mentés irányító meg fog tudni nyugtatni és segít a tennivalókban is telefonon keresztül, amíg kiér a mentő.

Ha nincs légzésfigyelő, akkor fel sem tűnik, hogy baj van és esély sincs a segítségre.

2023. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnál folyamatosan változott, hogy éppen hol alszik a legkönnyebben. Eleinte én is aggódtam, hogy majd erre-arra rászoktatom, de fölösleges volt. Mindig tudtam, hogy mostanában mik a legjobban működő altatási módszerek, és azokat használtam. Abszolút nem ragaszkodtam hozzá, hogy a kiságyában aludjon. Az autóban altatást környezetvédelmi okokból kerülöm, amennyire csak tudom (tehát ha csak azért mennénk az autóval, hogy aludjon), de olyan már volt, hogy fölszálltunk a babakocsival a buszra főleg az altatás miatt (nem csúcsidőben, és van bérletem).


Most lett két éves. Nagyrészt mellen altatom el. De egyre többször van az, hogy szopik egy kicsit, majd lemászik az ölemből, lefekszik az ágyba és ott elalszik magától. Én meg csak nézek, hogy ezen is feleslegesen aggódtam, hogy hogyan fog a cicin alvásról leszokni. Úgy látszik, egyszerűen kinövi ezeket a dolgokat, és nincs szükség semmiféle leszoktatásra.

2023. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!