Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek fia és lánya van,...

Akinek fia és lánya van, babaként tényleg könnyebb a lányokkal?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 éves kisfiam és nem sokára megszületik a tesója. Már többek mondták (akiknek mindkét nemű gyerekük van) hogy személyiségtől független könnyebb volt a lányokkal, mint a fiúkkal. Itt most tényleg szorosan a baba korra gondolok. Mondjuk 1 éves korig. A védőnő is többször mondta már. Amit persze én nem igazán hiszek, jobban mondva véletlen se szeretném hiú ábrándokba kergetni magam.

Ilyesmiket mondtak, hogy nyugodtabbak, alkalmazkodóbbak, ügyesebbek (pl szoptatásnál), stb stb.

Nekem a kisfiam a mindenem, és bár nehéz baba volt, de minden perce megérte. Igaz, hogy nagyon hasfájós volt és nagyon minden ingerelte, gyors is volt meg világ életében hangos. (Úgy a gügyögés mint már a beszéd) mellé 11 hónaposan már járt (mit jàrt, futott😃) szóval lefárasztott rendesen. de valahogy eszembe se jutott idáig, hogy majd a kislànyunkkal könnyebb lesz. Mert pl a kisfiam 3 hós koràtól átalussza az éjszakát, és nagyon jó fej klassz kissrác, úgy valahogy nem hiszem hogy csak azért mert egy baba nem fiú hanem lány, minden annyival könyebb és egyszerűbb lesz. Vagy nem lesz épp más nehézség vele. Persze ha most megrohamoznak a valóban könnyebb a lányokkal válaszok, akkor nem fogok kardomba dőlni😃 de valahogy kétlem..


2023. szept. 19. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk bejött a papírforma, a lányommal sokkal könnyebb volt mint a fiammal. De nem hiszem hogy ennyire számít a gyerek neme babakorban. A lányomnak egyszerűen nyugisabb a természete
2023. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem. A fiam sokkal nyugisabb baba volt, mint a lányom, pedig ő sem volt babának nehéz természetű. Az éjszakákat a fiam 8, a lányom 7 hetes kora óta alussza át, ebben sem volt igazán gyorsabb a lányom.
2023. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy lanyom van es konnyu baba volt. 3 baratnomnek is fia szuletett hasonlo idoben es eleg szoros kapcsolatot is tartottunk. Nekik nem volt olyan konnyu sot a harombol egy tobbemberes volt. Csak babakent volt nehez mindharom fiu olyan 1,5 kortol konnyebb volt minden nekik aztan mikor elkezdtek beszelni meg inkabb mert ki tudtak fejezni magukat jobban. Halkan azert megjegyzem hogy ha 3 hos kora utan a kisfiad ataludta az ejszakat annyira nem lehetett nehez vele 🤭 szegeny baratnom mai napig az 5 eves fia mellol nem johet ki az agybol fixen 3 eves koraig legalabb 2 orankent kelt. Szoval vannak brutal nehez gyerekek. Ami meg feltunt baratnoim gyereke es enyem kozt hogy a fiuk nagyon szerettek felmaszni dolgokra pl szekre kisasztalra az en lanyomat ez a felfele maszas nem erdekelte. Ez meg nehezi tenyezo volt sokat panaszkodtak.
2023. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak lányom van, de brutál nehéz baba volt. Szar alvó,szar evő, refluxos, kólikás, többembetes. Szóval nem hiszem, hogy számít a neme.
2023. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pokolian nehéz volt a kislányommal az első 1 év. Fuh, nagyon nehéz volt. Fellélegzés nála csak a 2. szülinapja után volt, amikor elkezdett beszélni.

A kisfiammal az első 3 hónap volt nehéz, a többi sétagalopp.

2023. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva volt és van!
2023. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiammal nagyon könnyű volt, lányommal katasztrófa.
2023. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányommal nehezebb volt az első év, mint a fiammal. Mondjuk aludni egyik se nagyon szeret, abban azért elég egyformák. :D
2023. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is fordítva volt. A lányom egy igazi többemberes baba volt, brutálisan ki voltam tőle az első 10 hónapban. A fiam egy kis eszik-alszik-nézelődik baba volt, konkrétan nem hittem el, hogy ilyen baba van. Szinte kétnaponta rácsodálkoztunk a férjemmel hónapokig, hogy ezzel a gyerekkel mivan... :D
2023. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!