Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden anyuka ilyen idegesítő...

Minden anyuka ilyen idegesítő akinek kisbabája van?

Figyelt kérdés

Ez rettenetes amit magam körül tapasztalok. Jelenleg 3 anyuka van az ismerősi körben, mind ugyanolyan.


Pl:

1. ne fogdossam a gyereket ha előtte macskáztam (mostam macskázás után kezet, de az nekik nem számít)

2. a macska nem lehet a lakásban ha a gyerek ott van (a macskám fél az emberektől, közelébe sem megy szóval nem tudom mi bajuk vele)

3. a gyerek nyúkálna az arcomhoz de rámszól anyuka hogy ne hagyjam mert a kicsikéje elkap valamit (van pár pattanásom, de nem vagyok igénytelen és főleg nem fertőző)

4. fogom a gyereket rámszól hogy "ne üljön" (mert? belehalna ha ül 2 percig?)

5. ne ültessem a gyereket a kanapéra mert az koszos (előtte porszívóztam, tiszta plédet is tettem rá, neki mégis koszos, otthon mi a szaron tartja a gyereket? színtiszta fertőtlenítőn?)

6. ne beszéljek a gyerekhez úgy ahogy (ez annyi hogy nagyon komoly normál hangnemben szabad csak hozzászólnom, semmi cukiság, pedig gügyögni nem is szokásom)

7. ne vigyem be a szobámba mert ott vannak kisállataim, egér, tengerimalac, ketrecben (nem a ketrecbe rakom a gyereket, csak a szobába viszem.. mi a baj ezzel?)

8. a hajamat ne fogdossa a gyerek, mert festve van.


pillanatnyilag ennyi jutott eszembe, de ennél sokkal több dologgal mentek már az agyamra az anyukák.

A babák (babának sem hívhatom őket egyébként az anyukák szerint)4-6 hónaposak. Nem hinném hogy mindentől így kéne óvni a gyereket, mert ez azért nem kicsit túlzás. Tényleg olyan vagyok aki minden után kezet mos, és ezt láthatják is. Ja igen olyan is volt hogy azért ne érjek a gyerekhez mert előtte megfogtam a kilincset. Na most ő hogy megy be az ajtón? Gumikesztyűvel? Minden anyuka ilyen elviselhetetlen?

Bocs, ha hosszú lett...


2011. aug. 14. 19:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

jajj nekem is ez a tapasztalatom



de azért vannak kivételek

2011. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

engem az idegel fel itt az oldalon,mikor babónak hívják a gyereket...:D nem tudom miért irritál..

meg kérdezgetik h "na szerintetek hány hónapos vagyok, fiú vagy lány?:pffff

2011. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%

Ne foglalkozz velük. Az ilyen gyerekek lesznek aztán táposak, allergiásak mindenre, ilyen-olyan ételérzékenyek, ha az anyjuk el akarja cseszni őket, hát hadd tegye.

Ha nálatok van a baba, akkor ne foglalkozz vele, mintha ott sem lenne. Ne nézz rá, ne fogd meg, ne is kérdezz róla. Ennyi, ha ők így, akkor majd te is úgy.

2011. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
24%

majd ha gyereked lesz,akkor megérted.a gyerek nem hülye,csak kicsi,miért kéne vele más hangnemben,más szavakat használva selypítve,gügyögve beszélni.én soha nem beszéltem így hozzá,mert a gyerek utánoz,és nem akarom az idióta beszédről leszoktatni.

a macska sok fertőző betegség forrása,még ha egyébként tisztán is van tartva.pl a seggét nyalogatja szarás után,aztán meg a szőrét,és meg is van a baj.ezt miért nem lehet megérteni?

ültetés:valószinűleg még nem tud magától ülni,addig meg tilos ültetni,mert árt a gerincének

gyere mellett állatnak nincs helye

úgyhogy nem ők idegesítőek,hanem te,mert nem birod ezeket felfogni

2011. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

engem nem ez zavar


ő dolguk

Hanem mikor a kicsit kevésbé görcsös szülőt felelőtlennek meg hanyagnak titulálják meg ítélkeznek felettük


pedig ők cseszik el a gyereküket, nem az aki mondjuk hagyja hogy a gyerek kicsit mászkáljon a homokban, megsimogasson egy kutyát stb..:P

2011. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
28%

A macska két részben igaz lehet.


1) Valamelyik gyerek allergiás a macskaszőrre. De ha az, azt eleve nem viszik macskás lakásba, ez tehát kipipálva.


2) A macskák a székletükkel képesek terjeszteni olyan kórokozókat, mint a Coli baktérium, azonban ha kesztyűben takarítjuk a vécéjüket és gondosan kezeljük az almot, nem vihetjük át a gyerekre, sem magunkra. (Mivel ez felnőttre is veszélyes, nem csak gyerekre). Mindazonáltal a lehetőség nem jelent bizonyosságot. Nem lehet kijelenteni, hogy minden macska egyben Coli baktérium-hordozó is. Csak potenciális. Úgyhogy ez is kipipálva.


Gügyögni tényleg nem tanácsos a babához, mert attól csak beszédhibás lesz. Rosszul sajátítja el a hangokat, mert ő nem könyvből tanulja a nyelvet. Ezért hát érdemes ezt kerülni.


A haj- és arcfogdosásra: tegye azt a kurv@ gyereket pólyába, ahol nem tud nyúlkálni, oszt akkor meg lesz nyugodva a lelke.

2011. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarok beleszólni, de a kérdező azt írta, hogy nem gügyög.

Gondolom csak kedvesebben beszél. Katonásan én is képtelen vagyok egy gyerekhez szólni, én is talán picit affektálva beszélek hozzájuk, de ki nem?

2011. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
61%

"babó" +1


A "babó" a "hobbit" másik fordító által kreált szava képzeletbeli lényekre, szerintem sem cuki, ha babózzák a babát. Miért nem orkozzák, vagy trollozzák? :D

2011. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

Én vagyok a kivétel. :-) Van olyan fényképünk, ahol a 4 hetes lányom mellett ott alszik a franciaágyon a macska, nagyobb, mint a baba. :-)))

Két gyerekem van, lakásban kutya, macska (ettől eltekintve tisztaság, rend, és teljesen rendben tartott állatok) a gyerekek 3 és 1 évesek, orvos még csak a kötelező oltáskor látott minket. Pedig járunk gyerekközösségbe, játszótérre stb. is. Ja és akkor is a kezébe adom pl. apukámnak a kicsit, ha épp akkor száll ki a traktorból (tanyán laknak).

Nem bírom én sem a sterilanyukat - az agyuk is elég steril, azért csinálják. Szegény gyerekeik. :-(

2011. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Hú, akkor én laza anyuka lennék? Egyiken sem pörgök amiket felsoroltál.

Biztos van, aki nagyon félti a gyermekét, de nem vagyunk egyformák, így én azt is elfogadom, ha valaki ilyen izgulósabb, és jobban fél ettől-attól.

2011. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!