Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára 11 hónapos a kislány...

Nemsokára 11 hónapos a kislányom, még nem ül, nem mászik, nem áll. Menjünk Dévényre?

Figyelt kérdés
A kislányom régóta nagyon szeret hason lenni, ügyesen kúszik, mozgékony, feltérdelve négykézláb hintázik. A gyerekorvos szerint mindenképp vigyem Dévényre, mert - szerinte - "nagyon le van maradva, ez így nem állapot" , hogy nem mászik és nem állt még fel. Persze először nekem is fura volt, a bátyja ennyi idősen már szaladt. Viszont azt látom, hogy fejlődik ő szépen, csak mivel később kezdte el a forgásokat és a kúszást is, ezért tart még itt, ahol. Egyébként kb 3-4 hónapja voltunk Dévényesnél a forgás miatt, azt mondta, az izmai is, meg úgy cakk-pakk a kiscsaj teljesen rendben van, nem gondolná, hogy járnunk kéne hozzá (de elvállal nyilván, ha ragaszkodom hozzá). A dokinak is mondtam ezt egyébként. Mit tanácsoltok, szerintetek vigyem, ne vigyem, most kire hallgassak? Vagy kérjem ki még egy orvos véleményét? Mert a mi dokinkkal amúgy is több probléma van, tervezek váltani lassan.

2023. febr. 22. 21:32
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja, és az lemaradt, hogy értelmileg is teljesen rendben van, rövid utasításokat megért, (kérem, gyere, adj pacsit, ints pápát, kérek puszit, tapsoljunk stb) és csinálja is őket, és a kézügyességével sincs baj.
2023. febr. 22. 21:34
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Hát azért, valljuk be, ez nem kicsi lemaradás. Lehet, hogy 3-4 hónapja még nem is számított annak, de én tuti újra megnézetném egy Dévényessel.
2023. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Én nem dévényeshez vinném, hanem egy rendes konduktorhoz.
2023. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Én vinném mindenképp. Eléggé le van maradva.
2023. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Tehát a háziorvos indokoltnak tartja a Dévényt, de ha itt azt írja pár kommentelő, hogy dehogy, akkor minden rendben?
2023. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Még egy orvos. Meg védőnő. Szerintem csak későn érő. Ha mozgékony és feltérdelve hintázik, akkor lassan fog mászni. Én két éves koromig nem mentem. Azóta megtanultam.
2023. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem azonnal Dévényesre kell vinni. Fantasztikus módszer, de csak az arra szoruló gyerekeknek használ. Akinél más a gond, ott csak felesleges pénzkidobás és kínzás (sajnos elég fájdalmas). Nem csak ez a módszer létezik, csak ez van felkapva és sokszor erre vinni a "trendi".

Vidd el rendes szakemberhez, konduktorhoz, akár kezdhetnél a korai fejlesztőnél is mozgolódni. 3 éves kor előtt a megyei szakszolgálathoz kérj időpontot, ők küldenek koraiba.

Sajnos most már nem olyan kicsi az a lemaradás.

2023. febr. 23. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Lányom 7 hónaposan kezdett kúszni, 11,5 hónaposan is itt tartott. A gyerekorvos szerint semmi baja nem volt, motiváljam. Konduktorhoz vittem, 2 alkalommal voltunk, utána elkezdett mászni majd ülni. Mivel későn kezdett mászni, azt kérte, hogy lehetőleg ne engedjem felállni ha akarna, másszon legalább 4-5 hónapot. Amúgy nem is akart felállni, gyakorolta a mászást, 17 hónaposan kezdett járni.

Szólj szerintem a védőnőnek, hogy írjon be a konduktorhoz hogy megnézze.

2023. febr. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

A konduktor nem a orvos, a dévényes nem orvos, a háziorvosnak nem szakterülete.

Neurológus vagy mozgástehabilitációs szakorvos (!) joga megítélni, hogy kell-e valami és ha igen, mi!

Ami egyáltalán nem biztos, hogy dévény.

Ezer más módszer létezik.

Egyébként nincs nagyon lemaradva, ne túlozzatok. Persze Pistikéhez, aki már 10 hónaposan szaladt, igen. De Pistike helyében se olyan jó lenni, a túl korai mozgásfejlődés ugyanis ugyanúgy rizikós.

Állás, ülés valódi határa 12-13 hónap, ahogy a mászásé is.

Az ideális középérték 10 hónap. Csak ahhoz képest van "megcsúszva".

2023. febr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Én elvinném, de te tudod. Nekem a gyógytornász azt mondta anno, ha 10 hós koráig nem mászik, menjünk vissza.
2023. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!