Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a legidiótább tanácsok...

Mik a legidiótább tanácsok amiket anyóstól, anyutól, rokonoktól kaptatok gyereknvelés -etetés kapcsán?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért rágja az ásványvizes palackot,mert szomjas,adjak neki inni.A borosüveget is tuti megrágta volna,akkor bort is adjak neki?

kb. 3 hós gyereknél-ne szívjam ki az orrát azzal a ronda,hangos orrszi-porszival,hanem tegyem csak oda a papírzsebkendőt az orrához,majd ő kifújja.

2010. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez elég tág fogalom anyósom szempontjából.

1. Miért ne ihatna egy kis kólát a gyerek, mibaja lesz tőle?

2. Ő a nagymama aki engeékeny az unokával. Én vagyok a szülő aki nem enged dolgokat. Ha én nem engedem meg, hogy a gyerek édességet egyen és ő hisztizik akkor megvigasztalja és azt mondja neki hogy gyere majd a mama ad neked. Ha én továbbra is tiltom akkor beszól, a hátam mögött grimaszol....

3. A gyerek több dologra is allergiás, nélkülem nem etetheti, mert képtelen megérteni, megjegyezni, hogy mit szabad és mit nem.

Az állandó kérdés: Miért nem kaphatja???

A PLAFONON VAGYOK TŐLE!

Pedig már listát is írtam neki.

2010. okt. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:)) ez jó!
2010. okt. 17. 20:15
 4/12 A kérdező kommentje:

nálunk a vizet erőltetik nagyon. 10 hetes a kislány. kijelentettem h februártól fog vizet kapni! akkor lesz 6 hónapos.

meg a mézes cumi...félek egyedül hagyni anyummal vagy anyósommal, mert ahogy megnyikkan már nyomjak a szájába. (1x történt meg, de biztos legközelebb is igy lenne)

2010. okt. 17. 20:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagymama nállunk sem képes megérteni hogy ne tömje a kétévesemet üdítővel és édességgel. Bezzeg amikor terhes voltam még akkor hányszor bizonygatta hogy mit szabad majd és mit nem. Most gyökeres ellentét csinálja.
2010. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem voltak ennyire vad dolgok.Apósom élettársa kérdezte meg, hogy eszik már valamit az akkor 3 hónapos kisfiam. Mondtam, hogy nem majd 6 hósan. Csak csodálkozott, hogy miért nem.

A mézes cumival vigyázzanak, mond meg nekik. Nem szórakozásból tiltott a méz 1 éves korig. Nem ijesztgetni akarlak, de komoly baj lehet a méztől.

2010. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért mi baj van a mézzel, a lehető leg egészségesebb!
2010. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nah az én történetem is borzalmas,bár igy utolag már nevetek rajta na de akkor szétvágott az ideg! A kisebbik lányomnak a feje böre álandoan hámlott, kiszáradt, olyan volt mint amikor koszmos de nem az volt persze! Minden fürdetés előtt parafinnal kellett bekenni és kissapkát tenni rá 20percre! Persze anyosom kitalálta hogy tegyek a fürdövizbe étolajat,mert az olajos és biztosan jót tesz neki! Persze nem hallgatam rá,de nem hagyta abba,annyira untam hogy egyszer fürdetéskor amikor jött és még mindig ezt akarta a szeme látára beleöntöttem egy decit kb! Nah mit ne mondjak ugy csuszott szegénykém hogy alig birtam megfogni, három napba telt mikorra letudtam rendesen mosni rólla:))))Következő hónapra várom öcsikét de soha többet nem engedem hogy beleszoljon!Az biztos!!!!
2010. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A mézbe van egy baktérium, amit 1 éves korukig ne tudnak feldolgozni, és nagy baj lehet belőle.
2010. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos volt a kisfiam amikor begyulladt a mellem, ás a láz miatt kezdett apadni a tejem. Én gyakrabban szopiztattam és viszsa is jött. De, az amúgy imádott anyukám mondta, hogy semmi baj, már 3 hónapos ehet bármit, mert bezzeg mi már ennyi idősen a tesómmal igazán mindent ettünk...

Amikor még csak pocakos voltam anyósom előadást tartott róla, hogy hogy kell egy babát megfogni. Amikor megszületett -mivel a szomszédban lakik- az itthoni első fürdetésre jött, hogy ő majd segít. ebből az lett, hogy ő fürdette, de végig jajveszékelt, hogy nem tudja fogni olyan kicsi, hogy fogja? hogy fürdesse, Hogy pelenkázza?

Decemberbe mennek valahova kirándulni, és valami csokigyárat is megnéznek. Mondták hoznak a fiamnak csokit mert akkor már hete. Mondtam neki, hogy nemigen mert még csak 6 és fél hónapos lesz akkor.... erre ő. de miért nem? akkor már ehet....

hú hirtelen ennyi, pedig még volt rengeteg :)

2010. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!