Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezért nem küld képet a babáról...

Ezért nem küld képet a babáról a legközelebbi rokonoknak és az apukának? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az anyuka a szülés után azért csak egy, rossz minőségű képet küldött a családnak a babáról (amin alszik, és alig látszik az arcából valami, ráadásul távoli fotó), mert állítása szerint a baba nem fotogén, vagy mert elvesztette a szépérzékét, és nem tud előnyös fotót küldeni róla.

Az apuka kivételével (messze van), a család már meglátogatta a babát a kórházban, a képküldéses eset még ez előtt történt. De az apukának sem küld több képet.

Mi a véleményetek?

Ciki, ha egy újszülött nem néz ki jól a fotón?


2023. szept. 23. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Vagy csak kifogás. Szimplán nem szeretne képet küldeni boldog, boldogtalannak és a nyílt őszinte kommunikáció helyett ennyit mond.
2023. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Menj a fenébe. Majd elmész és megnézed. Tuti az a legföbb gondja, hogy kotnyeles családtagok igénye szerinti fotókat csináljon. Csak inkább hazudik valamit szegrencsétlen, mint elküldjön benneteket a pokolba.
2023. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem minden újszülött szép a maga módján, úgyhogy szerintem hülye indok.


Emlékszem amikor öcsém hazahoztuk a kórházból nagyon szépnek láttam, de ma visszanézve a képeket úgy nézett ki, mint E.T. és Gollam szerelemgyereke

2023. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, anya magányosnak érzi magát, amiért egyedül kellett végig csinálnia a szülést és ezért, úgy gondolja, utána se nézegesse senki a gyereket, ha mellette sem volt senki. Hacsak nem a saját döntése miatt szült egyedül. Ha pedig volt vele kisérő, akkor ő is küldhetett volna képet a gyerekről, ugyanis szegény anya biztos kifáradt a szülésben és jobb dolga is volt, mint rögtön fotózgatni meg küldeni boldog- boldogtalannak a babát.


Nem értem miért nem lehet egy intim pillanatnak meghagyni a szülést. Borzasztóan kimerítő folyamat, mint az anyának, mint a babának és még a kisérőnek is.

Szülészeten dolgozom és szörnyű látni a követelőző családtagokat, akik bele se gondolnak min ment keresztül szerencsétlen nő. Az a gyerek meg még sem fogta, hogy világra jött, de már mutogatni akarják, mint valami látványosságot. Lehetnénk kicsit empatikusabbak az újonnan kialakult család (anya-baba és helyzet szerint apa) felé.

2023. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbb újszülött tényleg nagyon rondácska
2023. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem szimplán nem akarja 0 perces korától teleszemetelni az online teret szegény gyerek képeivel, de illendőségből rossz kamuval koptat le mindenkit.
2023. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Az en gyerekeim gyönyörek.megsem küldök senkinek sem képet. Azért nem mert aki kíváncsi rá jöjjön el nézze meg. Na meg rosszul vagyok tőle hogy gyerekfotok keringenek az interneten. Én kerülöm ahol tudom.
2023. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Jól értem, a gyerek apja nem is látta még a saját gyerekét, és nem volt ott, mikor született, mert messze volt? Ez a gáz szerintem.

Nem tudom, mit csinál, de még katonai misszióból is hazaengedik ilyenkor.

Én sem küldenék, ha nem akarná megoldani, hogy lássa.

2023. szept. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Talán azért, hogy nehogy valamelyik rokon (akár a szülők kérése ellenére is) rögtön fel is töltse a képet valamelyik közösségi média oldalra.

Van ilyen ismerősöm, amint kap egy neki tetsző fotót a külföldön élő unokájáról, már tölti is fel, meg sem kérdezi a szülőket, hogy szabad-e.

2023. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Quora-n láttam egy ilyen kérdést (ezt írtam le a saját szavaimmal), ott az emberek egy teljesen más oldalról közelítették meg a kérdést, nem gondoltam volna, hogy itt merőben eltérő válaszok születnek majd. Érdekes volt olvasni :)

2023. szept. 24. 02:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!