Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amerikai konyhas nappali...

Amerikai konyhas nappali tenyleg akkora problema gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szoval a nappali egyben van a konyhaval es a csalad azzal riogat, hogy ez igy borzasztoan veszelyes lesz, ha mar a kisfiam elkezd majd kuszni, maszni, allni. Most meg csak 5 honapos, elso baba, szoval nincs tapasztalatom.


Azt mondjak, hogy vegyek neki jarokat vagy babaraccsal valasszam el a konyhat. Sajnos az igazan nagy jaroka nem fer el, kicsivel nem akarom korlatozni a mozgasteret, szerintem nem is maradna meg benne, mar most se.


A raccsal pedig az a baj, hogy az egyik oldalat meg fel tudom furni a falra, de a masik oldala pont a hutobe utkozne, igy azt sehova nem tudom rogziteni, hutot se tudom attenni.


Na meg egyebkent is 2 meterrol beszelunk kb, en ugy tudom, hogy ennyit nem lehet raccsal elvalasztani, mert ez tul nagy tav es mar igy nem biztonsagos.


En ertem, latom a veszelyeit, de egyelore csak arra gondoltam, hogy gyerekzarat teszek a konyhaszekrenyekre (egyet azert kiuritek neki majd pakolaszni), tisztitoszereket elrakom magasra. Arra gondoltam, hogy a sutot max nem hasznalom akkor, ha o ebren van, mert ugye ez azert tud forro lenni egy darabig. A fozolapra van gyerekzar, illetve persze ha fozok is, nyilvan nem hagyom felugyelet nelkul a gyereket.

Vagy nem fozok, csak este, nekem ugy is jo.


Szoval szerintetek ez igy tenyleg eletveszelyes es a gyerek nem fogja tulelni? Ugye masoknal is azert valahogy felnonek a gyerekek, akiknek hasonlo konyha-nappalijuk van? 😅


2023. szept. 18. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.fogsz egy par honapos gyereket magara hagyni
2023. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Mindkét lányoméknál amerikai konyhás a lakás, egyik helyen egy gyerek van, a másikon kettö, a pici most 7 hónapos.

Egyiküknél sem volt semmi probléma, nem történt semmi baj, pedig ugyanúgy föztek, mint máskor, és a nap nagy részében nem volt más a lakásban.

2023. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás: figyelni kell a gyerekre és kész.

Alapvető biztonsági szabályokat be kell tartani: vegyszer és szúró-vágó eszköz ne legyen elől. Borulékony bútorokat rögzíteni. És tanítani, tanítani, tanítani.

2023. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekünk nem amerikai konyhás nappali van,de az összes ajtó nyitva a házban és a fiam (18 hónapos)szabadon jár kel mióta megtanult mászni,járni

Semmi probléma nincs.

Figyelni kell rá,ennyi

2023. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem amerikai konyhas nappalink van, de a 8 honapos gyerekem mar az egesz lakast bejarja. Nincs racs, nincs karam, se jaroka, se hinta, se pihenoszek, egesz allo nap szabad mozgasban van a baba. Eddig tulelte, es 5 honapos kora ota kuszik, 1,5 honapja fenysebesseggel maszik, jelenleg kapaszkodva lepeget. Mindenhol is felall, ahol meg tud kapaszkodni. Ettol fuggetlenul nem korlatoztuk soha, mindig mellette vagyunk, amugy is jon utanunk mindig.
2023. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a legnagyobb hülyeség kiüríteni neki a konyhában egy szekrényt hogy pakolásszon. Akkor az egyiket szabad rámolni a másikat nem?

Ez nem túl következetes.

A konyha nem játszótér. Nem kell neki ott pakolászni. Van szobája, neki való játéka azzal játszon. Nálunk gyerekkoromban és még ezer helyen forró kályha volt és nem égett meg senki. Nagyon korán tanítgattak minket, hogy oda nem szabad menni.

Nem emlékszem hogy legyerek záraztak volna mindent. A gyerek nem hülye. Nyilvàn vigyázni kell rá és tanítani. Szerintem semmilyen hátránya nincs az amerikai konyhás nappalinak.

2023. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Vannak kisebb unokatesoim, sok idot toltottem veluk. Innen a tapasztalat, hogy tok jol elvoltak a pakolos szekrenyukkel a konyhaban, amig valaki fozott :)

De termeszetesen ez majd elvalik, igazodom a kisfiam igenyeihez es a biztonsagahoz.


Azt semmifelekeppen nem akarom, hogy ne legyen szemelott, amig en fozok, tehat nem fogom bezarni a szobajaba, egyebkent is jonne utanam, mar most is engem/ minket keres, pedig csak a kuszast gyakorolja epphogy.

Na meg ez esetleg egy 2-3 evesnel mukodik (bar nalunk se biztos) hogy elvan magatol is a szobajaban, de egy pici babanal? Nem hiszem.


Es unokatesoktol van az a tapasztalat is, hogy hiaba figyelsz ezerrel a gyerekre (mert ez nem is kerdes), a baj egy szempillantas alatt megtortenik.


Termeszetesen fogom tanitani,nem kell hulyenek nezni az embert, de en ugy gondolom jonak, igy erzem biztonsagosnak, ha le lesznek zarva azok a szekrenyek, amikben nem szeretnem, hogy turkaljon.


Biztos vagyok benne, hogy idovel megtanulja, hogy mik a szabalyok, de ketlem, hogy mondjuk egy 8 honapos gyereknek el tudod magyarazni, hogy ne dobja el a jenait, amig pisilek, mert eltorik es elvaghatja magat. Vagy ne csukja oda az ujjat.

Regen is felnottek emberek, en is felnottem gyerekzar nelkul meg kandalloval, de en speciel meg is egettem vele magam, ha mar itt tartunk, mai napig latszik a helye.

Szoval en megeloznem a bajt, ha tudom.


De majd meglatjuk, meg csak 5 honapos, nincs a tovabbiakkal tapasztalatom.

2023. szept. 18. 20:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban ahtóval csukható konyhánk volt. Ha anya főzött, csukta az ajtót. Így termeszetesen a kicsiknek (3an vagyunk tesók nagy különbségekkel) az ajtó mögötti rész mindig izgi volt.

Öcsém kb 1.5éves volt, mikor rájött, ki tudja nyitni az ajtót. Na ezt anya nem tudta. Kifutott a postástól átvenni a levelet, netto 3 perc sem volt. Az ajtó becsukva, baj nem lehet.

Nem hát. Az öcsém bement, majd magára rántotta a teli fazék kaját.

1hónapig volt kórházban égések miatt.


Szóval ennyit a lekerítésről.


Nálunk a szekrények zárhatóak, ha főzök 1 percre nem hagyom szem elöl őket.

2 és 4.5 évesek, sosem volt még baleset.

2023. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Gyerek függő is. Előre nem vennék ilyeneket, csak ha már épp szükségét látom. 3 gyerekem van. Kettő jól elvolt bárhol. Nem bántottak semmit. A harmadik meg keményen “Deniszakomisz”. Feladja a leckét és nem lehet egy másodpercre se magára hagyni, mert minden érdekli. De már nem veszek karámot meg ilyesmit. Túléljük és figyelek mindig.
2023. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!