Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljak jo napirendet...

Hogy csináljak jo napirendet a 6honapos fiamnak? Eddig pár napig tartottegy-egy napirend mert valahogy mindig máskor kel fekszik, eszik stb. de most már 2 honapja eszegetünk jo lenne napirend de hogyan?

Figyelt kérdés
Este 10-11 körül alszik el elöbb nem megy születése ota ,fürdés 20 körül van de a többi amikor éppen,mertvan hogy 8kor,9kor kel aztán vagy alszik 2 orát vagy csak 3/4et de akkor már elöbb éhes,du. is változo mikor mennyit alszik és igy az evések száma és ideje is változo,de jo lenne már uzsonára is gyümit adni de igy nem megy mert ebéd után 1-1.5 orával megeszik 140 tápszert és ugy alszik amennyit alszik utánna meg vagy éhes vagy már csak este 6 körül de akkor is keveset kér.Segitsetek nektek hogy sikerült valami rendszertalakitani?
2009. márc. 30. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem egyre korábban kel a fiam, ahogy a nap jön fel az égre, negyed órákkal folyamatosan hamarabb pattan a szeme. Ő anyatejes. 6-7 között kel, 8-kor szopcsi, 9-kor leviszem sétálni, 10 körül gyümi (még csak max. fél üveget eszik), aztán így 12 körül már éhes, akkor megint szopcsi, utána 2 körül megint séta, 4-kor szopcsi, 6-7 körül fürdés, utána álomba eszi magát megint. Délután már nagyon nyűgös, így a fürdés is változó időpontban van, ha már végképp nem bírunk vele, akkor visszük. Sétával tudom húzni az időt, vagy játszunk, vagy ölben mászkálunk a lakásban, ilyesmi. Aludni is nagyon változóan szokott, mióta próbálom magam ehhez a napirendhez tartani magam és őt, kb. 1 hónapja, azóta mintha ő is jobban alkalmazkodna és már egész jól el tud aludni. Próbáld fokozatosan alakítani az időpontokat, de tartani bizonyos tipikus napi dolgokat. Pl. 10-kor kajcsi (így hozzászokik a tízóraihoz), a fürdést max. 1 órán belül tolni. A kajálásokat is időponthoz tartani, ha tudod vidd el sétálni, már jó idő van, azzal lehet húzni az időt negyed-fél órát és csak akkor adni enni, ha már végképp semmi nem segít és sír. Remélem elég érthetően fejeztem ki magam. :)


Boldog babázást!

2009. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónaposak vagyunk, így csak azt tudom leírni mi hogyan alakítottuk ki a saját ritmusunkat. Először én is katonás rendet szerettem volna,de láttam ebből nem lesz semmi. Nem tudtam óraműre beállítani a dolgokat. Nagyon ügyetlennek éreztem magam. Aztán kaptam egy ötletet, hogy figyeljem a gyereket mit mikor csinál, írjam le. És ebből aztán szépen kikerekedett egy rend ami neki és nekem is jó. Szigorú rendet szerintem nehéz tartani és abba te is és a baba is kifárad. Mikor kisebb volt akkor volt napirendetek? Ha igen akkor biztos ez is beáll. Ahogy nőnek mindig változik minden.

Nekem a rugalmasságot kellett megtanulnom a kisfiam mellett. Én nagyon merev voltam.

Ha nagyon következetes napirendet szeretnél olvasd el "Kiegyensúlyozott babák nyugodt mamák" könyvet. Nekem az elején sokat segített. De tudnod kell ott óraműre le van írva minden. Majd elolvastam a "Suttogót" és a kettőből plusz a gyerek igényeiből kialakult a "REND".

Remélem segítettem.

2009. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!