Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a cumiról?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisfiamnak megnagyobbodott az orrmandulája. Kivetetni semmiképpen nem szeretném, és az orvos se javasolta, mivel szépen fejlődik, tehát nem akadályozza ebben. Az éjszakai pihenésben viszont igen, mert cumi nélkül nem nagyon alszik el, viszont, ha cumizik, nem kap az orrán levegőt és erre nagyon gyakran felébred az éjjel. Viszont ha nem cumizna, akkor nem lenne semmi baj, mert akkor a száján venné a levegőt, ahogy nappal is teszi.

Hogy tudnám leszoktatni? Kb. 1 hónapos kora óta cumizik. Tápszeres baba.


2010. okt. 18. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
nem adsz neki cumit. semmi esetre sem. ha bömböl akkor se, kb 2hét alatt leszokik:D
2010. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 11 hónaposan vettem el. Talán 3-4 nap volt az átállás, ugyanis ennyi kell hogy elfelejtse mi az és mire való!! Csak megvonni lehet teljesen mert ezt fokozatosan nem lehet!! Ja és miután elvettem 2 hétre beteg lett és sokat sírt ezért oda akartuk adni neki és csak nézzegette. Nem tudta mire való!!!!! Úgyhogy kitartás.
2010. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 6 hósan vettem el tőle, addig bírtam az éjszakai cumiügyeletet. Aznap és másnap a nappali alvásokkor sírt, éjjel egyáltalán nem kereste a cumit. Nem olyan nagy trauma nekik. Nekünk lehet rosszabb, én is sírtam vele együtt. Ma már nem is tudja mire való.

Egyszerűen ne add neki és kész, nem lehet fokozatosan leszoktatni. Kibírható lesz, meglátod, és megkíméled magad a 2-3 éves korban való harctól a cumiért.

2010. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ha olyan fajta cumit vennél neki amit nem szeret?Ha egyre többször azt adod neki oda, akkor lehet, hogy egyszer csak a régi sem kell már neki.
2010. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Több féle cumija van, mindegyiket elfogadja! :) :( Sztem nincs olyan, amit nem kérne! Na mindegy.

Megpróbálom elvenni tőle, aztán majd kiderül.

Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 19. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!