Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 7 és fél hónapos de...

Kisfiam 7 és fél hónapos de még nem is kúszik. El kell vinnem vmilyen orvoshoz? Devenyeshez nem tudom mert 50 kmre van a legközelebbi.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is 7 hónap körül kezdett kúszni, pár napra rá mászni. Megmondom őszintén én videókat néztem a kúszás és mászás tanításáról és naponta párszor csináltam babómmal. Ugyanez volt az átfordulásnál. Nem akart fordulni. Megnéztem erről egy videót(mozgásfejlesztés) és azokat gyakoroltam vele. 2 vagy 3 hét volt. A kúszás kevesebb.
2019. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót vagy időpontot fejlődésneurológiára, de szerintem kezd azzal, hogy megmutadod a védőnőnek /gyerekorvosnak.

A gyerekorvosnak mi a véleménye róla?

Egyébként nekünk is 50 kmre van a mindkét gyógytornásznak, de ha menni kell, hát menni kell. Van autó, busz, taxi, barát, az ember még tudja oldani.

2019. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mit csinál? Gondolom átfordulni tud. Körbe-körbe sem kúszik? Próbálkozik egyáltalán? Esetleg tud már ülni?

A fiam hamarabb tanult meg felülni, ezért később kezdett kúszni, majd csak 9 hónaposan. A lányom 7,5 hónaposan kezdett. Egyik napról a másikra tanulták meg mindketten.

Egyébként a védőnői státuszon úgy tudom 9 hónaposan "kell" tudniuk kúszni.

2019. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
El tudnád kuldeni a videó linkjét? Felnyomja magát négykézláb, elég erősnek tűnik, -körbe forog, de mintha nem jonne rá a technikára.
2019. ápr. 30. 14:31
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, fordul minden irányba, azt is később kezdte, csak 5 hónaposan kb.
2019. ápr. 30. 14:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, ha körbe -körbe kúszik az is kúszás.Nálunk úgy kezdte a lányom, 1 hétig kettőig csak körbe kúszott, ha az megvan akkor az azt jelenti kúszik.

Az meg ,hogy négykézlábra áll ringatja magát, már a mászás ,,közeledtét" jelzi.

2019. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Körbe körbe mar egy jo ideje csinálja, néha hatra is, de előre nem indul egyáltalán. :(
2019. ápr. 30. 15:43
 8/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE

Ennek a gyógytornásznak a videóit szoktam nézni,érdemes a többire is rámenni.

2019. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbálom ezt
2019. ápr. 30. 16:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Csináltuk a videoban levő dolgot, és már kúszik előre. :D köszi
2019. máj. 3. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!