Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a legidiótább tanácsok...

Mik a legidiótább tanácsok amiket anyóstól, anyutól, rokonoktól kaptatok gyereknvelés -etetés kapcsán?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 19:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám akasztott ki, amikor szülés után itt volt velem. Nagyon-nagyon nehezen indult a szoptatás, órákig lógott baba a cicin, mégsem szopott semmit, mert nagyon sárga volt. Persze szoptattam, fejtem, itattam pohárból, ezzel ment el az egész napom. Na, anyu megmondta a frankót. Minek kínlódok, írassak tápszert. Miért iratnék tápszert, amikor annyi tejem van, hogy literszám fejem?! Akkor adjam neki cumisüvegből, a pohárból mellé megy. Mindig is így itatták a babákat, a cumizavar hülyeség. Meg, hogy lábasban melegítsem neki az anyatejet. Felhívtam a védőnőt, kihangosítottam anyunak, és tőle kérdeztem meg, azt mondta, hogy kizárólag melegvízbe állítva lehet az anyatejet melegíteni, se mikro, se tűzhely. Na, anyu bejelentette, hogy ennek a hülye nőnek nem kell hinni. Anyu csak tudja, egyik gyerekét sem szoptatta.

Meg a 3 hónapos gyereknek már húslevest akart adni, amikor még semmit sem evett. Mondtam, hogy elsőre kicsit zsíros lenne neki, de szerinte ez való a babáknak.

Anyósom azzal akaszt ki, hogy a gyerek felfázik. Most kezdett el mászni a kisfiam. Ne hagyjam lemászni a szőnyegről, mert felfázik. Mégis hogyan akadályozzam meg? Akkor inkább legyen ölben, mert hideg a padló. Direkt megkérdeztem a gyerekorvost, azt monda, hogy nyugodtan lehet, ennyit még ki kell bírniuk. Van rajta harisnya, nadrág, pelenka. Nem fázik meg.

2010. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

a felfázás nálunk is örök sláger, ne engedjem a gyereket a padlón mászni. egyszer már megkérdeztem anyámat, hogy b@sszus a plafonon kéne neki mászni vagy mégis hol a fenébe?!

anyósom szerint a hozzátáplálást 6 hetesen, főzelékkel kell kezdeni, és amikor hasfájós volt a babám, közölte, hogy nyilván éhes, kevés neki a tej. igaz, literszám fejtem, áll a fagyasztó aljában még most is vagy 10 liter...

anyósom 2. : a baba éhes, azért nézi annyira, amikor mi eszünk, adjak neki kenyérhéjat. ekkor volt 3 hónapos, csak anyatejes, és mindent nézett, ami elé került. elvégre kisbaba.

anyósom 3. : nem baj, hogy nem tud ülni, a kompba beletehetem, az nagyjából megtartja... ekkor még nem volt 5 hónapos, a babakocsiban is csak feküdt.

2010. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!