Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám két etetés közötti...

A babám két etetés közötti időt végigsírja. Semmit nem alszik, ill. max. fél órákat. Mit tudnék tenni, hogy tudjon pihenni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy eleget eszik? nem tudom, hogyan csinálod, de engedd jó hosszan szopizni, hadd aludjon be cicin, hátha az segít.

Esetleg hasfájás is okozhatja a sírást, ha valóban a pocija fáj, etetés előtt adj neki infacol-t, aztán szopiztasd. Segíthet a hasra tevés, más babáknál a finom pocaksímogatás, vagy hasra fektetve a hát, főleg a derék gyengéd masszírozása, más babáknál a lábacskák óvatos tornáztatása. Ja és persze figyelj arra, mit eszel.

A babamasszázs - lehet erről könyveket kapni - sok babánál megoldást jelent nyugtalanság esetén.

ami még segíthet, az a levendula illóolaj, nagyon jó nyugtató hatása van.

2009. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindig hagyom, hogy bealudjon a cicin, de ahogy le akarom tenni a helyére, felébred és kezdődik a sírás. Infacolt vettem; kipróbálom. A pocakját masszírozom. Így viszont senki nem alszik és én egyre jobban kivagyok, hogy baja lesz a kicsinek; nagyon kimerül.
2009. jan. 2. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a pici? Tudod otthon mérni mérleggel, hogy mennxit eszik? Lehet, hogy nincs elég tejci, viszont hogyha hasfájás akkor nem biztos, hogy találsz ellene vmit.Mi nagyn hasfájósak voltunk, és mindent kipróbáltunk, sajna 4,5 hósan nőtte ki, de nem üvöltött egyik etetéstől a másikig.beszélj védőnővel vagy dokival.Tud pukizni, kakálni? Próbáld meg a baby mecsek teát, de csak keveset, mert nekünk nem segített, nehogy felpufassza, sokak istenítik.
2009. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mérjük, mennyit eszik. Sajna még nincs elé tejem. 9napos és császároztak. Van, hogy csak 20ml-t, van, hogy 50-et eszik, de a 30 az átlag.
2009. jan. 2. 09:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a mennyiség egyelőre elég, ne izgulj! Amúgy az első válaszoló vagyok. Minél többet van cicin a picurka, annál több tejed lesz, ne izgulj.

Még nagyon fiatalkák vagytok, elképzelhető, hogy maga a születése is megviselte (sok babának okoz lelki problémát, hogy egyszerűen kiveszik az anyaméhből, a természetes úton való születéssel jobban felkészül a kinti világra). Még valószínűleg keresi a helyét, bizonytalan. Nyugodtan vedd gyakran ölbe, elhiszem, hogy fáradt vagy, ne aggódj, ezzel nem rontod el. Vedd magad mellé, aludjatok együtt. Én is így csinálom kezdetektől a lányommal, ettől csak kiegyensúlyozottabb, alig sír. Amíg a baba alszik - és ha ezt melletted teszi, érzi a közelségedet, nyugodtabban fog aludni - te is pihenhetsz. Szopizzatok fekve, akkor nem ébred fel arra, hogy leteszed, halkan felkelsz mellőle. Ha felébred, visszafekszel, kap még egy kis cicit, visszaalszik. Mg fogja szokni, hogy biztonságban van, mert te ott vagy mellette, egy "szavába" kerül, és már mész is hozzá. Ettől kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lesz. Az én lányom most 5 hónapos, ezzel az együttalvással nem rontottuk el, sőt, akkor is elalszik nyugodtan, ha nem alszik be cicin, szopi után felkelek mellőle és otthagyom.

Még nagyon picurok vagytok, kell neki a közelséged, lehet, hogy csak ennyi hiányzik a nyugalomhoz.

A szopin meg ne aggódj, ha igény szerint szoptatsz, mindig lesz elég tejed. Sok sikert és sok boldogságot a picihez!

2009. jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia! sajnos ismerős a helyzet, bár én simén szültem. egy hónapig ciciztünk egyfolytában. szegény kisfiam csak cicin aludt, mert állandóan éhes volt. mivel nem növekedett a tejmennyiség, egy hónap után tápszeres pótlást kapott, mert nem hízott semmit.

kitartást! remélem ti nem jártok így! sajna nekem egy hete el is apadt teljesen a tejem, a fiam 3 és fél hónapos...

2009. jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nagyon lelkiismeret furdalásom van, amiért nincs türelmem a kicsihez és már most így kivagyok. Annyira tehetetlennek érzem magam, pedig tudom ,hogy nem egyedi az esetünk.
2009. jan. 2. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok:

Engem is császároztak, hogyha jól elékszem akkor én amíg ilyen pici volt igény szerint etettem, a kórházban is /18.án szültem 19. től már éjjel nappal velem volt/szerintem ezért volt nagyon hamar tejem.Amikor hazajöttünk már hízott DRÁGA. Nekünk amikor nagyon hasfájós volt a rezgős pihi szék nagyon bejött voltr, hogy éjszaka is abba tettem amikor felkelt éjjel és abban aludt el.Sajnos muszály ilyen eszközökhöz nyúlni, főleg te is 9 nappal császár után gpndolom alig bírsz még mozogni. Kitartás, 3 hét után már minden sokkal jobb lessz.

2009. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elég a tápláló a tejed. Én 2 hétig tudtam szoptatni. Már az első héten sokat evett. Igaz 4300 grammal született. A kórházba a csecsemős nővérek se hitték el hogy ennyit eszik. Azt mondták elég neki a 20 ml. Hát nem volt elég!! Minden baba más. Az egyik ismerősömnek volt elég teje és még is sokat sírt a babája! Nem volt elég tápláló neki. Elég híg volt a teje. Jött a tápszer. Mi is azon növünk. Még nem hallottam olyan babáról aki ne nőt volna fel tápszeren. Szerintem pótold neki nyugodtan!
2009. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utólsó válaszolónak: a tévhittel ellentétben nincs olyan, hogy nem elég tápláló a tej. Legfeljebb nem elég ideig szopott egy mellből a baba. A tej eleje ugyanis mindig hígabb, aztán pedig zsírosabb. Ha túl hamar abbahagyja a baba a szopást, akkor lehetséges, hogy nem jut hozzá a zsírosabb tejhez. Ezért nem szabad két mellből szoptatni csak akkor, ha az elsőt már garantáltan kiürítette.
2009. jan. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!