Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötött csípő vagy laza?...

Kötött csípő vagy laza? Melyik a nehezebben helyrehozható?

Figyelt kérdés
Lányomnak kötött volt a bal oldali csípője,de már 1 hónapos korában tornásztattam,és viselte a terpeszpelust.Nem kellett csípőultrahang,a ráncok is szépen összeigazodtak,ma már 15 hónapos,szépen megy.Viszont a barátnőm kislányának laza csípőt állapított meg az orvos most 5 hónapos.Nem szólt időben a gyerekorvosa,és 4 hónaposan ajánlotta a terpeszpelust,és a tornát.Valamint még csak most küldte őket csípő ultrahangra./5hósan/Ő meg tiszta ideg és nagyon megijedt,hogy későn szóltak,és már nem korrigálható a baba csípője.Én nem tudtok neki mit mondani,hiszen nálunk kötött volt,de biztatom.A laza is rendbejön a tornáztatással?Nálunk szépen ellazultak az izmok a tornával,de ha eleve laza,akkor mit kell tenni?Esetleg ti többet tudtok.Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 18. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Gyógytornász vagyok. A laza rosszabb, hiszen hamar kiugorhat. Azt is lehet tornáztatni és terpeszpelust is kell hordani. Kicsit nehezebben kezelhető mint a kötött csípő és jobban oda kell rá figyelni.

[link]

2010. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nekünk laza volt, nem kellett terpeszpelus, helyette dévényre jártunk és megoldódott, gyönyörű szépen megy a kisfiam, semmi problémája. Nekünk is kb. 4,5 hósan derült ki, 15 hónapos korában állt fel, addig jártunk dévény tornára.
2010. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is laza volt, de már a kórház csecsemős orvosa mondta, hogy "előrehozottan vigyük ortopédiára, így nem hat, hanem négy hetesen már ott voltunk. Gyógytorna+ két hónap terpeszpelus (napi 24 órában, nagyon komolyan vettük) viselése után teljesen rendbe jött. Neki szabályosan lötyögtek a lábai újszülött korában. Én nagyon izgultam, hogy zavarja majd a pelus, de olyan piciként még egyáltalán nem zavarta, hiszen nem mozgott. 4-5 hónapos babára feladni egy pelust nehezebb lehet...


Már elmúlt 3 éves a lányom, teljesen rendben van, évente járunk kontrollra.


Amit nem értek, hogy a 6 hetes csípővizsgálaton ez hogy nem derült ki?

2010. okt. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!