Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos kislányom egy...

19 hónapos kislányom egy ideje tápszer helyett tejet kap, azóta másodszor van felső légúti megbetegedése Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

a szomszédasszonyom állítja, hogy a kisfiának attól volt olyan sok felső légúti megbetegedése, mert tejre váltott. A második gyereke már 3 éves és csak tápszert ad neki. nem is olyan beteges, mint a tesó.

Tapasztalat?


2010. okt. 18. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam hálistennek nem allergiás a tejre, de amikor beteg volt a mi gyermekovosunk is először ezt kérdezte, hogy iszik-e már tejet, szóval lehet az allergia tünete a gyakori felső légúti megbetegedés.
2010. okt. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ez így lenne, nem is adnék neki tejet.

5hónaposan kapott egy vírusos fertőzést az anyatejes fiam, bronchitis lett a vége, hörgőgyulladás. Idén 15hónaposan 2szer volt már beteg, egyszer tüdőgyuszi/bronchitis gyanúval, másodszor csak egy megfázás. Sajna ő benyelte, anno, majd elnövi, az orvosok szerint, ahogy fejlődik, erősödik...

2010. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a tej miatt lenne akkor nem csak 1x 2. Most bejött ez a hülye idő is, ne csodáld ha összeszed mindent a levegőből. Szerintem nem a tej miatt!
2010. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az ennyi idős gyerek már bőven összeszedhet mindent. nem tudom miért pont a tejet szúrja ki mindenki, mikor egy szimpla gyári yoghurtban több káros adalékanyag van, amik közül millióra lehet allergiás.

3 gyerekem közül egy irgalmatlan beteges volt, állandóan dokihoz jártunk, egy közepesen volt beteges, a lányomat pedig nem is imerte a dokija, talán 2 megfázás szerepel a kartonján, akkoris igazolásért ment(ő már 20 éves és kezdetektől fogva tejes, akkoriban még nem volt más, a tápszert nem bírta). a fiaim tovább kaptak tápszert, mégis betegesebbek, de még ők ketten sem egyformán.

szóval tényleg nem értem, miértmindig a tej a mumus. pl a túlzottan steril környezet, génmódosított élelmiszerek és társai többet ártanak.

2010. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet összefüggés. Nálunk is igy kezdődött a tejérzékenységre gyanakvás, ami be is igazolódott.
2010. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!