Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondasz arra az "én is...

Mit mondasz arra az "én is így csináltam, mégse lett semmi baja a gyereknek" című idegesítő mondatra?

Figyelt kérdés

Valami frappáns választ mondjatok légyszi. Mindenki folyton okoskodik körülöttem, hogy adhatom ezt vagy azt a kaját hamarabb, vagy miért nem teszem már bébikompba, (amivel nem értek egyet)stb.stb. Tehát mit válaszolsz akkor mikor egy kdves jótevő elkezd példálózni, hogy az ő gyereke tápszeres mégse volt beteg sose,vagy már 6 hósan csülkös bablevest tolatott, mégse allergiás, vagy hogy ült a kompban mégis 10 hónaposan már járt stb.

Anyósom is részesít ilyenekben, anyám is. És végülis úgy tűnik igazuk van, hiszen pl. a férjem tápos volt mégse beteg szinte sose és egyik tesója sem allergiás, bezzeg én nagyon, pedig engem anyatejjel etettek csak 6 hós koromig.stb. Mit lehet ilyenkor mondani ha az élet meg úgy mutatja mintha ezek tényleg butaságok lennének és valamiféle divatirányzat következményei?


2010. nov. 11. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a te gyereked és a te döntésed (és felelősséged) volt, ez meg az én gyerekem és az én döntésem (és felelősségem)...

Ennyit. Erre nem tud mit szólni.

Másik, hogy "megköszönöm a tanácsot, de nem értek egyet vele" és teszed tovább, ahogy te akarod.

2010. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne vedd fel, engedd el a füled mellett! Ilyen mindig volt és mindig lesz is, a gyerekek gondozásához (és a focihoz) általában mindenki nagyon szokott érteni :)

2. Mondd, hogy az akkor volt és az ő gyereke, most meg a te gyerekedről van szó és te döntöd el, hogy mikor mit kap, mit engedsz neki!

3. Kár belemenni ilyen vitákba, mert úgyis mindenki annyi okosat tud mondani, hogy a végén te fogsz betörni :)

2010. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondok rá semmit. Mosolygok egyet, és ennyi. Nem szoktam kommentálni. Főleg akkor nem, ha nem értek egyet vele. Ugysem mennék vele semmire, max. megutálna.
2010. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát frappánsnak nem frappáns, de én azt szoktam: Hogy én meg emígy csinálom, és az én gyerekemnek se lesz tőle baja. És még meg szoktam kérdezni, hogy abban az időben mindenki egyformán csinálta?

Ha meg olyan viszonyban vagyok vele pl. anyósom, akkor szépen elmondom neki, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, és mi úgy gondoljuk, hogy neki ez a legjobb.

De pl. van egy utálatos nagynénink, aki mindent jobban tud, akkor csak udvariasan mosolygok, és marhára figyelek nehogy a gyerekem közelébe kerüljön és beletömjön valamit.

2010. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem hallgasd végig udvariasan, majd mondd azt fülig érő mosollyal, hogy köszönöd az aggódást, de találtál már magadnak egy remek védőnőt és gyerekorvost.
2010. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezem tőle, hogy van-e gyerekorvosi diplomája. Ha nincs, akkor ne szóljon bele. Ennek finomabb változata, hogy a saját gyerekét úgy nevelte, ahogy akarta, de ez nem az ő gyereke.


Egy udvariasabb válasz, hogy ami 30 éve jó volt, az ma lehet, hogy már nem az. Ha mindent úgy akar csinálni, mint 30 éve, akkor dobja ki az UH vizsgálatot, a mobiltelefont, a számítógépet, az automata mosógépet is a ablakon... Ha megtette, akkor csinálhatja a hozzátáplálást is úgy, mint 30 éve.

2010. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyenekkel nem foglalkozom, hadd mondjon mindenki azt, amit akar.

A Te gyereked, a Te felelősséged, ne szóljon bele senki, hogy neveled, gondozod, táplálod!

2010. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát igen, csak jó lenne vmit mondani ilyenkor, mert még én érzem hülyén magam. Én is azt szoktam amúgy hogy én a gyerekorvosunkra hallgatok...de akkor is vhogy ilyen sajnálkozva néznek, hogy hát te tudod...

Meg volt már h azt mondták, hogy na ezek szerint te se tudod megmagyarázni miért is jobb (pl. a hozzátáplálás betartása).

2010. nov. 11. 19:48
 9/12 anonim ***** válasza:

A hozzátápálás betartása: mert ezzel csökkenthetem az allergia kialakulásának veszélyét.

Nekem anyósom VOLT ilyen :). Közöltem vele, hogy ő az én/mi lányunk, én tudom mi a jó. De egyébként az eddig elhangzottakat mondtam vegyesen. Az elején még kiakasztottak, aztán ahogy nőtt a lányom (9,5 hós most) egyre magabiztosabb lettem magamban, és látták, hogy rendíthetetlen vagyok.

2010. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Adnil25 ***** válasza:

Szia. Én ilyen helyzetben mindig azt csinálom, hogy mondom az illetőnek hogy már több helyen utánna néztem, érdeklődtem,kérdeztem a dolgoknak és ezek alapján csak a legjobbat csinálom a gyerekemmel. És nem érdekel hogy x évvel ezelőtt ők mit hogyan csináltak. És vissza kérdezek hogy nekik hogy esett annak idején amikor őket oktatták ki ezekről a dolgokról.

És ez csak rád és a párodra tartozik.

2010. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!