Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes leszoktatni a...

Mikor érdemes leszoktatni a cumiról a babát?

Figyelt kérdés

14 hós a babám, megnyugszik a cumitól, ha nyűgös és cumival alszik. Szóval nem lóg egész nap a szájában. De tegnap észrevettem, hogy bekapta az egész cumit a szájába és öklendezett, gyorsan kikaptam, de most ez nagyon megrémített. Mi van ha nem vagyok ott?

És hogy szoktassam le?Vagy hagyhatom még?


2010. júl. 5. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fulladhat meg tőle emiatt kár aggódni,lyukak is vannak minden cumi műanyag részén pont amiatt h ha az egész a szájába kerül kapjon addig levegőt amig kiszedi a szülő.Leszoktatni csak fokozatosan,mindig egyre kevesebb ideig legyen a szájába.De én sztem még nyugodtan cumizhat az én fiam 15 hós és még nem akarom leszoktatni,éjjelre nyugodtan odaadom neki,nem vagyok hive annak ha valaki megvon egy babától olyat ami a biztonságot jelenti neki.Eljön majd az ideje a leszoktatásnak is de az ráér.
2010. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
akkor amikor érett rá, ogy elhagyja. Mi próbáltuk olyan 2 éves kora körül, de nagyon elkeseredett, mikor jött az alvás ideje. Így visszaadtuk neki. Rá két hónapra hang nélkül belenyugodott mikor mondtam este, hogy nincs cumi, elgurult.
2010. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia, vannak gyerekek, akik még 6 évesen is úgy alusznak el, hogy az ujjuk a szájukban. szóval sztem alváshoz cumi nem gáz. persze lehet finoman próbálkozni. én attól kapok kiütést, amikor egy nagyobbacska kisgyereknek állandóan aszájában a cumi. az én kislányomnak volt most egy kb. 2 hós időszaka, amikro jöttek a szemfogai, hogy állandóan a szájában volt. de most ez megszűnt, alváshoz kell, meg ha fáradt, este nyűglődik, stb. de azt el se tusdom egyelőre képzelni hogy cumi nélkül el tudna aludni.

18 hós

2010. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!