Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinál a ti 6 hónapos...

Mit csinál a ti 6 hónapos babátok? Leirna valaki egy napirendet?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a többiek mit és hogyan csinálnak akik vele 1 idősek
2023. szept. 19. 18:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mit eszik? mennyit? mit szeret csinálni? Mennyit alszik stb
2023. szept. 19. 18:30
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Általában egy evőkanálnyi mennyiséget eszik vagy reggel van délben amikor mi is.

Édesburgonya, őszibarack, banán, alma, gríz volt eddig. Az almát nem bírta a pocija.

Rendszerünk pedig nincsen. Eleve iszsz baba, tehát akkor eszik amikor éhes.

Ált. 2-3x lszik 1-2 órát egy nap.

2 napja meg nagyon kínlódik de nem tudom mi miatt. Szerintem a foga az oka.

Este van az hogy D vitamin, fürdés, cici, alvás, cicin alvás.

Tegnap mondjuk nem akart elaludni. 11 környékén sikerült, de azt is úgy hogy többször felkelt éjjel.

2023. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Imád kúszni, mászni. Konkrétan előre dobja magát. Már pedzegeti az ülést, de arra még nem jött rá.

Szeret velünk lenni, játszani.

Bár megmondom őszintén én néha úgy érzem keveset vagyok vele. Mármint nekem ez még unalmas. Imádom szeretem, próbálkozok is de ez van /2

2023. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor még 2 óránként szopott.
2023. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2!

Ne este add a d vitamint!

Komolyan el vagyok képedve hogy mennyi gyerekorvos és védőnő nem ad erről felvilágosítást.

Itt a gyakorin szembesültem vele, csodálkoztak hogy rosszul alszik a baba és fáj a hasa...

A d vitamint hasfájást okozhat és élénkítő hatása van, ezért szokták reggel adni

2023. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Nincs állandó napirend. Néha fél 7-kor kel, néha 8-9-ig alszik. A nappali alvásai sincsenek kőbe vésve, még szám szerint sem.

A hozzátáplálás sem fix. Mikor eszembe jut, valamit adok neki, ami be van vezetve. Vagy valami újat. Változó, mennyit eszik ezekből.

Amúgy anyatejes.

Még a séta sem fix időben van. Mikor hogy.

Az esti fürdetés talán az egyetlen fix, ami 7-8 óra közt van. Most pl. próbáltam altatni, nem aludt el cicin, így most megint hagyom játszani a szőnyegén, hadd fáradjon.

2023. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam kb 5:30 és 6 között ébred, amikor az apukája is készülődik a munkába. Ilyenkor szopizik egyet.

Ilyenkor magam mellé veszem, bohóckodunk egyet az ágyban, majd pelus csere.

Amíg fürdőm és rendbe teszem magan addig a hálószobában kúszik/vetődik ide oda. A kádból rálátok.


Aztán kiviszem a konyhába, letszem a földre. Frissen készítek neki valami kását vagy gyümölcs pépet.


8 óra körül kb 2 evőkanálnyit eszik abból amit készítettem.

Majd vissza megyünk a konyhába, amíg ő a földön vetődik ide-oda én készítek valami ebédet neki is meg megunknak is, elmosogatok, elpakolok.


Aztán a nappaliban teszem le, kap valami játékot, amíg porszívózom/port törlök/teregetek/vasalok addig "bejárja" a nappalit, beszélek hozzá, énekelek, mesélek a napunkról.


10 óra körül szopizik, ha belealszik akkor 20 perc és 2,5 óra között alszik valamennyit. Ha 20 percet akkor délig elviszem levegőzni.


13-14 óra között eszik 2 evőkanálnyit abból amit reggel készítettem.

Ez lehet több zöldségből és pépesített párolt csirkéből készült kutyulmány, de lehet darabos krumpli párolt, darabosan hagyott zöldséggel, de lehet tészta is pl.


Amíg elmosogatok ő átrendezi a konyhát és levadássza a lábamat.

Aztán 15 óra körül cicizik és alszik egy órát.


Ha fölkelt általában apukája elviszi levegőzni 2 órára.

Addig én pihenek :)


Este játszunk vele, szórakoztatjuk, eljátszik a földön amíg megnézzük a híreket, beszélgetünk. Amikor a férjem meg én vacsorázunk, akkor az ölemben ül és rabol a tányéromból.


19 óra környékén készül a fürdővíz, 20 percet pancsol, 20 óra előtt ágyban van, cicizik, elolvasok neki egy verses mesét amit nagyon szeret hallgatni, a képeket nézni.

20:30 környékén alszik 23 óráig, akkor kell egy villám szopizás, majd hajnal 2 és 3 környékén ébred szopizni, aztán pedig 5 óra után.

2023. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Iszisz baba,amikor épp akár akkor szopik,plusz délben már van kóstoltatás.

Aludni sokszor alszik,ebben sincs rendszer.amikor fáradt akkor elalszik.

Játszani játszunk jatszoszenyegen stb,sétálunk délutánonként

Ami fix egyenlőre az az,hogy hétkor fürdés van,nyolckor pedig alvás.

Éjjel egyszer ébred éjfél körül.

2023. szept. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5, nem vettem észre hogy élénkítené, pár nappal ezelőttig nagyon jó alvó volt. Konkrétan éjjel egyszer kelt enni, rosszabb esetben is 2x. De lehet megpróbálom reggel, hátha jobban alszik.
2023. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Volt egy kérdés alatt egy anyuka, akinek másfél éves gyereke születése óta rosszul aludt. Az anyuka nem tudta, hogy a D-vitamint reggel kell adni. Kipróbálta a válaszok alapján, és másnap írta, hogy tökéletesen aludt a gyerek.

2023. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!