Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam a napirendet,...

Hogy csináljam a napirendet, hogy jó legyen? (6 hónapos)

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallom, hogy tízórai előtt alszik a kicsi, s aztán ebéd után.

Eddig összevissza volt nálunk, de az nem hiszem, hogy gond lenne, mivel még 1 hónapja kezdtük 5 hónaposan, 1 hetesen a hozzátáplálást. Az ebédet meg ma. Elég sokat úton vagyunk, de a héten el akarom kezdeni azt, hogy valami rendszer is legyen az életében. Tegnap 11-13 között aludt, majd délután 17 körül 1 órát. Este viszont nem aludt.

Ma 8:50-kor kelt, de amúgy 6-7 között kell, csak visszaaltatjuk, ami max 8-ig összejön, ma kivétel volt, mivel este sokszor kelt fel.

10-ig védőnőnél voltunk, így 10:30-ra esett a tízórai, ami 9-10:30 között van, de azt akarom bevezetni, hogy úgy 10-re essen.

Tízórai után 11:30-12:30-ig aludt, majd 13-kor adtam neki először főzeléket, s így mivel ebéd előtt kelt fel közvetlen, nem volt fáradt, majd 15kor, mivel elég keveset evett (szopival együtt 30 ml) újra szopi (35ml, amit már kiegészítettem 100ml tápszerrel), s mivel ebéd előtt kelt fel, így 15:30-kor tápi után aludt be.

Még mindig alszik. Így jó szerintetek vagy próbáljam meg úgy alakítani míg az ebéd bevezetése előtt vagyunk, hogy azért tízórai előtt aludjon, s ebéd után?

Vagy minden baba más?

Azon is gondolkoztam már, hogy 6-8 között felkel, nem altatnám vissza, s úgy hátha.

Erről mit gondoltok? Ti hogyan vezettétek be az étkezések utáni alvást? Hagytátok a babára ilyenkor is, Eddig hagytam, s össze-vissza is aludt, de úgy tudom, olvastam, hogy hozzátápláláskor kellene neki kialakítani egy napirendet.

S ha van itt olyan, aki sokat van úton, Ő hogyan oldja meg?

Mi pl úgy vagyunk úton, hogy a párom reggeltől estig dolgozik, egy héten 2, max 3 szabadnapja van, s olyankor együtt megyünk vásárolni közlekedési eszközökön, s mindig van hová mennünk, de akkor általában elég sokáig vagyunk úton.


2011. aug. 9. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk már jó ideje úgy alakul a nap: reggel 6-7kelés, pici hancúr az ágyban fél8 körül reggeli, majd játék... 10körül alszik fél órát, utána kap kis baba piskótát, v vmi falatkákat, 12kor ebéd, fél3 körül megint alvás, ilyenkor 1- másfél óra, mikor mennyi jön össze. majd fél5kor uzsi ez mindig gyümölcs, 7kor vacsora, fürcsi, majd tente, általában 3/4 8kor már alszik. én ezeket bármi áron betartom, mert ha borulás van akkor éjjel felkel, nem alszik nap közben... és akkor nekem van gondom, és magamnak teszek keresztbe.bár fiam már 14 hós, de ez megy már kb 3 hós kora óta, manapság van h 1X alszik nap közben, kezd átállni, de akkor viszont az este 7órai vacsit kivárni katasztrófa, mert sír, dől jobbra, balra, hiszti, fáradt... :S bárhova megyünk, bármit csinálunk, én max 15 perc csúszást engedek, ez még elfogadható, és nem borítja meg nagyon a napunkat.
2011. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ezzel úgy vagyok, hogy akkor alszik, amikor jól esik neki. Eddig 3-szor aludt, most pár napja már csak kétszer, de így is van 1-1 nap, amikor becsúszik a 3. alvás is.

Reggel később kel, mint eddig, így a délelőtti alvása is kitolódott. Aztán a tízórait rendszeresen kihagyja újabban, és csak ebéd után alszik újra.

A napirend abból áll, hogy nagyjából ugyanakkor vannak az etetések. De ez sem szentírás, hiszen mint említettem, újabban nem tízóraizik. Megkínálom, ha nem kell, nem kell.

Az alvását nem nagyon tudod befolyásolni, mert ha álmos, akkor úgyis aludni fog. Inkább próbáld mindig nagyjából ugyanabban az időben kínálni pl. az ebédet. Aztán majd megszokja.

2011. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktattam rendszerességre, mert nem tudtam! Össze vissza aludt! Most 9 hónapos, kb. 2 hónapja alakult ki nála, hogy délelőtt is alszik egy keveset, és ebéd után többet, van, hogy 2-3 órát is! Előtte össze vissza aludt, és midig csak fél órákat! Szerintem idővel kialakul nála saját magától! Legalábbis nálunk magától alakult ki!
2011. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kisfiam.

Reggel 7-8 között ébred, akkor reggelizünk (anyatej), utána általában még a tízórai előtt alszik kb. 1/2 - 3/4 órát,

10-11 között tízóraizik (anyatej),

13-14 óra között ebéd (főzelék, husival), utána alszik kb. 2 órát,

16-17 óra között uzsonnázik (gyümölcs), utána séta,

19-20 óra között fürdés, utána vacsora (tejpép) és már alszik is.

Ezt a napirendet igyekszem követni, persze van amikor borul minden mert menni kell valahova vagy nem akar még reggelizni csak később eszik, olyankor kimarad a tízórai és reggeli után az ebéddel folytatjuk a napot (1/2 12 körül), így az alvás is előbbre kerül és legfeljebb kétszer uzsonnázik :-))) hogy kibírja vacsoráig.

2011. aug. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor nemcsak nálunk van, úgy látom, hogy akkor alszik, amikor neki jó.

Eddig úgy csináltam, hogy amikor már nyűgi volt, s nem használt neki a szopi sem, akkor lefektettem és aludt is, bár most hátsimi is van, mert após rászoktatta, anélkül már nem alszik el:(

Mindig, mikor felkel, hajnalban is, megszoptatom, s aztán tesszük vissza a kiságyba.

Hétfőn pl. 6:50-kor kelt, majd 8:15-ig vissza aludt, s akkor már nem aludt vissza szopi után.

Kedd: 4:49 után 7:17-kor kelt, s itt szopi után visszaaludt, 8:49-ig aludt, s akkor is szopi, majd már nem aludt vissza.

Ma 5:25-kor kelt, s azt követően 7:50-kor, s szopi után nem aludt vissza.


Szóval nálunk úgy fél 8 - 8 között van általában a végleges kelés, onnantól számolom a reggelit. (szopi)


Úgy 10-10:30 körülre akarom tenni a tízórait, amit szeretnék így megtartani. Akkor gyümölcsöt kap. Aztán szopi.

Étkezéseknél a rendszerességet elkezdeném, de akkor az alvásnál várok.


Ebédet 12:30-13 közzé teszem, bár ha alszik gondolom pár percet akkor tolódhat, de ehhez tartanám magam. Akkor először szopi, aztán főzelék.

Utána meg ahogy igényli a szopikat. Valamikor ebéd után kap egy kis tápszert, mert keveset eszik (anyatejből). Mostanában mérem, mert nem híszik kellőképpen. 6 hónaposan 6800g-nak kellett volna lennie, s még 6330g.

S estig 2-3 óránként ahogy igényli a szopikat, majd fél 8 - 8 között fürdés, s aztán szopi, ha keveset evett, akkor kis tápszer, s aztán alszik. Amikor nem adtam neki tápszert, nagyon nehezen aludt el, de a tápszertől elég hamar bealszik, bár hajnalban ugyan úgy kell, mint tápszer előtt.


Alvást úgy akartam volna bevezetni, hogy tízórai előtt, s ebéd után fél órára rá. De nagyon nem jön össze.


Alvások így alakulnak eddig nála:

Tegnap:

11:30-12:30, majd 13-kor első alkalommal kapott szopi után főzeléket. Meggyet burgonyával. Szopival együtt 30 ml volt.

15-kor szopi, ami 35 ml, s mivel előtte is keveset evett, s kicsit nyűgi volt, de cicin csak nevetett, s a felülést próbálgatta, így kapott 15:20-kor 100 ml tápszert.

lehet ezért sem aludhatott délután, meg hát ebd előtt kelt fel.

Így 15:30 - 17:15-ig aludt.

18-kor 70 ml anyatej.

19:40 fürdés

19:53-kor 40 ml, majd 20:20-kor 130 ml tápszer.

20:50-kor alvás

23:50-kor kelt fel enni 70 ml anyatej

2.58-kor 30 ml, 5:25-őt nem mértük, s

Ma reggel 7:57-kor 60 ml

10.15-kor 60 ml

S ma még csak most 11:50-kor aludt be.

2011. aug. 10. 12:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Így a leírás alapján azt veszem észre, nála tízórai után alakul ki, ebéd előtt 1-2 órával az alvás, majd nagyon úgy néz ki, hogy 15-15:30 körül a következő.

Hagyjam, hogy így legyen vagy próbáljak szerintetek változtatni rajta?

Azért gondolom, hogy nem jó így, legalábbis szerintem, mert ugye délelőtt van a tízórai, ebéd, s akkor nem igazán tudunk kimozdulni, csak ha sétálni viszem.

Tízórai után alszik ebédig, majd 15-től 17-ig, s már este is van.

Az az ötlet azért jobb, aki így ki tudta alakítani, mert ha tízórai előtt alszik, nekünk 10:30-11 között szokott időpontunk lenni a kardiológián, így nem lenne ez sem gond, meg ebéd után aludna közvetlen, s későbbiekben, ha ki is megyünk majd a játszótérre, meg tudnám úgy csinálni, hogy 15-kor felkelt, s fürdésig bármikor ki tudom vinni.

Mert nekem itt még apóshoz is alkalmazkodnom kell sajnos. Így nehéz beosztani az időmet, hogy ki is tudjak mosni, főzni. Valahogy a mosás mindig úgy jön ki, hogy egyszerre. Azt ne ajánljátok, hogy mossak rá. 3 évvel ezelőtt mikor felkerültem is csak 2 hétig ment (a szó szerint sz@ros gatyáit nem keverem a miénkkel) Meguntam, hogy mindig olyan állapotban volt. Jó most mióta megszületett a kicsi, nem iszik, legalábbis akkor észrevennénk, mert elvonóra kellett volna mennie a kicsi születésekor. Mindig akkortájt szokott bekerülni, meg ilyenkor.

A konyhát meg teljesen kisajátítja magának, jó ha a babának tudok enni adni, s nagy nehezen ki tudok főzni.


Ez későbbiekben még fog változni nála vagy így fog maradni?

Változtassak rajta, hogy ne így aludjon, vagy hagyjam ezt a rendszert nála?

Akinek mindig úgy alszik a fia, első válaszoló, nálatok magától alakította így ki a fiad, Vagy te alakítottad neki?


Mondjuk nincs azzal se bajom, hogy ha így lesz, tudok alkalmazkodni hozzá, csak tényleg könnyebb lenne kimozdulnunk.

Ha úton vagyunk sosem alszik, így ha alszik, így ha aludna, nem lenne célszerű kimenni vele.

A szüleimhez meg úgy tudunk majd hazajárni, eddig egyszer voltunk, csak most hogy nagyobb lesz, jó volna gyakrabban, mert após nem nézi jó szemmel, s szóvá is tette múltkor, hogy itt aludtak anyámék.

Ők meg nagyon szeretik a kicsit, csak sajnos ritkán látják após miatt.

Mi így tudunk hazamenni: 6.30-kor indulunk a vonathoz, hogy 13ra érjünk haza a szülőkhöz.

Így lényegében 8 körül a vonaton lenne a szoptatás, s 10-kor a tízórai s szopi, majd épphogy hazaérünk ebédre 13-ra.

2011. aug. 10. 12:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Húú, kissé hosszú lett. remélem lesz, aki elolvassa, de rövidebben nem tudtam leírni, remélem érthető.
2011. aug. 10. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!