Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen albumokat vezettek a...

Milyen albumokat vezettek a babátoknak, milyen emlékeket tesztek el?

Figyelt kérdés

Én két albumra gondoltam, az egyik az a "modell portfóliója", ahová a profi, fotós által készített képek kerülnek majd, azt a kismama fotózásommal el is kezdtem már csinálni.

A másik pedig egy személyesebb album lenne, kb. mint egy babanapló, de nem csak a babakorra vonatkozóan. Pl. első közös képünk, első fürdetés, hogyan tudtuk meg, hogy érkezik hozzánk stb.


Kíváncsi lennék, mások milyeneket vezetnek, csinálnak, ötletgyűjtés lenne.


Köszönöm a válaszaitokat! :)


2023. okt. 1. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Naplót nem vezetek,de mindkét gyereknek el van téve eddig a pozitív terhességi teszt,az első uh kép,az első dudi,a kerszteloi ruhák,az első ruha amit raadtam,az első levágott hajbol egy-egy tincs,az első kiscipocske.

Lányom 9 éves,neki már mások is vannak a dobozban,fiam 18 hónapos,neki egyenlőre ezek.

Majd tervezek írni nekik egy nagyon hosszú levelet,amit majd 18 éves korukban megkapnak.

Lányomat már elkezdtem(9 éves)fiamét meg nem.

2023. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Anyám kis naptárban vezette, hogy miket csináltam, amik első alkalmak vagy más szempontból érdekesek, örömteliek voltak számára. Szerintem ez inkább a szülőknek szép emlékek, engem hidegen hagy. Akkor már többet jelent az, hogy szóban elmeséli és így átadja, mint a "családi legendárium" egy részét, de az eltett dolgok sosem mozgattak meg, pedig a saját személyes dolgaim nagyon szeretem, sok tárgyi emléket őrzök.
2023. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Kettes, köszi hogy leírtad, pont ezen gondolkoztam én is, mert pakolásztam a gyerekeim cuccait és - rossz érzés mellett - de a kuka mellett döntöttem. Nem életszerű, hogy a gyerekem mondjuk viszi az egyetemi kolijába vagy albérletébe az én pisis terhességi tesztem vagy akár a köldökcsipeszét meg egy babaruhát egy cipősdobozban. Talán egy naplót lehet, de kb abból is a fotók lehetnek érdekesek. Ezek inkább nekem, mint anyának fontos.
2023. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

3 nem kell a koleszba vinni,miért is tenné?

Ezek pont olyan tárgyak amiket otthon tarol az ember,nem viszi magával sehova.

2023. okt. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
De akkor minek? A padlásra a századik jó lesz még valamire cuccnak? Ezt az ember egyszer (talán) megnézi és soha többet.
2023. okt. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak, mezei módon összeraknám a fotókat időrendi sorrendben, és írnék mellé dátumot, illetve hogy milyen emlék kötődik hozzá. Ez generációkon is átível. Minden más tényleg kukapozitív lesz, bármennyire is fáj.
2023. okt. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Naplót vezetek neki hébe-hóba.

Én is elgondolkodtam hogy vajon érdekelni fogja e. De arra jutottam hogy pár dolgot megtartok neki, meg a naplót írom neki aztán majd eldönti. Azon sem fogok megsértődni ha nem érdekli, majd akkor én elnézegetem.(én úgyis szeretem az ilyeneket)

Plusz velem is történhet akármi, ne történjen semmi, de nekem mindenki meghalt már, sokat adtam volna azért ha lett volna egy ilyen és olvashatom vissza ezeket.

Én egy kis naplót vettem neki pár ezer forintért, bár amúgy többre mentem volna egy kis kemenyborítós füzettel. Meg majd képeket nyomtatók neki ki, amiket én készítettem. Azt egy külön

kis albumba teszem majd. Bár az inkább amolyan családi album lesz. A naplóba pedig majd az éppen illő képeket teszem. Fotózásra sajnálom a pénzt >.<

2023. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem anno ilyen kis babakönyvtáram volt. Tok aranyos...van benn a korához kötve 8 könyv, tök szépen kilehet tölteni. Van egy kis fiók...abba van a karperece, az első pár foga, haja pl.
2023. okt. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én örültem volna, ha van babanaplóm, tök irigy vagyok azokra, akiknek van. Szóval nem volt kérdés, hogy a gyerekeimnek lesz. Ha őket ez nem érinti meg, akkor marad nálunk, de énis inkább arra gondolok, hogy ez akkor válhat igazán értékessé, ha mi már nem leszünk.

A babanaplón kívül eltettem a rózsaszín bodyt, amivel tudattam az apjával, hogy kislányunk lesz, az első zokniját, ami úgy állt rajta, mint egy hatalmas gumicsizma, fotó is van róla, bele fog kerülni egy hajtincs, benne van a kórházi karszalagja és nem tudom. Egyelőre ennyit.

2023. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég fura, de a fent említetteken kívül anyukám az én leszáradt köldökcsonkomat is elrakta az ilyen emlékdobozba...
febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!