Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második gyermekemet várom,...

A második gyermekemet várom, az elsőnél elég sok felesleget sikerült magamra szednem. Ezt most szeretném elkerülni, persze az egészség megőrzése mellett! Vannak valami tippjeitek? Kinek, hogy sikerült ez?

Figyelt kérdés

160 gr ch diétát próbálta valaki? Ha igen, milyen volt, mennyire tartható?

Valamint BU-s fehérjeturmixot lehet inni terhesség alatt? Kerüljem, vagy másban is van annyi adalékanyag, mint ebben?



2015. febr. 1. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
En is epp a masodikat varom. Szerintem ne most kezdj komoly dietaba, probalj tobbszor, kevesebbet enni, normalis kajat, es probalj napi 30 percet mozogni. Es ne aggodj a kilok miatt, majd a baba szuletese utan raersz komolyan edzeni meg dietazni.
2015. febr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Én is sokat híztam az első terhességemnél: 25 kg-t. A másodiknál sem tudtam igazán elkerülni, pedig sokkal jobban figyeltem, így lett ott +20 kg. Szerintem ne diétázz várandósság alatt, ez nem annak az időszaka! Inkább a védőnővel konzultálj, hogy segítsen összeállítani egy étrendet, amit követhetnél, hogy ne hízz. Sajnos el kell fogadni, hogy valaki alkatilag ilyen - mint pl. én. Nekem 1 éves a kicsi, és van rajtam még 9-10 kg, most dolgozom rajta, hogy lemenjen. Súlyfelesleggel mentél bele egyébként a várandósságba? Egyébként szerintem 1-1,5 év az ember életéből nem maga a halál, ha túlsúlyosan tölti egy bébi kedvéért...
2015. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyél sok zöldségfélét, próbálj azzal jóllakni, meg természetesen fehérjére is szükséged van, de ne porokat meg turmixokat, mert nem biztos, hogy a bennelévö akármik nem ártanak a babának.


A 160 g ch meg nem komoly megszoritás, ezzel teljesen normáli étrendet lehet tartani és neked is meg a babának is csak jót teszel ezzel.

Emellett a mennyiségekre figyelj, mert egy terhes nönek max 10&-kal kell több energia, mint aki nem terhes. A "kettö helyett kell enni" kitétel abszolútertelmetlen ötlet.


A terhesség alatt is lehet mozogni (ha az orvos nem tilt el töle kimondottan egészségügyi okok miatt), természetesen nem igazán megeröltetö dolgokat. Minden nap legalább 1-2 órás séta segít a kondíciód megörzésében (iletve felépítésében, ha eddig nem mozogtál eleget), megörzöd vele - normál étrend mellett - a súlyodat, pontosabban nem hízol többet az optimális 8-12 kg-nál, a vérkeringésed aktivizálódik, ezért a baba is több oxigént kap, szóval mindenképpen jót teszel magadnak is meg a babának is ezzel.

2015. febr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szénhidrátokat egyél, amik lassan szívódnak fel.

Pl. ne egy kiló körtét, vagy banánt, vagy cukros mézes teát.


A babának nagy szüksége van a szénhidrátra, attól nő és az agy is attól fejlődik. Válaszd azokat, amik nem donják hirtelen az égbe a cukrodat és nem fogsz annyit hízni sem.


Bármit ehetsz, csak 5 étkezésre elosztva, rizsből barnarizs max egy marék egyszerre, a tejtermékeket oyat válassz, amik tiszták, nem ízesített, nem cukrozott, ízesíts mindent magadnak gyümölcsökkel, egyél húst, kerüld a krumplit, válaszd a rozs és a tönköly liszteket stb.

2015. febr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam mert cukros lettem muszáj volt. Orvossal megbeszélve. Nyugodtan kezd el hisz nem ártasz vele. Jó hogy mondják egyél sok gyümölcsött de soknak magas a cukortartalma ebből kiindulva az sem túl jó. neten találsz táblázatokat ahol az ételek fel vannak sorolva és ott a szénhidrát tartalom is mellette. Nem vésze én hamar ráálltam csak az elején kellett mindent méregettnem.
2015. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél én is sokat híztam, a másodiknál ételintolerancia miatt már nem ettem lisztet, kukoricát, rizst és tejterméket (zsírt és cukrot igen) és tényleg csak a hasam nőtt. A gyerek egészséges lett és majdnem 4 kiló 60 cm-rel született (az én 150 cm-hez). Úgyhogy ezt a "diétát" tudom ajánlani, sem számolgatni, sem éhezni nem kell.
2015. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hagyd kna fehér lisztes, cukros, krumplis dolgokat, minden mást egyél. Vigyél be mindent, amire a babának szüksége van, figyelj arra, hogy eleget egyél, és az jó minőségű legyen, a szénhidrátokból is a lassan felszívódókat edd.
2015. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A Ch diéta kifejezetten ajánlott terhesség alatt.

Nekem terhességi cukor miatt kellett tartanom (egy dekát se híztam így saját súlyra a terhesség alatt), de a dietetikus mondta, hogy ő szíve szerint minden terhes nőnek javasolná a diéta tartását, mert ez tkp. egy egészséges étrend, káros mellékhatások nélkül.

2015. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek! :)

Van némi túlsúlyom, az előzőnél 62 kg voltam, amikor terhes lettem (167 cm vagyok). Most 65-66 kg körül mocorog a mérleg, csak az a baj hogy ezek a plusz kilók a leglátványosabb helyeken vannak... :( :)

Azt hiszem kipróbálom a 160 gr ch-t, ha nem is tudom mindig betartani, de alapnak talán jó lesz. :)

Kiiktatom a fehér kenyeret, cukrokat... Ti mit használtok cukor helyett?

2015. febr. 1. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!