Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba mozgásfejlődés...

11 hónapos baba mozgásfejlődése? Baj lehet?

Figyelt kérdés

Kislányról van szó, 11 hónapos. 7,5 hónaposan kúszott, 8 hónaposan egyszerre kezdett el mászni,felállni, és kapaszkodva lépegetni.

Kapaszkodva már nagyon gyorsan lépeget, úgy néz ki, mintha szaladna, de csak kapaszkodva.

Önállóan még egyetlen lépést sem, és nem is tud egyedül állni, azt is csak kapaszkodva.

Bútorok mentén közlekedik csak.

Mindenhol azt olvastam, hogy a kapaszkodva lépegetéstől számítva 3 hónap és járni fog egyedül. Ismerős anyukák már mondták, hogy vigyem orvoshoz, de eddig nem éreztem volna, hogy baja lenne, hiszem már a mászásnál is riogattak mégis elkezdte.

Ezért most megkérdezem tőletek, tapasztalt anyukák, mikor "kell" elkezdenie önállóan járni?


2013. aug. 24. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10 hónapos volt a fiam,amikor felállt,11 hónaposan kapaszkodva ment,14 hónaposan indult el magától. Én szerintem semmi baja a nincs a lányodnak. Nincs elkésve attól,hogy egyedül menjen. Mindegyik gyerek más ütemben fejlődik,ha elég érett lesz az önálló járásra,és elég bátor,akkor elfog indulni
2013. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor nálatok is 3 hónap volt, ha 11 hónaposan lépegetett kapaszkodva és 14 hónaposan indult el egyedül.

Én a héten hallottam először erről a 3 hónapról, hogy annyi idő telik el, ezért eddig nem is aggódtam. Nem szeretnék tényleg paramami lenni, de mégis az vagyok :(

2013. aug. 24. 13:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11,5 hósan ült fel egyedül, addig csak hason játszott, nem ültettem, mert úgy gondolom, mindent csinál, ha úgy érzi, elég erős már hozzá. Még csak négykézláb áll, azt is ritkán, pedig most egy éves. Nem törődöm vele, és az orvos sem, mert megvan a folyamatosság, csak későn kezdte.
2013. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 8,5 hónaposan felállt,és rá 2 napra lépegetett,majd 13,5 hónaposan indult el önállóan.

Nem mindig a "nagy könyv" szerint fejlődnek a babaák,ne foglakozz a riogatókkal.Én is le lettem tolva,hogy 11 hónaposan miért nem jár már a fiam,biztos van valami baja...

nekik már ekkor-akkor ezt-azt csinálta..

annyit mondtam,nem késett még le semmiről.Mindent ügyesen megtanult,majd a járást is meg fogja.:)

Azt hiszem 18 hónapos koráig nincs lekésve semmiről,de az ,hogy 8 hónaposan kapaszkodva lépegetett,és még 3 hónap múlva nem jár egyedül,azzal nincs baj szerintem.:)

2013. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne matekozz!!! :)

11 hónapos! Mindegy, hogy mikor kezdett el kapaszkodva lépegetni. Még nagyon-nagyon messze van attól, hogy aggódni kéne, mert nem jár!

Ismerős anyukák...

2013. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megnyugtattatok :)

Csak hát tudjátok mindig van egy szuperanyuka és az ő szupergyereke, aztán már nem először kaptam meg, hogy le van maradva a kislányom :(

2013. aug. 24. 14:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A fiam 6 hónapos koráig volt lemaradva. 5,5 hónaposan fordult át,és 6 hónaposan kezdte tartani a fejét :) Gyógytornára akartak már küldeni,"mert már biztos,hogy valami baja van" Baja volt igen 4,20 kilóval született havonta 1-1,5 kilót hízott,a baja annyi volt,hogy kis dagi volt és lusta :) Nincs elkésve a lányod :) Nekem az egyik fülemen be,a másikon ki című dolog volt mindig és az is lesz :) Az én gyerekem úgy fejlődik ahogy akar. 6 hónaposan mondta,hogy apa,baba,vava 19 hónaposan annyit mond,hogy őőő nagyon ritkán mama és ettől ritkábban,hogy annnnaaaaa... 6 hónaposan lehurrogtak hogy nem mondhat szavakat,most meg beszólnak hogy miért nem beszél :D Mindenkinek a saját gyereke a csoda gyerek :) A rosszindulatú anyukákkal meg nem kell törödni,sok idejük van más gyerekeivel foglalkozni :)
2013. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy le van maradva a lányod mozgásfejlődése annak mond meg, hogy ő van lemaradva agyilag, ha ilyen hülyeségeket beszél!

Komolyan mondom, h néhány embert tarkón kéne b..zni egy péklapáttal, annyi badarságot hordanak össze!

2013. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kisfiam 10 hónaposan allt fel először és 17 hónaposan indult el.
2013. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Moncsycsy ***** válasza:
Az én lányom is 11 hónapos, 7 hósan állt fel, 2 napra lépegetett a bútorok mellet, de még csak most gyakorolgatja az egyensúlyát. valahol azt olvastam hogy 1,5 éves korukban kell járniuk, szóval nem vagyunk lemaradva. :)
2013. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!