Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a gyógyszer allergia?...

Milyen a gyógyszer allergia? Augmentinre valakinek allergiàs a picije?

Figyelt kérdés
Meggitta sz augmentin szirupot, majd most rá 20 percre piros foltok lett a szàja körűl 1,5 èves lányomnak! Kapott már augmentinta, 5 hónapja de akkor semmi ilyen nem volt!
2010. okt. 18. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Az allergia a második alkalommal jelentkezik! Viszont nyilván nem egy szemet kapott akkor sem, így már jelentkeznie kellett volna. Én a helyedben holnap felhívnám a dokit és megkérdezném, hogy ez mi lehet.
2010. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszerallergia nem játék. Mit ír a betegtájékoztató? Mellékhatásként ír ilyen jellegű tünetet?

Ha súlyosbodna vagy társul mellé még valami akkor ajánlanám megkérdezni az ügyeletet amig holnap visszaviszed a dokihoz és megkérdezed mi ez.?

2010. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem az augmentinre, hanem egy más antibiotikumra volt allergiás. A második napon amikor kapta az egész teste tele lett kiütéssel.
2010. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a Sumetrolimra allergiás a nagyobbik gyerek. Neki második napra tele lett a szája körül, a szája széle, ajka kívül-belül vörös foltokkal, kisebb sebekkel.

Anyukámnál szintén ugyanez az antibiotikum kiütéseket eredményezett.

Én szemicilin érzékeny vagyok, nekem mindenféle mellékhatás előjött.

2010. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Legutóbb 1 hètig napi 3x kapta. Megfürdettem a gyereket, el is múltak a kiütések. De csak a szàja körűl volt.
2010. okt. 18. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, az Augmentinben penicillin van. Engem a penicillin a Maripennel ütött ki egyszer, az orromtól a mellemig tele voltam apró fehér kiütéssel. Dokihoz rohantam, aki azt mondta, innentől kezdve nem szabad penicillin-származékot kapnom, mert veszélyes is lehet a következő ilyennél: torokbedagadás, fulladás, stb.

Szóval én a helyedben rákérdeznék a dokitól erre.

2010. okt. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Benézünk ma a dokihoz, úgyis útba edik sétá közben.

Ma reggel adtam neki megint egy adagot, de most semmi!

2010. okt. 19. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!