Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud a 11 hónapos babátok...

Miket tud a 11 hónapos babátok? Nem a mozgásfejlődésre gondolok, hanem, h miket ért meg? Miket csinál?

Figyelt kérdés
2023. szept. 16. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Integet, tapsol (a maga sajátos módján 😊).

A játékaira (és a lakásban egy csomó tárgyra) rámutat, ha kérdezem, hogy "Hol a ...?".

Ha valamit szeretne (játékot, enni/inni), arra is mutat.

Ha kezébe kerül a kis keféje, akkor azzal fésülködik.

És ha azt kérdezem, hogy hogy csinál a halacska, akkor tátog 😀

A "Gyere ide!" és "Nem szabad!" viszont nem éri el az ingerküszöbét, pedig érti 🙂

Sőt, néha úgy érzem, hogy szinte mindent ért... igaz, ő pont a napokban betöltötte már az egyet, de ezeket tudja már régebben.

2023. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz mint az elsőé. Csak megérti a gyere ide! Add ide! kéréseket.

A nemet is érti csak leszarja 😁

2023. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En (szerintem legalabbis) tok sokat foglalkozok vele es neha azt latom, hogy tok sokmindent megert es sokmindent megcsinal, viszont elegge aggaszt, hogy a nevere sokszor nem kapja oda a fejet pl, vagy pl tapsolt es mar nem, de remelem ezek semmi rosszat nem jelentenek, mert az en epp par napja mult 11honapos kisfiam pl ezeket csinalja. Ha pakol ki pl fiokbol es mondom, h csukd be, becsukja, integet(bar nem mindig es nem mindenkinek) pl este ha mindjart tapszer es mondom, hogy fekudj oda le, lefekszik a parnara(igaz még hasalva, de erti 😀) akkor pl “szeretszeret” es a honlokat hozzank erinti, “simisimi” ha van kedve megsimogat, akkor pl fesuvel nyujtozkodik, hogy megfesuljon, ha mondom, hogy ooo koszos vagy vizes takaritsuk fel, vmi torlot huz jobbra balra, mintha torolgetne, ja es vedd ki a cumit-kiveszi, hol a kukacod-odanez, megfogja(mas testresznel nem) Ő is mutogat mar, bar neha meg teli tenyerrel, de egyre tobbszor mutato ujjal, pl kint van a viz a pulton es odamutat, ha ker vagy jatszon ha fogom es hintazni akar vagy tegnap pl mutatott a buszra, ami jott szembe. Ilyen bodon izebe , ha adok vmit, hogy ezt rakd bele legtobbszor belerakja, vetkozesnel huzza felfele a nyakanal pl a bodyt(gatyanal nem) viszont erdekes, mert pl hol a lampa , papucs, annal sokszor odamegy megfogja, ha mondom, hogy mutasd meg, akkor sokszor ezeket is karral csinalja, de remelem , hogy ebbol lesz majd mutato ujj, mivel azzal is mutat mar sokszor, talan ez is ilyen tanulando dolog, mutogatok neki en is sokmindent. Ja es pl ha peluscsere es kerdezem, hogy kidobom a pelust a kukaba, jossz ki? Akkor arra mutat, amerre a kuka van. Babaflakont/poharat egyedul megdontve iszik, falatokat berakja a szajaba. Viszont konyvben egyaltalan nem koti le pl az allatok mutogatasa, szinte meg sem nezi, ellapozza egybol vagy raul es behajtja es kb kette torik a konyv, en meg sik ideg leszek, mert konyvtari konyvek😂(hogy mindig valtozatos legyen) jaaaa es viszont a “kerem szepenre” abszolut nem adja oda szepen, inkabb eldobja vagy volt, hogy hozzam vagta😳 neha en is azt erzem, hogy sokmindent megert viszont ha mellettem van nem ertem miert nem nez ram egybol, ha szolok, de pl ha masik szobaban van es szolok neki, hogy Adi gyere ide vagy gyere be ide anyahoz a szobaba , akkor kis ido mulva jon, tehat tudja, hogy neki van szolva , ezt nem igazan ertem, meg nem hiszem, hogy mindig annyira el van foglalva. Viszont latom az ertelmeben a fejlodest, ja es valamelyik nap csak beszelgettunk a ferjemmel, hogy le kene kapcsolni a lampat es felnezett oda a kisfiunk, nem is mondtuk neki, hogy hol van. Egyebkent mostanaban kezdte azt is, hogy fogkefe van a kezeben mondom, hogy “sikamika” bekapja es tologatja , mintha fogat mosna, ja es tottaal razza magat zenere, maszva is dolongel es allva ia rugozik. Szavakat nem mond, talan parszor hallottam, hogy mama es baba, de ez olyan 3-4alkalom volt es nem mamara vagy babara mondta.

Egyebkent nem jar egyedul, szerintem onalloan még 2lepest sem tett meg..Es a vegere megjegyzem, hogy egyaltalan nem szuperanyuka vagyok, nem dicsekvesbol irtam, BIZTOS vagyok benne, hogy ezeknel pl sokkal tobb mindent is csinalnak babak, de en ezeknek is orulok, mert latszik, hogy ahogy halad az ido, bovul a lista. Sot tele vagyok aggodalmakkal, de latom a fejlodest es szerintem ez a fontos. Minden jot kivanok minden anyukanak es babajuknak

2023. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!