Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor felborul/feldől a...

Amikor felborul/feldől a babám a meglepődés, esetleg a fejét ért ütés hatásától nem akar visszafordulni a hasára?

Figyelt kérdés

Ma kereken 8 hónapos a kisfiam, kúszik, mászik, tegnap engem használva felkapaszkodott és lábra állt.

Alap esetben szépen fordul hátról hasra és vissza.


De néha amikor nagyon játszik, nézelődik, kifordul oldalra a földön felgurul és semmilyen bíztatás hatására nem hajlandó vissza fordulni.

Nem sír a borulás után, csak körülbelül olyan "jólvanazúgy" fejjel nézi a plafont, aztán amikor 2-3 perc elteltével senki nem segít rajta, akkor kezd el sírni.


Ott vagyok vele, ha azonnal sírni kezd, mert rosszul borult és beverte a fejét valamibe ami nagyot szólt, felveszem, megnyugtatóm.

De alap esetben amikor nem sír, kivárok.

Van amikor egy egy játékkal motiválni tudom, hogy hasra forduljon, de nem mindig sikerül.


2023. okt. 9. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szóval ahogy forog hasrol hátra és vissza akkor veri be a fejét?

Nekem a szöveg kicsit érthetetlen...

2023. okt. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt így a kisfiam. Akkora lendületet vett szegény, hogy volt hogy csapódott a feje a szőnyegen, mert nyilván még nem tudta koordinálni. Utána egy ideig meg sem akart próbálni forogni. Én is arra gondoltam hogy ilyenkor "megijed" és azért nem próbálkozik egy ideig.
2023. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pedig annyira igyekeztem érthetően írni... bocsánat.


Nem. Amikor önszántából akar megfordulni akkor azonnal végre is hajtja a műveletet. Ha háton van a földön, mert éppen úgy tettem le, szempillantás alatt hasra fordul és elkúszik.


Viszont van, hogy hason fekvésből nagyon kifordítja a felső testét, a féloldalas fekvőtámaszhoz tudom hasonlítani azt a mutatványt.

Ilyenkor nézni szeretne valamit a magasban, és ekkor történik a hátra borulás.


Ezután van, hogy csak fekszik ott, és nem akar vissza fordulni a hasára.


De akkor valószínűleg csak meglepődik :)

2023. okt. 9. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen,most már értem.elnezest,hogy leirattam újra veled 😅

Nem hiszem,hogy ez fáj neki.megelepodik inkább szerintem

2023. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!